Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
“Bayramı zehir edenlere, hakkımızı helal etmiyoruz”
TÜRK Sağlık-Sen Düzce Şube Başkanı Şemsettin Bahadır, sağlık çalışanlarının bayram kutlayacak hali kalmadığını söyleyerek, “Hani diyorlar ya lafa değil icraata bakın diye. Biz de icraata bakıyoruz, bize bayramı zehir edenlere ve bayramı kutlamamıza mani olanlara hakkımızı helal etmiyoruz.”dedi.
Sağlık 2014.03.14 - 17:49:49

 

Bahadır, yayınladığı basın açıklamasında, “14 Mart’ı biz de bayram gibi karşılamak ve kutlamak isterdik. Ama iktidar ve bürokrasinin yandaş sendikayı da yanlarına alarak kurdukları şer üçgeninin yanında, devlet hastanemizde 24 saat farelerle ve pis kokular içerisinde nöbet tutmak zorunda bırakılan sağlık çalışanlarında bayram kutlayacak hali kalmamıştır. İşine geldi mi bir gecede kanun çıkartan, TBMM’yi torba yasa üretim merkezine çeviren iktidar, mevzu sağlık çalışanları olunca bugüne kadar kılını bile kıpırdatmadı. Çalışanların istediği düzenlemeleri yapmadı” dedi.

“BİZANS SARAYLARINA RAHMET OKUTULDU”

Yeni sağlık bakanının eskisini artmadığını belirten Bahadır, Bakan Müezzinoğlu’nun çalışanın sorunlarına kulak tıkadığını iddia etti. Bahadır, şöyle konuştu: “Bürokratlar çalışanlara nasıl baskı yaparızın derdinde oldular. Siyasetçilerle birlikte ayrımcılık yaptılar. Ötekileştirmeler yaşandı. Çalışanlar mağdur edildi. Sözleşmeli yöneticilikle idareciler esir alındı. Uygulamalarda meleklerin cinsiyetini tartışan Bizans saraylarına rahmet okutuldu. Örneğin başka bir sıkıntı yokmuş gibi hastanelerde personel ve hasta tuvaletlerini birleştirme projesi hayata geçirildi. Sonra da vazgeçildi. Trajikomik durumlar çalışanlara yaşatıldı. Siyasetin gölgesinde, makam koltuklarına sırtlarını dayayarak sendikacılık yapanlar ise Bakanla pinpon oynamayı, bakan yardımcısının peşinde kukla gibi gezmeyi marifet saydı. Çalışanlara hizmet etme yerine fotoğraflarla gözdağı vermeyi iş sandı.”

“GÖSTERMELİK DÜZENLEMELER YAPILDI”

Son yapılan toplu sözleşmeye, Memur-Sen’in hemen imza atmasıyla 500 bin sağlık çalışanının toplu sözleşmeyi zararla kapatmasına neden olduğunu, kamu çalışanlarının iki yılının heba edildiğini belirten Bahadır, yüz binlerce sağlık çalışanı atama beklerken onlara yine kayıtsız kalındığını ifade etti.

Yıpranma payı, lisans tamamlama gibi sağlık çalışanlarının beklentilerinin yok sayıldığını kaydeden Bahadır, “Çalışma hayatını zehir ettiniz bari emekliliği sefil etmeyin, döner sermayeleri emekliliğe yansıtın talebini ilettik, hep bahaneler üretildi. Hiçbir şey yapmıyorsunuz hiç olmazsa çalışanların can güvenliliğinden endişe etmeden hizmet sunmasını sağlayın dedik. Ancak göstermelik düzenlemeler yapıldı. Doktorlar katledildi. Hamile sağlık çalışanları tartaklandı. Hastaneler basıldı. Her ay ortalama bin sağlık çalışanı şiddete uğradı. İşte halimiz böyle iken, hangi sağlık çalışanına dokunsak bin ah işitirken nasıl bayram kutlayacağız” dedi.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI BUNALDI”

Bahadır sözlerini şöyle sürdürdü: “Hani diyorlar ya lafa değil icraata bakın diye biz de icraata bakıyoruz, Bize bayramı zehir edenlere ve bayramı kutlamamıza mani olanlara hakkımızı helal etmiyoruz. Sağlık çalışanları bu iktidarın ve yandaş sendikalarının söylediği yalanlardan usandı ve bıktı. Tutulmayan sözlerden, hayata geçmeyen uygulamalardan, müjde ile başlayıp hüsrana dönen açıklamalardan sağlık çalışanları bunaldı. Ayakkabı kutularına milyonları sığdıranlar, adaletin terazisinin şaştığı, kimin savcı, kimin hâkim, kimin polis, kimin mahkûm, kimin masum, kimin suçlu olduğunun birbirine karıştığı bir düzene rağmen yine de çalışan hakkı diyeceğiz. Alanlarda ve her platformda mücadeleyi yılmadan yorulmadan ve hiç durmadan sürdüreceğiz. Çağrımıza ve isyanımıza kulak verilmediği, sorunlara çözüm bulunmadığı takdirde, hizmet üretmekten kaynaklı demokratik hakkımızı kullanıp, ileri ki tarihlerde iş bırakma eylemleri yapacağımızı ilan ediyoruz.”

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8