Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Tarihi elleriyle keşfettiler
BOLU HighWay Outlet 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda farklı, farklı olduğu kadar eğitici bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.
Gündem 2014.05.17 - 15:14:53
 
 
 
17-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen “Arkeoloji Kazı Havuzu” Projesi Bolu HighWay Outlet Alışveriş Merkezi’nde ziyaretçileriyle buluştu.
17-19 Mayıs tarihlerinde Bolu HighWay Outlet Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğin amacı; 5–13 yaş arası çocukların arkeoloji, tarih, kültür mirası ve tarihi eserlerin korunması konularındaki farkındalıklarının arttırılması ve bilinçlendirilmesi.
Arkeoloji Havuzu Etkinliği kapsamında çocuklara arkeoloji hakkında bilgi verilerek arkeolog eğitmenler eşliğinde AVM içerisinde kurulan kazı havuzlarında kazı yaptırılarak minyatür eserler bulmaları sağlanacak. Çocuklara buldukları minyatür eserler ile ilgili bilgiler aktarılıp ardından, resim ve boyama çalışmaları atölyesinde öğretici ve eğlenceli vakit geçirmeleri sağlanacak. Etkinliğe katılan çocuklar son olarak  “Gönüllü Kültürel Miras Koruyucusu” ibareli sertifika ile ödüllendirilecekler. 
 
ARKEOLOJİ KAZI HAVUZU (ARCHAEOPOOL PROJECT)
Projede asıl amaç,  zengin ve nitelikli kültürel mirasımızın korunması ve gelecek nesillere aktarımı için bilinç uyandırmaktır.
Proje uygulaması özel bir dizayn ile belirlenen uygun bir alanda ahşap ve demir malzemeden inşa edilecek bir özel toprak havuzu içerisinde yaşları 5 – 13 arasında değişen bireylerin deneyimli arkeoloji ekibi gözetiminde gerçeğe uygun sistem ve ekipman aracılığı ile bir bilimsel kazı similasyonunun gerçekleştirilmesi esasına dayanmaktadır.
Projede hedef alınan asıl kitle çocuklardır. Erken yaşlarda eğlenceli bir ortamda verilen eğitimin bellekte kalıcı olduğu bilinmektedir. Amaç çocukların bilgilendirilmesinin yanında onların aracılığıyla ailelelerin de ülkenin tarihi ve kültür mirasının yanında eski eserlere bakış açılarının da geliştirilmesi planlanmaktadır. İsteyen ebeveynler kazı havuzu içindeki faaliyet sırasında çocuklarının yanında yer alabilecekler ve verilen basitleştirilmiş programdan faydalanarak katılımcıya verilen eğitimi denetleyebileceklerdir.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8