Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
BESYO’dan şeffaf özel yetenek sınavı
Spor 2014.07.11 - 13:10:47
Düzce Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu özel yetenek sınavı 14 Temmuz’da başlıyor. Yüksekokulumuz ve kayıtlar hakkında bilgiler veren BESYO Müdürü Doç. Dr. Kürşat Karacabey, “Bu sene kayıtlar için geliştirdiğimiz özel bir program kullanıyoruz. Kişi hatasını ortadan kaldırdık. Adayların sadece TC kimlik numarasını giriyoruz diğer bütün bilgiler ÖSYM’nin veri tabanından geliyor.” Dedi.
 
TOPLAMDA 120 ÖĞRENCİ ALACAĞIZ...
Başvuru koşulları ve kontenjanlar hakkında da bilgi veren Karacabey, “Düzce Üniversitesi BESYO Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümüne özel yetenek sınavı ile 40, Antrenörlük Eğitimi Bölümü’ne ise sporcu özgeçmişi puanı ile 1. ve 2. öğretimde 40+40 öğrenci alacağız.” şeklinde konuştu.
 
ŞEFAF VE DENETLENE BİLİR BİR SINAV SİSTEMİ
Karacabey kayıtların bitmesi ile kontrol amaçlı olarak, sınava katılan tüm adayların hesaplamaya ilişkin puanları liste halinde asılacağını ifade etti. Bu şekilde adaylar hem kendi bilgilerini hem de diğer adayların bilgilerini görme ve kıyaslama fırsatı bulacaktır.
 
SINAV TAMAMEN ELEKTRONİK CİHAZLAR İLE YAPILACAKTIR.
Beden Eğitimi Öğretmenliği sınavında beceri koordinasyon parkuru kullanılacağını ifade eden Karacabey, Sınav adayın elektronik olarak fotosel kapıdan geçmesi ile başlayacağını ve bitiriş kapısından geçmesi ile biteceğini ve skorboard tan adayın ve izleyen herkesin bunu görebileceğini ifade etti. Adayın koordinasyon parkurunu bitirmesi ile birlikte almış olduğu derece otomatik olarak bilgisayar ortamına geçeceğini ifade eden Doç.Dr. Kürşat Karacabey, sınav esnasında her şeyin elektronik cihazlar ile şeffaf bir şekilde gerçekleşeceğini ifade etti. Sınavın Bütün aşamalarıcanlı yayından TV’den izlenecektir.
 
ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ BÖLÜMÜ SPORCU ÖZGEÇMİŞİ ile ALACAKTIR.
Sporcuların almış oldukları derece ve başarılarını ilgili kurumlarca belgelemeleri ile daha önceden belirlenmiş puan tablosuna göre gerçekleşecektir.
Bütün sınav biter bitmez kontrol yapıldıktan sonra sınav sonuçları ilan edilecektir.
 
MİLLİ SPORCULARI BEKLİYORUZ...
Türkiye'de en fazla Milli Sporcu Kontenjanı ayıran Yüksekokuluz. Toplamda 60 Milli Kontenjanımız var. Onları Değer Üreten Üniversitemize iyi bir eğitimi almaya ve Düzce iline katma değer katmaya davet ediyoruz.
Rektörümüz Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu’nun verdiği desteklerle şu anda Türkiye’nin takip ettiği bir Yüksekokul haline geldik. Gelen başvurularda da bunu rahatlıkla görebiliyoruz. Ülkemizin dört bir yanından başvurular alıyoruz” dedi.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8