Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Kimi kapılar hiç açılmamalı!
ÇEKİMLERİ Düzce’de yapılan ve gerçekbir olayı konu alan 'Azem: Cin Karası', bugün vizyona giriyor. Film, işlediği konu kadar, çekimi esnasında yaşanan olaylarla da bir hayli ürpertici.
Gündem 2014.05.29 - 15:25:51

 Olayın yaşandığı evde gerçekleşen çekimler, hakikat bir hocanın okumasının peşinden start verdi.

Cinler hususunda hiç cesaret edilemediği kadar derine inen film, muadilleri gibi sıradan bir cin filminden daha çok fazla, musallatlık durumlarında kullanılan hakikat cin çıkarma yöntemlerini ve sonuçlarını işleyen, bu durumlarda ne gibi belirtilerin zuhur ettiğini ifade eden ve kendi türünde tüm sorularınızı cevaplayan bir film olarak izleyicisi ile buluşuyor.

Yönetmenliğini Volkan Akbaş'ın üstlendiği, başrollerini Zeki Şen ve Eylül Öztürk?ün paylaştığı 'Azem: Cin Karası', 1954 senesinde Düzce?nin bir dağ köyünde yaşanmış hakikat bir olayı konu alıyor.

Film, "Azem" ismini, eski Arap yarım adasında çok fazla önde gelen ve Türkçesi ''Savunucu'' manasına gelen bir büyüden alıyor. Filmin çekimleri, olayın yaşandığı köyde ve hatta birebir olayın yaşandığı o evde gerçekleştirildi.

 

FİLMİN KONUSU

Genç İkili ailelerinden miras kalan evlerini görmek için yola çıkar. Daha önce hiç gitmedikleri Düzce'deki bu ev dışarıdan olağan gözükse de, aslında Azem büyüsü altında yıllardır kapısı aralanmamış, ruhani varlıklar tarafından sahiplenilmiş bir yerdir. Evi gördüklerinde pekte umduğunu bulamayan İkili , tekrar de geceyi burada geçirmeye karar verir. Kış aylarında evin yer aldığı köyde kimse yaşamadığından köy adeta terk edilmiş bir bölgedir ve yardım isteyecekleri kimse yoktur. Onlar ne olduğu bilinmeyen bu varlıkların sahiplendiği evden kaçmak için ölümüne bir savaş verecek ve büyük endişe dolu dakikalar tam da bu anda seyirciyi beyaz perdeye kitleyecek! Filmde gerilimin en üst noktaya ulaştığı ve hakikat cin çıkarma ayinlerindeki metodların işlendiği anlarda ise, hocayla cinin arasında ki konuşulanlar ve okunan dualar, izleyenlerin kanını donduracak cinsten .

 

ÇEKİMİN YAPILDIĞI EV HOCA TARAFINDAN OKUNDU

Düzce'nin bir dağ köyünde yaşanan hakikat bir hadiseden yola çıkılarak çekilen filmin yapımcılığını Retro Produksiyon üstleniyor. Filmin başrol oyuncuları Eylül Öztürk ve Zeki Şen. İnternet Fenomeni olarak da önde gelen Eylül Öztürk ''Memeli Mestan'' adı altında binlerce takipçisini her gün sosyal medya üzerindeki paylaşımları ile kahkahalara boğarken, bu kez de 'Azem: Cin Karası' ile takipçilerini korkutmayı hedefliyor.

40 kişilik bir ekip tarafından yaklaşık olarak 4 haftalık bir sürede çekilen filmde kullanılan mekanın olayın yaşandığı yer olması, tüm ekibi tedirgin ettiği için çekimler öncesinde tüm mekanlar hakikat manada bir hoca tarafından okunuyor.

 

33 TESADÜFÜ VE GARİP OLAYLAR

Ekibin çekim yapmış olduğu zamanlar kış aylarına denk gelmekde olduğu için köyde gerçekten kimsenin bulunmaması, ekibin zorlu bir süreç geçirmesine neden oluyor. Bununla birlikte aksilikler ve enteresan tesadüfler hiç yakalarını bırakmıyor. Çekim öncesi gercekleşen araştırmalarda cinlerle bağdaştırılan 33 rakamı ile ilgili tesadüfler önem arz ediyor . Örneğin çekimler için kullanılan ekip servisinin 33 kişilik ve plakasının sonu 33 olması, çekimden aylar önce mekan çalışması yapılırken evin kapı numarasının 33 olduğunu fark edilmesi, çalışmalarda kullanılacak sanat malzemelerin adet sayısının toplamda 33 olması, dijital olarak çekilen filmde toplamda 33 hafıza kartının kullanılmış olması gibi, sonradan fark edilen ve tesadüf denilemeyecek kadar çok karşılaşılan durumlardan bazıları. Ayrıca tüm ekibin şahit olduğu ilginç hadiseler bunlarla da sınırlı kalmıyor. Çekime başladıkları ilk gece, evin tavanından gelen garip bir ses ile beraber tüm ekibin aynı anda ağzında kan tadı oluşması, her set bitiminde toparlanan malzemelerin sonrası gün darmadağın şekilde bulunması ve sette tüm ekibin gözleri önünde malzemelerin, bulundukları masadan birden bire yere yuvarlanması gibi ilginç olaylardan binaen çekimlere ara verilmesine, ekipten bir arkadaşlarının korkudan İstanbul' a geri dönmesine ve tüm bu tedirginliklerden binaen evin hakikat hocalar tarafından okutulmasına neden oluyor.

Okuma işleminden akabinde ilerleyen günlerde başka aksiliklerle karşılaşmadıklarını açıklayan yönetmen ve ekibi, bu filmde yer almanın kendileri için çok fazla farklı bir tecrübe olduğunu söylüyor.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Kur'an'a inanan cinnilerin varlığını sorgulamaz arkadaşlar, ayrıca tecrübe edinmek de nasib oldu...
Kıratlı - 20.11.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,42

bu filmi biran önce izlemek istiyorum
melekk - 7.3.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,00

aslına bakarsanız bazı kırsal alanlarda perdenin aralanması daha kolay olduğu için böyle metafizik olarak tabir edilen olaylar şehirlere binayen çok daha fazla karşılaşıla gelen olaylardandır
profhyt - 19.2.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,21

Gercekten varminyaaa bizm burdada var diyolar :(
werty - 24.5.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%59,61

vay anasını bee bizim köyde neler varmışda haberimiz yokmuş.ybunların çoğu uydurma hikayeler yaşanmışlık falan yok
fatih - 29.05.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,43

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8