Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.2.2019
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Kat rantı edişe verici!
İŞÇİ Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez, Belediye Meclisi’nin 4 kat kararına tepki gösterdi.
Siyaset 2014.06.16 - 16:48:24

 

 

“Düzce’nin kat artışı sorunu mu vardı da, belediye başkanı dakika bir gol bir dercesine hemen kat artışına girdi” diye soran Sönmez, “Başkanın geçmiş icraatlarına baktığımızda kat, rant ve inşaat işiyle yakın ilgisini gördüğümüzden Düzceliler adına endişeye kapılmaktayız” dedi.

Depremden sonra Düzce’de yapıların 2 kat olmasına karar verildiğini hatırlatan Sönmez, daha sonra 3 kata çıkarıldığını ve Metek Köyü’ndeki TOKİ inşaatlarında kat yüksekliğinin 4 olduğunu söyledi. 
Ardından çatı katı uygulaması denilen çirkin ve inşaatın güvenliğini de riske atan bir uygulamaya geçildiğini kaydeden Sönmez, son olarak inşaatların 4 kat yapılmasında karar kılındığını belirtti.
Konuralp için ise 8, 12 hatta hiç kat sınırlaması olmamasının gündemde olduğunu vurgulayan Sönmez, “Şu an dahi Konuralp’te çarpık yapılaşma ve 6 kat inşaatlar devam ediyor. AKP’nin Konuralp sevgisi rant ve yandaşlarla ortak imar vurgunu olduğunu en başından söylemiştik. Şimdi adımları atılıyor” ifadelerini kullandı.
“Biz bu filmi deprem öncesinde de izlemiştik” diyerek sözlerini sürdüren Sönmez, “Düzce’de kat artışının can güvenliği dışında, hava kirliliği, trafik ve diğer sosyal altyapılar açısından da yaratacağı sorunlar vardır. Bu kararı çıkardığınızda, daha önceden yapılmış olan 2 ve 3 katlı binaların kat artışları daha büyük riskler taşımayacak mı? Yapı denetimi özel kişiler tarafından yapılmakta. Belediyenin yani kamunun hiçbir sorumluluğu yoktur. Parasını müteahhidin ödediği yapı denetimi ile inşaatlar ne kadar güvenilir olur? Düzce şu haliyle dahi; trafiği, yeşil alan yokluğu, hava kirliliği bakımından zor yaşanır bir şehirdir. Yeni kat artışları hem can güvenliği, hem de yaşam kalitesi açısından şehri yaşanmaz hale getirecektir” dedi.
Sönmez, Düzce Kamuoyu adına bu soruların yanıtlanmasını istedi: “Düzce ağır bir deprem yaşamış ve ağır bedeller ödemişken, tekrar bu kat artışındaki ısrarınızın sebebi nedir? Depremden bu yana Düzce’nin zemin yapısında mı değişme oldu yoksa başka bilimsel verileriniz mi var? Kat 2 iken 3’e, 3 iken 4’e hangi gerekçelerle çıkıyorsunuz? Size göre Düzce’de 5-6 ve daha yukarı katlarda inşaat yapılmasında engel var mı? Bu gidişle en son kaç kata çıkacaksınız? Siz karar verirken Jeofizik, inşaat, çevre mühendisleri, mimar ve şehir planlamacılarıyla mı birlikte karar veriyorsunuz; yoksa rantçılarla birlikte mi çalışıyorsunuz?”
Açıklamasının son bölümünde Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e seslenen Sönmez, “Sayın Başkan Düzce’yi yaşanmaz hale getirdiniz ve getirmeye de devam ediyorsunuz. Sizin seçilmiş olmanız bu yanlışları yapmanıza onay anlamı taşımıyor. Bundan vazgeçin. Gelin Düzce’nin zemin mikro bölgeleme haritasını yaptırın. Sonra bu işin uzmanları olan mühendisleri odaların temsilcilerini toplayın. Düzce’nin zemin durumunu şehircilik açısından tüm verileri ortaya koyun. Yapacağınız değişiklikleri gerekçesi ve dayanaklarıyla anlatın. Düzce yaşayacağı şehrin güvenliği ve geleceği hakkında bilgilensin. Göstermelik danışmalarla korsan belediyeciliği bırakın. Ben yaparım anlayışını bırakın. Bunun bedeli ağır olur” şeklinde konuştu. 
Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
BEN.CİHAN YANGAZ.DÜZCE GÖLYAKA.DAN.İLÇEMİZ DE EFTENİ KUŞ CENNETİ VE YABAN HAYATI KORUMA SAHASI OLARAK BİLİNEN BÖLGEDE YANİ PİKNİK YAPILAN KÜLTÜR PARKIN 150.METRE ARKASI KUZEYİNDE ESEN MAHALLE TARAFINDA YÜZLERCE AĞAÇ KESİLDİ.KESİLMEYEN AĞAÇLARIN KÖKLERİNE KASITLI ZARAR VERİLDİ.DOĞAL HAYAT KATLEDİLDİ.BUNU BENİM SAYIN BAŞKANIM FETİ SÖNMEZ DAHİL BİLDİĞİ HALDE GÖREN GALE ALAN YOK .BAKINIZ BEYLER BEN SİYASETEN KONUŞMUYORUM KATLİAM YAPILDI DİYORUM.GÖLYAKA BELEDİYESİ TARAFIN DAN.... FAKAT BENDE Kİ DELİLLER HEPSİNİN ... İŞLEDİKLERİ SUÇLARIN İSPATLANMASINA YETECEKTİR.ŞİMDİ BU HABER YAPISAL ANLAMDA İMAR İLE DÜZCE NİN YAŞANMAZ HALE GELECEĞİNİ ZİKREDİYOR BU ÇOK POPİLİST YORUMDUR.EĞER SENİN HAVA SİRKİLASYONUNU SAĞLAYACAK YEŞİLİN DOĞAN AĞACIN YOKSA BİNALAR BETON DEĞİL TENEKE BARAKA 3 KAT DEĞİL TEK KAT OLSA NE YAZAR.OKSİJEN YOKSA SEN BEN TEFERRUATIZ.BU YÜZDEN BU KATLİAMA ŞU ANA KADAR GÖZ YUMAN ÖNCE AKP.LİLERİ.SONRA HERKESİ BU KATLİAMI İRDELEMEYE BENİM VİDEOMU İZLEMEYE DAVET EDİYORUM.AYNI ZAMANDA HUKUKİ SÜREÇ İŞLİYOR BURADAN DA ADALET İSTİYORUM.
CİHAN YANGAZ - 16.06.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%55,09

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
    
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive