Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Sorunları meclise taşımak acizlik olur
Milletvekili İbrahim Korkmaz, Düzce’nin sorunlarının meclis kürsüsünden dile getirilmesinin acizlik göstergesi olacağını ifade ederken, bu konuda kendilerine eleştiride bulunanlar için ise, “Ya bizleri komik duruma düşürmek için kasıtlı söylüyorlar yahut da bu işi hiç bilmiyorlar boşuna konuşuyorlar” dedi.
Gündem 2014.08.19 - 16:03:09
 
 
 
AK PARTİ Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, meclisin tatile girmesiyle birlikte Düzce’ye geldi. Tatil yapmadığını belirten Düzce Milletvekili Korkmaz, meclisin geçen yasama dönemini değerlendirdi. Düzce’ye gelen Milletvekili İbrahim Korkmaz, Düzce’nin mecliste yeteri kadar temsil edilmediği eleştirilerini cevapladı. Kardüz ile ilgili önemli gelişmeyi paylaşan İbrahim Korkmaz, Kardüz’deki çalışmalar bittiğinde bölgenin en önemli turizm alanının Kardüz olacağı iddiasında bulundu.
24 Ağustos'a kadar çalışma kararı alan Meclis, geçtiğimiz hafta torba yasa tasarılarının görüşmelerinin yapıldığı oturumda sürpriz bir şekilde tatil kararı aldı. İktidar ve muhalefetin anlaşması üzerine, Genel Kurul 1 Ekim'e kadar tatile girdi. Meclis Genel Kurulu'nda tartışmalara hatta kavgalara neden olan 'torba yasa’ tasarısı Ekim ayına kalırken, Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, geçen yasama dönemini değerlendirdi.
 
“GERGİN BİR DÖNEM OLDU”
AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz; “Bu yasama döneminde çalkantılı bir dönem oldu. Zaman zaman halkımız serzenişte bulunuyor neden kavgalar oluyor diye. Büyük oranda haklılar. Meclis gergin konularla meşgul. Biri Güney Doğu’daki terörü sona erdirmek için çıkardığımız yasa. BDP de bu konuda MHP ve CHP gibi hareket etti. MHP buna temelden karşı. CHP’nin ne dediği belli değil. BDP de bundan nasıl fayda devşirebiliriz onun içerisindeydi. Ama son tahlilde biz çözüm sürecini sona erdirmek için kanunlar da çıkardık. Birçok torba yasa çıktı. Bu yasayı herkes bekliyordu. Meclis tatile girdi ama kısa dönem bir tatil. Yeni döneme hazırlıklarımız var. Başbakanımız Cumhurbaşkanlığımıza teşrif edecekler. Bir gün önce kongremiz var. Başbakan kim olacak görüşlerimizi beyan edeceğiz. Bunun sonucunda yeni Başbakanımız belli olacak” dedi.

“ÇARESİZLİK VE ZAYIFLIK GÖSTERGESİDİR”
Düzce Milletvekillerinin mecliste yeteri kadar Düzce’nin sorunlarını gündeme getirmedikleri eleştirilerini de cevaplandırdı. Eleştirilerin bazı çevrelerce kasıtlı olarak yapıldığını ifade eden İbrahim Korkmaz; bakanlarla rahatlıkla görüşebildiklerini, iktidar partisi vekilinin kürsüye çıkarak ilinin sorunlarını anlatmasının bir zayıflık göstergesi olduğunu söyledi. İbrahim Korkmaz; “Bu konuda çok eleştiriliyoruz. Düzce milletvekilleri neden masaya yumruğunu vurmuyor. Düzce ile ilgili sorunlar neden mecliste gündeme getirilmiyor. Unutulmasın biz iktidar partisinin milletvekilleriyiz. Orada şikayeti dile getirecek muhalefettir. İktidar şikayet dile getirmez. Ben çıkacağım Düzce’nin sorunları şu şu diyeceğim. Önce buna muhalefet güler. Neden güler, bu bir çaresizliktir. Meclis kürsüsünde neden Düzce’nin sorunları konuşulsun. Bunu söyleyenler ya kasıtlı söylüyorlar, bizleri komik duruma düşürmek için, yahut da bu işi hiç bilmiyorlar boşuna konuşuyorlar. Bütün bakanlarla teklifsiz görüşen insanlarız. İl Başkanımız da öyle, benim kalkıp meclis kürsüsünden bunları konuşmama ayıp bir şey değil mi yani. Düzce’nin problemi varsa bellidir. Yönetimde biziz. AK Parti olarak Düzce’de 10-0 yapmış bir partiyiz. Bakanlarla oturup konuşmak varken ben bunu meclis kürsüsünde neden dile getireyim. Bu zayıflık göstergesidir, akla ziyan bir durumdur.” şeklinde konuştu.
 
“3 YILDIR BİR DÜZCE İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Milletvekillerinin geçen üç yılda hiçbir çalışma yapmadıkları şeklindeki söylemleri “ayıp bir şey” olarak nitelendiren Korkmaz, kendilerini eleştirenlere Düzce’nin eksikleri nelerdir diye sorduklarında aynı sorunların dile getirildiğini ifade etti; “Muhalefet bunları söyler. Muhalefetin Düzce’den sorumlu milletvekilleri de var.Ama biz Düzce’nin meselelerini biliyoruz. Meseleleri de çok da iyi çözüyoruz.Bazı basın Düzce milletvekilleri geçen üç yıl içinde hiçbir şey yapmadı dediler. Ayıp bir şey.Düzce’de kaç eksik var diye sorduğunuzda, saydığı şeyler bir elin parmağını geçmiyor. Hastane. Kırk kere söyledik. Hastanenin hukuki problemi var.Adam iflas etmiş elinden alıp başkasına veremiyorsunuz.Kültür merkezi niye bitmiyor. Biz bakanlıkla belediye arasında ara bulucuyduk. Belediye başkanımızın uygulaması gereken protokol vardı imzalamadığı için Mehmet Bey’e kaldı.Milletvekillerinin görevi, Valinin, belediye başkanının, il genel meclisinin görevi değil. Bizim görevimiz buradaki valinin,belediye başkanının işlerin çözmek için Ankara’da yardımcı olmaktır.Onların planlamasını biz yapmayız.Vekilin yapmakla yükümlü olduğu şeyler bellidir.Bunun haricinde halkımızın meseleleri vardır. Bize gelirler insan olarak yardım ediyoruz.”dedi.

DAVUTOĞLU BAŞBAKAN OLURSA KARDÜZ’E YARAYACAK
Kardüz projesinin Düzce’nin kaderini değiştireceğini savunan Korkmaz, proje hakkında bilgi sahibi olan Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan olması halinde projenin hayata geçirilmesinin gerçekleşeceğini vurguladı. Korkmaz, “Kardüz dev bir projedir. Sıradan bir proje değildir. Bursa için Uludağ nasıl bir proje ise Kardüz de Düzce’nin kaderini değiştirecek projedir. Eğer Başbakan Ahmet Davutoğlu olursa kendisi bu projeyi bilen bir insandır. Kardüz’e geleceğini söyledi. İstanbul ile Ankara arasında böyle harika bir yer yok.Böyle bir yeri biz Türkiye’ye kazandırırsak harika olur. Bize bunları sorun. Otoban bağlantısını soruyorlar. Ben buna karşıyım. Gelecek nesiller bunun hesabını soracaklardı. Düzce minnacık bir yer.”dedi.
Tatil yapmayacağını dile getiren İbrahim Korkmaz meclis açılıncaya kadar Düzce’de seçmenleriyle birlikte olacağını da ifade etti.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Sizler 12 yıldır iktidardasınız hangi işi yaptınız düzce için.siz bizzat 3 yıldır ankaradasınız düzcenin hangi surununu çözdünüz.Ama suç sizde değil Sizi oraya gönderende.Düzceli olmayan birisi neden düzcenin sorunları ile ilgilensinki.12 yıldır bir Avni akyol.Bir Necmi Hoşver in yaptığını yapmadınız Düzceye. hepinizi toplasanız bir Avni Akyol yapmazsınız. Yazık bu Düzcelilere sizi halen oralarda Barındırıyorlar.
ömer - 20.08.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,30

VALLA SAYIN VEKİL SORUNLARI HALLEDİNDE NEREDE HALLDERSENİZ HALLEDİN BİZ ONA BAKARIZ,GERÇİ SİZLER YANİ MENSUBU BULUNDUĞUNUZ PARTİ DÜZCEYE 12 YILDA NE VERDİKİ SİZLER NE VERDİRECEKSİNİZ.
HÜRGENERAL - 19.08.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%55,66

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8