Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
14.12.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Dr.Yavuz Ünal konferans verdi
KUTLUDoğum Haftası ilimizde dolu dolu kutlanıyor.
Gündem 2014.04.16 - 15:24:52

 

 

 

Düzce Müftülüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programlarına Düzceliler yoğun ilgi gösteriyor.

Gün içinde çeşitli programlarla haftanın önemi vurgulanırken, Düzce Müftülüğü ana teması “Peygamber, Din ve Samimiyet” olan konferans düzenledi.

Kutlu Doğum Haftası kutlamaları çerçevesinde düzenlenen “Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet” konferansına Ordu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Profesör Dr. Yavuz Ünal konuşmacı olarak katıldı. Düzce protokolünün de yer aldığı “Dinde Samimiyet” konulu konferansa katılanlar güllerle karşılandı.

Müftülük toplantı salonunda düzenlenen konferansa Düzce Valisi Ali İhsan Su, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman, resmi kurum müdürleri, ilçe müftüleri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, din görevlileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Konferans okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından konuşan İl Müftüsü Selami Emen, konferansın amacından bahsederek, “Allah adına, Peygamber adına kollarımızı açıyoruz ve insanlara diyoruz ki; Durun ey insanlar! Bir cadde var. O cadde tam otoban. Nereye gider? Nereye çıkar? Cennete gider. Cennete kazasız belasız gider. Ama sen o caddede samimiyetle yürü, tevazu ile yürü, aşk ile yürü, muhabbet ile yürü. Allah’ına kul ol, habibine ümmet ol demek için kollarımızı açıyor ve insanları çağırıyoruz” dedi.

Düzce Valisi Ali İhsan Su ise, “14 Asır önce alemlere rahmet olarak dünyaya gelen yüce Peygamberimiz insanlığı karanlıklardan aydınlığa çıkartarak ilahi mesajı getirmiş ve güzel ahlakı ile insanlığa emsal olmuştur. O nedenle tarihler boyunca O’nu anlamaya ve kendi ahlakı ile O’nun güzel ahlakının idrakiyle süslemeye gayret etmiştir. Bizim Onu anlatmaya çalışırsak çalışalım anlatamayız. O’nu anlayarak, örnek hayatını yaşamaya çalışmalıyız” diye konuştu. Ardından İl Müftüsü Selami Emen tarafından Düzce Valisi Ali İhsan Su’ya gül hediye etti.

Konuşmaların ardından Ordu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Profesör Dr. Yavuz Ünal sahneye çıkarak Düzcelilere “Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet” konusunda konferans verdi. Ünal, ibadetlerin samimiyetine vurgu yaparken, aile içinde öncelikle eşlerin birbirine karşı samimi olması gerektiğine değindi.“Dini samimiyeti” açarak izah eden Ünal, yalan konusuna da değindi. Ünal, yalanın beyazı ya da pembesi olmayacağını ifade etti. Konuşması sonunda İl Müftüsü Selami Emen tarafından, Dekan Ünal’a günün anısına hat yazılı tablo hediye edildi.

Konferansa katılanlara İslam dininde Peygamberimizi simgeleyen güller dağıtıldı.

Ayrıca Konferans salonu girişine Düzce Kızılayı tarafından kurulan stantta, katılımcılar gönüllü kan bağışında bulundu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8