Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
18.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
SARSILMAZ
Kurulduğu günden itibaren ilimiz ve bölgemiz için birçok işbirliğine imza atan Düzce Üniversitesi, kurduğu işbirliklerini yerinde takip ederek, öğrencilerine destek olmaya devam ediyor.
Gündem 2014.05.26 - 15:24:53

 

Bu çerçevede Düzce Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Arif Güngör ve Metal Teknolojileri Bölüm Başkanı Ali Özcan, Sarsılmaz Silah Sanayi A.Ş.’yi ziyaret ederek öğrenciler ve Sarsılmaz Silah Sanayi A.Ş. yetkilileri ile bir araya geldi.

Yapılan işbirliği ve sonuçları hakkında bilgi veren Sarsılmaz Silah Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Mahmut Naci İnci,  silah sanayiinde daha çok montaj kısmının ustalık işine dayandığını belirterek, “Genellikle eğitim seviyesi düşük insanlar bu alanda çalışıyor. Daha önce bu işi ustalarından öğrenmiş insanlarla ve o insanların yetiştirdikleri kişilerle ilerledik, ancak bunda başarılı olamadık. Bu sorunu nasıl çözeceğimizi düşünürken Düzce Üniversitesi ile işbirliği yapma fikri ortaya çıktı. Hemen hemen her sektörün okulu var otomotiv, tekstil gibi sanayilerin okulları var ancak silah sektörü okulu olmayan bir sektör. Biz de firmamızın geleceğini Düzce Üniversitesi’nde burslu öğrenci okutarak garanti altına almayı düşündük” dedi. İnci, Rektör Funda Sivrikaya Şerifoğlu ile bu konuyu görüştüklerini, bunun neticesinde Düzce Meslek Yüksekokulu ile görüşmeye başladıklarını söyledi.

Protokol kapsamında yapılan faaliyetlerden bahseden İnci, “Bizim çok daha fazla kalifiye elemana ihtiyacımız var. Öğrenci arkadaşlarımıza burada hem pratik, hem de teorik eğitimler veriyoruz. Sonrasında burada çalışmak üzere sözleşme imzalıyoruz. Şu anda 7 kişiyi istihdam etmiş durumdayız” dedi.

Sanayi ile üniversite işbirliğine örtüşen bir iş yaptıklarına vurgu yapan Mahmut Naci İnci, “Yıllarca üniversiteler kendi dünyalarında, sanayi kendi dünyasındaydı, hiçbir işbirliğimiz yoktu. TÜBİTAK’ın yaptığı projelerle birlikte sanayinin üniversite yakınlığı giderek arttı. Sanayi ile üniversite işbirliğine Düzce Üniversitesi İle Sarsılmaz Silah Sanayi A.Ş. arasında yapılan protokolün örnek bir protokol olduğunu düşünüyorum” dedi.

Mahmut Naci İnci, işbirliklerinin sağlıklı yürüyebilmesi için bu işi seven kişilerle yapılması gerektiğini ve bu konuda Düzce Üniversitesi’nin yardımlarına ihtiyaç duyduklarını sözlerine ekledi.

Sarsılmaz Silah Sanayi A.Ş. silah fabrikasında işe başlayan öğrenciler, sektörde birçok işsiz üniversite mezunu olduğunu, kendilerinin iş arama gibi bir sıkıntılarının olmadığını belirttiler. Öğrenciler, okurken çalışma imkânı yakaladıkları için şanslı olduklarını söyleyerek, okulda öğrendikleri bilgileri burada uygulama imkânı bulduklarını ifade ettiler. Uzun yıllar boyunca fabrikada çalışmak istediklerine vurgu yapan öğrenciler, “Sarsılmaz Silah Fabrikası bize yeni iş imkânı bulma konusunda referans oluyor” ifadelerini kullandılar.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8