Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.10.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
“Montaj olduğunu zaten biliyorduk”
AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının montaj olması ile ilgili olarak, “Bunların böyle olduğunu zaten biliyorduk” dedi.
Gündem 2014.06.07 - 14:37:25

 

 

İnsan ve Medeniyet konulu konferans, Düzce 18 Temmuz Spor Salonu’nda yoğun katılımla yapıldı. Sema gösterileri ile başlayan konferansın açılış konuşmasını yapan İnsan ve Medeniyet Hareketi Düzce Şubesi Başkanı Hikmet Keskin, “Medeniyet demek insan demektir. Çok önemli bir genç nüfusa sahibiz. Gençliğini sağlıklı yetiştiremezseniz geleceğe umutla bakamazsınız. Bu nedenle gençlerimize önem vereceğiz. Derneğimizin kapısı herkese açıktır. Bu hareket hepimizin hareketidir. Tüm insanlık için seferber olmalıyız” dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin düzenlediği konferansta konuştu. Kurtulmuş, yaptığı konuşmada insanın, kainatın yaradılış gayesi olan ve Allah'ın yarattığı en değerli varlık olduğunu dile getirdi.
“Bu en değerli varlığınsa ölümünden sonra dünyaya bıraktığı en değerli hususların başında ortaya çıkarmış olduğu medeniyet geliyor” diyen Kurtulmuş, “İnsanlık tarihi baktığınız zaman medeniyetler arasındaki mücadeleden ibarettir. Tarih boyunca bunlar yer değiştirir. Kim sünnetullaha uygun davranırsa yani toplumsal değişimin yasalarını hangi medeniyet yerine getirirse o medeniyet güçleniyor, diğeri aşağıya iniyor” ifadelerinde bulundu.
Dünyanın, en önemli medeniyet tarihi dönemlerinin birinden geçtiğini belirten Kurtulmuş, son üç asra şekil veren modern batı medeniyetinin çok büyük krizleri bünyesinde barındırdığını ve bu krizlerin sadece batı dünyasıyla kısıtlı kalmadığını, bütün dünyaya ihraç edildiğini söyledi. 
Kurtulmuş, Türkiye'nin, 150 yıllık derin uykusundan uyanmaya başladığına dikkati çekerek, “Türkiye'de devletle millet kaynaşıyor. Devlet milletin değerlerine itibar ediyor. Bu süreç başladı. Bu ülkede milletin değerleriyle bütünleşmiş çok kuvvetli bir Türkiye Cumhuriyeti devleti, sadece kendisine değil bütün dünya mazlumlarına ışık tutacak bir noktaya gelmiştir” değerlendirmesinde bulundu.
 
“ENİNDE SONUNDA HAKİKAT ORTAYA ÇIKAR”
Konferans sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kurtulmuş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının montaj olması ile ilgili olarak, “Bunların böyle olduğunu zaten biliyorduk. Hukuken de bunlara itibar etmemiz mümkün değildi. Bu kasetlerle Türkiye’nin önünün nasıl kesilmek istendiğini bir kez daha görmüş oluyoruz. Eninde sonunda hakikat ortaya çıkar. Kim hangi gücü kullanarak hangi montajı hangi tapeyi ortaya koyarsa koysun hakikat ortaya çıkacaktı. Diğerlerinin de ortaya çıkacağının kanaatindeyim” dedi.
“Cumhurbaşkanlığı sürecinde başka kasetlerin de çıkmasını bekliyor musunuz?” sorusu üzerine Kurtulmuş, “Olabilir. Artık kimin elinde ne varsa ortaya çıkartsın. Türkiye bunlara alıştı. Milletimizin feraseti karşısında kim hangi kaseti çıkartırsa çıkartsın ne üretirse üretsin hangi tapeleri ortaya koyarsa koysun milletin itibar etmediği ortadadır. Eğer milletimiz bunlara itibar etseydi 30 Mart’ta itibar ederdi. Milletimiz birde bunların yaptıklarını, yapacaklarını üstünü çizmiştir. Neden çizmiştir? Sen yolsuzluk diye ortaya çıkıyorsun. Tapelerden, kayıtlardan bahsediyorsun da yolsuzluk meselesi üzerinden yola çıktın da niçin TIR’ları durdurup Türkmenlere giden yardımı durduruyorsun. Niçin dışişlerindeki çok mahrem kayıtları alarak cümle aleme ilan ediyorsun. Millet bunların yüzünü gördü. Millet bunların yüzlerini gördüğü için yaptıkları bütün işlerin sahte olduğunu, milletin aleyhine olduğunu gördü. Millet öyle olduğunu gördüğü ve inandığı için de 30 Mart’ta o sonuçlar çıktı. Bunlar bundan sonra ne yaparlarsa yapsınlar hiçbiri tutmaz, tutmayacaktır. Hedefleri doğruyu ortaya çıkartmak değil maalesef, büyük Türkiye’nin, güçlü Türkiye’nin kurulmasını bir takım güç odakları ile yabancı güçlerle önüne engeller çıkartmak olduğunu gördü. Çıkartılan kayıtların, tapelerin yolsuzlukların önüne geçmek değil, Türkiye’yi Ukrayna’dan bin beter etmek olduğunu da bu milletimiz gördü” diye konuştu.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8