Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.06.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜ Almanya vitrininde
TÜRK-Alman Üniversite Öğrencileri ve Akademisyenler Platformu Trucas'ın “Türkiye Seni Bekliyor!” sloganıyla düzenlendiği, III. Türk Üniversiteleri Tanıtım Fuarı'na Düzce Üniversitesi İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Uzman Duygu Özdemir ile Dış ilişkiler Koordinatörlüğü’nden Uzman Murat Gökmen katıldı.
Eğitim 2014.06.04 - 16:31:55

 

Almanya’nın Berlin ve Köln şehirlerinde düzenlenen tanıtım günlerinde, orta öğretim, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine, ilimiz, üniversitemiz ve eğitim programları hakkında bilgiler verildi. Üniversitenin fiziki durumu ve eğitim-öğretim koşulları ön plana çıkarılarak Düzce ilinde eğitim görmenin olanaklarından bahsedildi.

Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleşen etkinliğin ilk bölümünde düzenlenen sempozyumda Düzce Üniversitesi standını da ziyaret eden Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar Şen, “Education Bridging” platformunda konuşma yaptı. Konuşmasında, Türk vatandaşlarının daha iyi bir yere gelmesi için Türkiye’de eğitim görmenin önemine vurgu yapan Şen, “Öğrencilerimizin sosyo-ekonomik anlamda iki ülke adına yeterli, eğitimli ve deneyimli olabilmeleri için de Türk üniversiteleri fuarları önemli bir yer tutmaktadır” dedi.

Sempozyumda konuşan Yüksek Öğretim Kurulu Uluslararası İlişkiler Birimi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Sedat Gümüş, Ekonomi Bakanlığı’nın ileride de devam etmesi planlanan desteğiyle devlet üniversitelerinin yurtdışı fuarlarına katılımının artacağını belirtirken, Trucas Fuar Organizatörü Serdar Yurtalan katılımdan memnun olduklarını, önümüzdeki yıllarda daha fazla Türk üniversitesi iştiraki beklediklerini dile getirdi.

Berlin’de gerçekleştirilen fuarın ardından Köln Fuarı’nda kurulan standı; Belçika, Hollanda ve Fransa başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinden gelen öğrenci ve aileleri tarafından ziyaret edildi. 

Tıp, Mühendislik, Mimarlık, Öğretmenlik ve PDR programlarının yoğun ilgi gördüğü fuarda öğrenciler, lisans programlarının yanı sıra yüksek lisans ve doktora programları hakkında da sorular yöneltti.

Sene boyunca yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen fuarlar, Düzce Üniversitesi’nin tanıtımı ve uluslararasılaşma vizyonuna katkı sağladı. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8