Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜ Hastanesi’ne yüksek puan!
SON zamanlarda yaptığı başarılı operasyonlarla ilkleri gerçekleştirerek Düzce’nin ve bölgenin sağlık alanında önemli merkezlerinden biri haline gelen Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Sağlık Bakanlığı denetiminden aldığı yüksek puanla bu başarıyı belgelemiş oldu.
Sağlık 2014.04.02 - 14:18:32

 

T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (Üniversite Hastanesi) Sağlıkta Kalite Hizmet Standartları kapsamında denetlendi. Hastane, doküman bazlı ve uygulama bazlı olarak yapılan denetimde önemli bir başarı gösterdi.

Sağlık Bakanlığınca üniversite hastanelerine ilk kez denetim gerçekleştirildiğini belirten Hastane Kalite Yönetim Direktörü Öğr. Gör. Okan Bütüner, yapılan denetimle ilgili açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanlığının yapmış olduğu denetimde, Üniversite Hastanesinin beş ayrı modülden denetime tabi tutulduğunu söyleyen Bütüner, “İlk kez girdiğimiz denetimde Acil Servis, Kalite Yönetim Birimi, Ameliyathane, rastgele seçilmiş en az iki poliklinik ve Patoloji Bölümümüz denetlendi. Zorunlu standartlar kapsamında Mikrobiyoloji Laboratuvarı gibi laboratuvarlar da denetime girdi” dedi.

Öğr. Gör. Okan Bütüner, denetimlerde en çok fiziki şartların yetersizliğinden puan kesildiğini belirterek, hastane ek binasının hizmete girmesinin ardından bu tür sıkıntıların da azalacağını dile getirdi. Bütüner, “Biz, Sağlık Bakanlığının yapmış olduğu denetime kadar kendi içimizde öz değerlendirmeler yapıyorduk. Sağlık Bakanlığından almış olduğumuz puanın, öz değerlendirmelerdeki puanlarından daha da yüksek olması bizi mutlu etti” dedi.

Bütüner sözlerini, “Bakanlık bünyesinde ilk kez denetlenen Merkezimizin bu başarısında; başta hastane Kalite Yönetim Birimi çalışanları, Kaliteden Sorumlu Başhekim Yardımcısı, idari yöneticilerimiz, birim kalite sorumlu hemşireleri, hekimlerimiz ile tüm personelimiz rol oynamıştır” ifadeleri ile tamamladı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8