Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
“Prof. Dr. Ayşe Soysal Kitaplığı” açıldı
BOĞAZİÇİ Üniversitesi'nin ilk kadın rektörü olan Prof. Dr. Ayşe Soysal, Düzce Üniversitesi Kütüphanesine kitap bağışında bulundu.
Eğitim 2014.10.23 - 15:07:21
 
 
Prof. Dr. Ayşe Soysal ismi verilen kitaplığın açılışı Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen törenle gerçekleştirildi.
Açılış töreninde konuşan Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölüm Öğretim Üyesi Doç. Dr. Müge Kanuni Er, “Ayşe Hocam benim akademik hayatıma başladığım hocamdı. Her zaman arkamda oldu. Matematik kitaplığını üniversitemize bağışladığı için kendisine buradan teşekkür ediyorum. Hem lisans, hem yüksek lisans öğrencilerimizin bu kitaplıktan iyi bir şekilde faydalanabileceğini düşünüyorum. Bütün öğrencilerim adına Ayşe Soysal Hocama teşekkür ediyorum”  dedi.
DÜ Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, konuşmasında bugünün apayrı bir öneme sahip olduğunu vurgulayarak, “Bugün bambaşka bir heyecan yaşıyorum. Rektörün rektörü burada. Ayşe Hocam mezun olduğum üniversitenin çok başarılı bir dönem rektörlüğünü yaptı. Kendi gelenekleri kökleri olan bir üniversiteyi yönetmiş bir kadın lider olarak da onu burada ağırlamaktan onur ve mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.
Bugünü önemli kılan diğer bir ayrıntının ise Ayşe Soysal’ın Düzceli olmaması olduğunu kaydeden Şerifoğlu, “Şimdiye kadar değerli büyüklerimiz hemşerilerimiz kütüphanemize katkı yaptı. Daha önceki törenlerde İhsan Yılmaz ve Güngör Uras kitap bağışlamışlardı. O kitaplıkların açılışlarını da biz yapmıştık. Fakat hocamın yaptığı bağışın apayrı bir anlamı var önceden bağış yapanlar Düzceliydiler, Düzce ile bir bağları vardı. Ancak hocamızın Düzce ile hemşerilik ve kan bağı yok sadece büyük bir sevgi ve gönül bağı var. Bugünü önemli kılan diğer bir ayrıntı da bu” dedi. Ayşe Soysal isminin Düzce Üniversitesi ile birlikte yaşayacağını belirten Rektör Şerifoğlu, “Bu kitaplardan yararlanan öğrenciler, hocamızın adını kendisinin bilmediği mekânlarda ve problemlerde defalarca anacaklar onu bu Üniversitede defalarca yaşatacaklar” dedi.
Prof. Dr. Ayşe Soysal ise konuşmasında, “İnsanın öğrencileri ile birlikte olması gerçekten büyük bir mutluluk. Beni onurlandırdınız, teşekkür ediyorum” dedi.  Kütüphanelerin kültürlerin ileriki nesillere aktarılmasını sağlayan çok değerli kaynaklar olduğunu belirten Soysal, üniversitelerin öğrencileri eğitmek ve meslek edindirmenin ötesinde daha genel, daha derin misyonunun olduğuna vurgu yaptı. Soysal, “Kütüphaneler geçmişten gelen bütün bilgilerin biriktiği, saklandığı, korunduğu ve gelecek kuşaklara aktarıldığı, yerlerdir. Üniversitelerin en değerli hazinelerinin muhafaza edildiği mekânlardır. Üniversite kütüphanesinin nice hazinelerle zenginleşmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.
Son olarak konuşan Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Pınar Kumral Merkezi Kütüphanenin tanıtımını gerçekleştirdi.  
Tanıtımın ardından Kütüphade “Prof. Dr. Ayşe Soysal Kitaplığı isminin verildiği bölümün açılışı Prof. Dr. Ayşe Soysal, DÜ Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İsmail Ercan ile Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Doç. Dr. Müge Kanuni Er ve Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Pınar Kumral gerçekleştirildi. Rektör Şerifoğlu’nun Prof. Dr. Ayşe Soysal’a plaket vermesi ile açılış töreni sona erdi.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8