Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
25.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
457 Öğrenciye özel eğitim verilecek
Düzce’de Eğitime Destek Ol projesi kapsamında, eğitim öğretim çağındaki 457 öğrenciye destek eğitim odalarında özel eğitim verilecek.
Eğitim 2014.04.07 - 15:45:23

 

 

 

30 okulun özel eğitim odalarında sınıf ve branş öğretmenlerinden oluşan eğitimcilerin çocuklara bire bir eğitim vermesi sağlanacak. 

EDOP (Eğitime Destek Ol Projesi) kapsamında yer alan okullarda kaynaştırma eğitimi gören öğrencilerin anne ve babaları için ebeveyn eğitimi seminerleri başlatıldı. EDOP kapsamında 30 okulda tam donanımlı özel eğitim odaları hazırlanarak sınıf ve branş öğretmenleri tarafından özel eğitim verilmesi sağlanacak. Düzce’de eğitim öğretim gören 30 okulda tam donanımlı özel eğitim odaları için alt yapının oluşturulmasının ardından velilere eğitim için de ilk adım atıldı. Seminerin ilk gününe katılan velilere Eğitime Destek Ol Projesi tanıtımı, destek eğitim odalarının tanıtımı, kaynaştırma eğitimi ve entegrasyon, davranış bozuklukları ve öğrenme güçlükleri anlatıldı.
Kaynaştırma eğitimi seminerine katılan veliler Eğitime Destek Ol Projesini beğendiklerine dikkat çektiler. Eğitime katılan velilerden Sevim Cebeci “Kızım dikkat eksikliği ve hiper aktiflikten dolayı tıbbi bir tedavi alıyoruz. Proje çok güzel olmuş gerçekten” dedi.
Yıldız, İsmail Soytürk çifti de “Bizde burada çocuğumuz için varız. Projenin hayata geçmesi iyi olmuş” dediler.
Projeyi çok beğendiğini söyleyen velilerden Arzu Arı ise “Basınında bunu duymayanlara duyurması hakikaten çok iyi” diyerek düşünlerini paylaşırken Hava Metin de “Proje çok güzel inşallah güzelde devam eder istiyoruz” diye konuştu.
EDOP, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Düzce Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Düzce Eğitim Gönüllüleri Derneği ortaklığında geliştiriliyor.
Eğitime, Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal, Fatih, Namık Kemal, 23 Nisan, TOKİ Mehmet Akif Ersoy, Uzunmustafa, Pakmaya, Mustafa Kemal, İsmetpaşa, Aziziye, Doğanlı Eşref Taşhan, Beyciler, Beyköy, 100.yıl, Atatürk, Avni Akyol, Boğaziçi, Çamköy Fatma Gösterişli, Gölormanı, Yeşiltepe, Musababa, Necmi Hoşver, Rıza Malatyalı, Üskübü, Yunus Emre, İstilli, Konuralp Ortaokulları, Işık İlkokulu ve İstiklal Anaokulu’nun velileri katılacak.
Her okuldan 1 yönetici, 1 sınıf öğretmeni ve 1 branş öğretmeninden oluşan 3’er kişilik ekipler oluşturulacak.
4 gün sürecek olan ebeveyn eğitim seminerine 416 velinin katılım göstermesi bekleniyor. 7 Nisan Pazartesi günü başlayan seminer programı 11 Nisan Cuma günü sona erecek. Görev alacak öğretmenler içinde eğitim programı 14-18 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8