Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Şikayetler 9 kat arttı
Düzce’de tüketici şikayetleri 2014 yılında patlama yaptı. 2013 yılında bin 100 olan şikayet dosyası 2014 yılında 9 bine çıktı. Şikayetlerin çoğunlunu ise bankalar oluşturuyor.
Gündem 2014.08.20 - 17:39:35

 

 

Düzce’de tüketici şikayetleri geçen yıla oranla 9 kat arttı. 2013 yılında bin 100 olan şikayet dosyası 20 Ağustos itibariyle 9 bin 827’e çıktı. Düzce Tüketici Hakları Hakem Heyeti Başkanı ve Ticaret İl Müdürü Ayhan Çelik, geçen yıla göre bu yıl müdürlüğe yapılan şikayet başvurunda artış olduğunu belirtti.
Ayhan Çelik, “Müdürlüğümüzün iş yoğunluğu çok fazla.2014 yılında özellikle tüketici şikayetleri çok arttı.20 Ağustos itibariyle, tüketici şikayetlerinin sayısı 9 bin 827 civarında.” dedi.
20 Ağustos itibariyle Ticaret il Müdürlüğüne 9 bin 827 adet şikayet dosyasının ulaştığını söyleyen Çelik, personel azlığı nedeni ile müdürlüğün özveri ile çalıştığını, çözümlenen müracaat sayısının 3 bin 775 adet olduğunu ifade etti.
Çelik, “Bilindiği üzere bizim bakanlığımız yeni bir bakanlık.Bakanlığımızın yoğunluğunu tüketici şikayetleri oluşturuyor.Özellikle 2014 yılında şikayetler bir hayli arttı.2013 yılında Bin 100 civarında olan şikayetlerimiz 2014 yılında 20 Ağustos itibariyle 9 bin 827 adet.Bunların 9 bin 400 adedi banka şikayetleri, diğerleri telefon,abonelik,ayıplı hizmet, ayıplı mallarla ilgili. 20 Ağustos itibariyle çözümlenen müracaat sayısı 3 bin 775 adet. Bunların 3 bin 400 adedi tüketicilerin lehine, geriye kalan 375 adedi ise aleyhine sonuçlandırılmıştır.Yüzde 70 başarı sağladık. Ancak personel azlığı ve işlerin yoğunluğundan bu kadarını yapabildik.özveri ile çalışıyoruz. Elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Vatandaşı mağdur etmek söz konusu değil. Vatandaşın mağduriyetini çözmeye çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Uzun bir süredir,tavşana kaç tazıya tut filmi oynamakta yaşamımızda..Ülkemde herkes gücü kadar sıkıntı içerisinde, vede özellikle bankacılık işlemleri,kredilerden,kredi kartlarından.sokaklarda kart dağıtan bankalar ile bunlara göz yuman,müsade eden hükümete soracaksınız ..az önce herkes,fert olarak ya kendinden,ya oğlundan,ya kızı gelininde kredi kartı mağduru oldu..işletmelerde bundan farklı değil bakkal da gücü kadar fabrikatörde gücü kadar sıkıntı içerisinde ...iyi de hiç düşündükmü her sektörde sıkıntı varda bankalar niye devleşti.onlarda sıkıntı yok..bankalar artık batmıyor diye övünenlere sesleniyorum..bir iki banka batmadı ama ülkenin geneli kredi kartlarından battı dostlar..16.5 milyon kart takip veya icralık..bu kaç kişiye tekamül eder siz hesaplayınız..üretim hangi sektörde,kar eden kuruluşlar ek tesisler kurarlardı o beyenmediğimiz dönemlerde..türkçesi resmen soydurulduk,bilerek...çözümmü,yılda mali af yapan hükümet bu ülke insanını seviyorsa,yüzlerinin gülmesini istiyorsa bir defaya mahsus kartların bir kısmına af getirmeli..yoksa tüketici derneklerine yapılan müracaatlar yeterlli olmaz.ve bu sıkıntılar yıllar yılı devam eder gider..
KÖYLÜ - 21.08.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%56,10

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8