Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Amatör sporun önemi anlatıldı
AMATÖR Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde halka ve sporculara sporda amatör ruhun önemi ve profesyonelliğe geçişteki yerini farkında kılmaya yönelik panel Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Tiyatro Salonunda gerçekleştirildi.
Spor 2014.10.17 - 14:07:54

 

“Amatör Sporun Önemi” konulu panele Düzce Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nurper Özpar, Antrenörlük Eğitimi Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Emre Türegün ve Öğr. Gör. Fatma Akkurt konuşmacı olarak katıldı.

Paneli sporcuların yanı sıra Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci ve ASKF Düzce Şube Başkanı Erdoğan Bıyık yakından takip etti.

Panelde konuşan Düzce Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nurper Özpar, sporda amatör ruhun kaybedildiğinde sporun da bir zaman sonra bırakıldığına dikkat çekerek, “Amatör ruh ile spor yapıldığında, para olmadan, sosyal zaman olmadan sevgiyle aşkla spor yapılır” dedi. Küçük yaşta spora başlamanın faydalarını örneklerle veren Özpar, “Antrenörlerinizin verdiği planlara uymalısınız. Gününüzü belirli saatlere böldüğünüzde hem işinize hem okulunuza hem de ailenize yeteri kadar zaman ayırabilirsiniz. Her şeyi ölçüde yapabilirsiniz. Spora küçük yaşta başladığımız zaman da diğer ülkelerle eşit şartlarda yarışabiliriz. Allah'tan bizim yetenekli sporcularımız var ve bu açığı kapatabiliyoruz” diye konuştu.

Antrenörlük Eğitimi Bölümü Yrd. Doç. Dr. Emre Türegün, amatörlüğün bir işi severek yapmak, gönülden yapmak olduğunu belirtti. Türegün, Türkiye'de basketbol oynayan NBA patentli sporcuların antrenmanların önünde ve sonunda kendi kendilerine antrenman planı yaptıklarını ve buna riayet ettiklerini kaydederek, “Darren Willams Beşiktaş'tayken müsabaka öncesinde salona gelip 45 dakika boyunca kendi ısınma hareketlerini yapardı. Profesyonel olsa bile bu işi sevmese antrenmandan 45 dakika önce gelip kendini maça hazırlamazdı” şeklinde konuştu.

Düzce Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Bölüm Öğr. Gör. Fatma Akkurt ise “Sizler spor yaparken yaşıtlarınızın internet cafelerde olması, sizler yağmur yağarken antrenmandayken bazılarının yağmuru evlerinden seyretmesi sizlerin amatör ruhla, aşkla spora bağlı olduğunuzu gösterir” dedi.

Amatör Sporun Önemi panelinde konuşmacılar daha sonra sporcuların sorularını yanıtladı. Soru cevap bölümünün ardından ASKF Düzce Şube Başkanı Erdoğan Bıyık, amatör spor haftasına katkı veren akademik kadroya teşekkür ederek plaket verdi. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8