Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Hafızlar gönülleri fethetti
DÜZCE İl Müftülüğü’ne bağlı Konuralp Kız Kur’an Kursundan mezun olan 17 hafız için “Hafızlık Taç Giyme Merasimi” düzenlendi.
Eğitim 2014.04.08 - 16:53:54

 

Düzce Müftülüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen tören İstiklal Marşı ve ardından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Selami Emen; “Bugün hafızlıklarını ikmal eden 17 yavrumuzun sevincini paylaşmak üzere teşrif bulunduğunuzdan dolayı cenabı mevlam sizleri ve bütün din kardeşlerimi iki dünya mutluluğu ve saadeti üzerine daim kılsın” dedi.

Konuşmasına öğrencileri tebrik ederek hafızlık müessesesinin önemi üzerinde duran Emen; “Bu hafızlarımıza ne kadar saygı ve hürmet göstersek, bu hafızlarımızı ne kadar tebrik etsek, onlara ne kadar gıpta etsek inanın azdır. Bu topluluğun içerisinde nice böyle hafızlık yapmış, hayatlarını Kur'an ile tenzil etmiş arkadaşlarımız var. Onları tebrik ediyorum. Anne-babalarını, hocalarını tebrik ediyorum. Devamını Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum. Bu gençlerimiz ve aileleri mahşer günü taç giyecekler ve onlara oku ve yüksel denilecek. Mahşer kalabalığının hayran bakışlarıyla onlar yükselecek”  diye konuştu.

Öğrenci velilerinin ve bayanların yoğun ilgi gösterdiği programda konuşmanın ardından kursu başarı ile tamamlayan öğrencilere taç giyme merasimi düzenlendi.

Kur’an kursu öğrencilerinin söylediği ilahi ve yaptıkları sema gösterisinin ardından, program yapılan dua ile sona erdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8