Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
3 DÜNYA DERECESİ KAZANDILAR
DÜZCE Fatih Koleji öğrencileri hazırladıkları projeler ile girdikleri dünya çapındaki üç yarışmadan alınlarının akıyla döndüler ve Düzce’ye dereceler kazandırdılar.
Eğitim 2014.05.13 - 14:40:11
 
 
 
Kolej Müdürü Mustafa Bar, bu başarının Düzce’nin ve Türkiye’nin başarısı olduğunu söyledi. Düzce Özel Fatih Fen ve Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencileri Sultan Dila Dursun ve İclal İnci Çöpür, Gürcistan’ta düzenlenen, Uluslararası Genç Mucitler Proje Olimpiyatı Kimya dalında Dünya 3.sü oldular. Kenya’daki Çevre Olimpiyatlarına katılan Mehmet Emin Gündoğdu ve Mert Selim Dağıstan Dünya 2.’liğini kazandılar. Başarılar bu derslerle sınırlı kalmadı ve Fatih Koleji öğrencileri, Endonezya’nın Başketi Jakarta’da düzenlenen Bilim ve Çevre olimpiyatında Dünya Birincisi olarak büyük bir başarıya da imza attılar.
Fatih Koleji Müdürü Mustafa Bar, öğrencilerin elde ettiği bu başarının Düzce’nin ve Türkiye’nin başarısı olduğunu söyleyerek, öğretmenleri, ailelerini ve öğrencilerini kutladı.
Bar, “Düzce Fatih Koleji Öğrencileri üç farklı kıtada 3 farklı ülkede 3 dünya derecesi elde ederek tarihi bir başarıya imza attılar. Bu başarı okulumuzun başarısı olmakla beraber aynı zamanda Düzce gençliğin başarısıdır. Aynı zamanda ülkemizin başarısıdır. İnşallah bu başarılar her geçen gün artarak devam eder” şeklinde konuştu.
Olimpiyat Proje Koordinatörü Atilla Teke ise, projelerin hazırlanma sürecinden söz etti. 
Teke, “Düzce ve okulumuzun tarihi açısından çok önemli bir zaman dilimi. Çok kalabalık öğrenci grupları içinde projelerini sunmanın başarısını yaşadılar. Bu süreç zorlu bir süreçti” dedi.
Yarışmalarda, Dünya’nın birçok ülkesinden gelen öğrencileri geride bırakarak dereceler kazanan Fatih Koleji öğrencileri projelerini anlattılar.
Hem okullarına hem de Düzce’ye büyük başarı kazandırmanın gururunu yaşayan öğrenciler madalyaları ile birlikte objektiflere poz verdiler.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8