Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Gülhan'Bilgiç ile dünyada söz sahibiyiz
15-21 EYLÜL2014 Litvanya'da yapılan Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasında Düzceli Gülhan Bilgiç Dünya Şampiyonu olarak Düzce'ye gurur yaşattı.
Spor 2014.09.25 - 18:15:52

 

Litvanya'da gerçekleştirilen Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasında Düzceli sporcu Gülhan Bilgiç, altın madalya alarak Türk Bayrağını göndere çekti. Türkiye Milli Takımı büyükler, masterlar, gençler bay ve bayan kategorilerinde toplamda56 sporcu ile şampiyonaya katıldı.

46 ülkenin katıldığı ve toplamda 600 sporcunun yarıştığı Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasında Türkiye ilk defa bir basamak yükselerek takım halinde gençlerde Dünya ikincisi oldu. 7 altın, 7 gümüş ve 6 bronz madalya ile yurda dönen Milli Takımda Düzce Albayrak Spor Kulübünden Gülhan Bilgiç 50 kiloda sağ ve sol kolda rakiplerini yenerek Dünya Şampiyonu oldu.

 

 

Devamı 7’de

Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü sporcusu Celal Tuncer ise 21 Yaş Altı gençler kategorisinde 85 kiloda Dünya sekizincisi oldu.

Dünya Şampiyonu Gülhan Bilgiç, Türkiye Şampiyonu Celal Tuncer ve Milli Takım Antrenörü Ali Günaçtı, Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci'yi makamında ziyaret etti.  İl Müdürü Feyzullah Dereci, dünya şampiyonu bir sporcuyu ağırlamaktan dolayı mutlu olduğunu kaydederek, " Gerçekten tarif edilemez bir duygu içindeyim. İlimizde bir dünya şampiyonu yaşıyor. umarım diğer sporculara örnek olursun" ifadelerinde bulundu.

Bilek Güreşi Milli Takım Antrenör ve Düzceli Şampiyonların da antrenörlüğünü yapan Ali Günaçtı, yaptığını açıklamada; " Kendileri sevindikleri gibi bizi daha çok sevindirdiler. Dünya şampiyonluğunu muhafaza etmek için elimizden geleni yapacağız. Çalışmalarımıza aksatmadan devam edeceğiz" dedi.

Dünya Şampiyonu Gülhan Bilgiç, "Şampiyonluğumda Ali Günaçtı Antrenörümün büyük emeği var. Şampiyonaya çok iyi hazırlanmamızı sağladı ve onun sayesinde müsabakalara daha rahat çıktık. Avrupa şampiyonu olduktan sonra en büyük hedefim Dünya Şampiyonluğuydu. Dünyanın en iyisi olmak için çok çalıştım ve ülkemize altın madalya getirdim. Ülkemin İstiklal Marşını iki kolda şampiyonluk yaşayarak iki defa 45 ülkeye dinlettiğim için çok mutlu ve gururluyum" şeklinde konuştu.

Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü sporcusu Celal Tuncer," Dünya şampiyonluğuna ilk defa gittim ve heyecanlıydım. Ülkemi temsil etmenin sorumluluğunu omuzlarımızda hissettim. Dünyanın en iyileri ile yarışıyorsun. Bu gerçekten tarif edilemez bir duygu. Benim için büyük bir tecrübe oldu ve bundan sonraki şampiyonalara Dünya Şampiyonası görmüş bir sporcu olarak çıkacağım" diye konuştu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8