Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Arkadaşları için engellerini unuttular
- HENÜZ 9 AYLIKKEN ÇIKAN YANGINDA YARALANAN 19 YAŞINDAKİ MELİKE'NİN YÜZ NAKLİ İÇİN 400 BİN LİRA GEREKLİ
Gündem 2014.05.15 - 17:37:35

 

HENÜZ 9 aylıkken çıkan bir yangında yüzü yanan Melike Sivrikaya için engelli arkadaşları harekete geçti. Geçirdiği yanlış ameliyat sonrası belinden aşağısı tutmayan Gülnur Arslan, yaptığı el emeği, göz nuru eserleri arkadaşının yaklaşık 400 bin liraya mal olan yüz nakli ameliyatı için satışa çıkardı.

Engelliler Haftası’nda Anıtpark’ta düzenlenen Özel Eğitim Şenliğinde Biz Büyük Bir Aileyiz Derneği tarafından kurulan stantta bir fotoğraf dikkat çekti. Henüz 9 aylıkken evi yanan ve çıkan yangında yüzünün tamamını kaybeden Melike Sivrikaya’nın fotoğrafının altında, “Burada satışı yapılan ürünlerden elde edilecek gelir Melike’nin yüz nakli ameliyatı için kullanılacak” yazıyordu. Biz Büyük Bir Aileyiz Derneği üyelerinin, Melike Sivrikaya’nın yüz nakli ameliyatı için yaptıkları ürünleri satışa çıkararak gelir elde etmek için harekete geçtiği öğrenildi.

 

“ARKADAŞI İÇİN ENGELİNİ UNUTTU”

Dernek üyelerinden en dikkat çekeni ise geçirdiği yanlış bir ameliyat sonrası tekerlekli sandalyeye mahkum olan Gülnur Arslan oldu. Arslan, kendisi de engelli ve tedaviye ihtiyacı olmasına rağmen yaptığı el emeği göz nuru eserleri arkadaşının yaklaşık 400 bin liraya mal olan ameliyatı için satışa çıkardı.

Gülnur Arslan, arkadaşı için el işi yaptığını ifade ederek, “Melike’nin tedavisi mümkün. Onun için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Belki bu paranın tamamını toplamamız mümkün değil ancak ufak da olsa bir miktar para toplayabileceğiz. Ayrıca burada dikkat çekmek istiyoruz. Melike’nin yüz nakli için yardımsever isimlerin harekete geçmesini istiyoruz” dedi.

 

“ÇOK MUTLUYUM”

Arkadaşlarının kendisi için harekete geçtiğini gören Melike Sivrikaya ise, “9 aylıkken evimizden çıkan yangın nedeni ile yüzümü kaybettim. 19 yaşıma kadar bu durumda gezdim ancak yüz naklinin mümkün olacağını ve yüzüme kavuşabileceğimi öğrendim. Şimdi tek isteğim yeni bir yüze kavuşmak ve tedavi olmak. Arkadaşlarım engellerini unutarak bana yardım ediyorlar. Bunun dışında Biz Büyük Bir Aileyiz Derneği üyesi arkadaşlarım da bana yardımcı oluyorlar. Bu beni çok mutlu etti. İnşallah yepyeni bir insan olarak arkadaşlarımın karşısına çıkmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

“ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Dernek yetkililerinden Dilek Şen de özellikle yardımseverlerin harekete geçmesini isteyerek, “Biz engelli bir kızımızla diğer kızımızın yüz nakli ameliyatını yaptırmak için harekete geçtik. Elinden iş gelen arkadaşlarımız bize destek oluyorlar. Bizde dernek olarak hayırseverlerle görüşerek Melike kızımızın yüz naklinin gerçekleştirilmesi konusunda destek istiyoruz. Yaklaşık 400 bin liraya mal olan ameliyat için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Gülnur kızımız da engelli ve belden aşağısı tutmuyor ancak arkadaşı için elinden gelen ne varsa yapıyor. Melike’nin de elleri yandığı için iğne tutmakta zorlanıyor. Buna rağmen çalışıyorlar. Bu ürünleri satarak bir miktar da olsa para toplayıp bu ameliyatı yaptıracağız. Ürünlerden almak isteyenler Biz Büyük Bir Aileyiz Derneği ile irtibata geçebilir” şeklinde konuştu.

Henüz 19 yaşında olan Melike Sivrikaya’nın yüz nakli ameliyatı için destek olmak isteyenler ve engelli vatandaşların yaptığı ürünleri satın almak isteyen hayırseverler, Biz Büyük Bir Aileyiz Derneği ile irtibata geçebileceği gibi, Gülnur Arslan’ın evine giderek atölyesinde bu ürünlere sahip olabilecek.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8