Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
“Sağlıklı Gelecek” paneli
Eğitim 2014.05.10 - 14:47:47
DÜZCE Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen “Sağlıklı Gelecek” konulu panel, konferans salonunda gerçekleştirildi. 
İki oturum şeklinde düzenlenen panelin ilk oturum konuşmacıları olarak Prof. Dr. İdris Şahin, Tıp Fakültesi öğrencisi Yüksel Nurgül Keskin ve Hakan Çelebi; ikinci oturumda ise Doç. Dr. Adnan Özçetin, öğrenci Zeynep Aybikem Sağlam ve Onur Alkan konuşmalarını gerçekleştirdiler. Panele, Düzce Merkez Ticaret Meslek Lisesi, Düzce Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ve Düzce Anadolu Fatih Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri konuk olarak katıldı. 
Öğrenci Hakan Çelebi ilk olarak sağlıkta acil konusunu işlerken, öncelikle olaylar karşısında soğukkanlı bir şekilde hareket edilerek bireyin kendi güvenliğini sağlaması gerektiğini, daha sonraki safhada 112’nin aranması gerektiğini belirtti. Kazaların yüzde 44’lük bölümünün ev kazaları olduğunu belirten Çelebi, bunun yanı sıra elektrik çarpması, soba zehirlenmesi, solunum yolu tıkanıklıkları ve temizlik ürünlerindeki ilaçlardan kaynaklanan zehirlenmelerin acil müdahale gerektirdiğini ve bu durumlarda nasıl ilk yardım yapılacağını gösterdi.
Prof. Dr. İdris Şahin, keneler yoluyla insanlara bulaşan kırım-kongo kanamalı ateşi rahatsızlığının tehlikeli sonuçlara sebebiyet verdiğini söyleyerek, kenenin üstüne kimyasal dökülmemesi ve en yakın sağlık kuruluşundan yardım alınması gerektiği belirtti.
Öğrenci Yüksel Nurgül Keskin, antibiyotiklerin halk tarafından yanlış kullanımı sonucunda, vücutta antibiyotik direnci oluştuğunu belirterek, bunun aynı zamanda obeziteye ve ölümcül nedenlere yol açtığını dile getirdi.
Doç. Dr. Adnan Özçetin, kişilerin içine attıkları sorunların bireyde kişilik bozukluklarına sebebiyet verdiğini ve özellikle bu konuda rehber öğretmenlere büyük görevler düştüğünü ifade ederek, rehber öğretmenlerin yönlendirmesiyle psikiyatri servislerine başvurulması gerektiği vurguladı. Aile içindeki sorunlar, aile içi şiddet, ani korku, disiplin, çocuklara uygulanan ceza ve sözlü hakaretlerin çocuklarda kişilik bozukluklarına, davranış bozukluklarına ve kekemeliğe sebep olduğunu belirten Özçetin, kişilik bozukluklarının, intihara, boşanmalara, eğitimde başarısızlığa ve iş hayatında düzensizliklere yol açtığını söyledi.
Öğrencimiz Zeynep Aybikem Sağlam, hepimizin kendini kötü hissettiği zamanların olduğunu, bunun sonucunda da “Depresyonda mıyız, değil miyiz” sorusuyla karşılaştığını ifade ederek, bu soruya bir cevap bulmak için mutlaka bir doktora başvurulması gerektiğini açıkladı. 
Öğrenci Onur Alkan, her yıl madde ve alkol kullanımının direkt olarak depresyona sebep olduğunu, özellikle bayanlarda her 10 kadından birinde doğum sonrası depresyonun görüldüğünü ifade ederek, depresyonun tedavisinin mümkün olduğunu ve ilaç tedavilerinin bu süreci hızlandırdığını söyledi.
 
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8