Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Spor ve medya üzerine söyleşi
Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri tarafından düzenlenen “Spor ve Medya” konulu söyleşiye Türk sporunun önemli isimleri ve ulusal medyadan spor temsilcileri katıldı.
Spor 2014.05.15 - 17:29:20

 

Etkinliğe, eski Milli Takımlar Teknik Direktörü Abdullah Avcı, eski Merkez Hakem Kurulu Başkanı Mustafa Çulcu, Balıkesir Spor Teknik Direktörü İsmail Ertekin, Fanatik Gazetesi Köşe Yazarı Hakan Can, Vatan Gazetesi Spor Muhabiri Figen Civan, Lig Tv Muhabiri Atakan Kurt, Vatan Gazetesi Spor Editörü Turgay Yavaş katıldı. 

 Gölyaka Meslek Yüksekokulu Pazarlama ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Nurgül Soydaş’ın moderatörlüğünü yaptığı iki oturum şeklinde gerçekleştirilen söyleşide, eski Merkez Hakem Kurulu Başkanı Mustafa Çulcu ve Balıkesirspor Kulübü Teknik Direktörü İsmail Ertekin, spor ve medyanın birbirleri üzerindeki etkilerini anlattı.

İsmail Ertekin konuşmasında, “Açık kanalda yayınlanan maçlardan sonra başarımız ses getirdi. Bundan önceki 3 şampiyonluğumuzda basında yer almadık. Fakat son şampiyonluğumuzdan sonra medyada fazlaca yer aldık ve ilk defa bir panele davet edildik” diyerek sporda medyanın önemine değindi.

Hakemlik mesleğinde başarılı bir kariyer sahibi olduğunu söyleyen Mustafa Çulcu, hakemliği bıraktıktan 20 gün sonra da MHK başkanı olduğunu dile getirdi. Medyatik takımların maçlarında yapılan hataların dillendirildiğini anlatan Çulcu, Anadolu takımlarının müsabakalarında yapılan hataların ise medyada fazla ilgi görmediğini söyledi. Bunun en önemli nedeninin ise medyanın ilgisizliği olduğunu belirtti.

Balıkesirspor Kulübü Teknik Direktörü İsmail Ertekin’e yöneltilen “4 büyüklerden hangi takımı çalıştırmak istersiniz?” sorusu üzerine “4 büyükleri değil Bursaspor’u çalıştırmak isterim. Bir başarının arkasında ilk önce yönetimin doğru kararı ve istikrar önemlidir. Yönetim doğru teknik direktörü seçer. O da kulübü ve takımı başarıya götürür” dedi.

Söyleşinin ikinci oturumunda Abdullah Avcı, Figen Civan, Atakan Kurt ve Turgay Yavaş, öğrencilerden gelen soruları yanıtladılar.

Program plaket takdimi ve imza töreniyle sona erdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8