Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
17 saat ölümle pençeleşti
BOLU Dağı’nda kestane toplarken ayının saldırısına uğrayan Abant İzzet Baysal Üniversitesi personeli Şeref Öztürk, kendi imkanlarıyla Düzce’nin Hasanbey köyüne inmeyi başardı.
Gündem 2014.10.30 - 15:26:20
 
 
Yaralı halde 12 saat ormanlık alanda yaşam mücadelesi veren şahıs Düzce Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.
Edinilen bilgiye göre, Bolu Dağı Polisevi bölgesindeki ormanlık alanda bulunan kestane ağaçlarından dökülen kestaneleri toplamaya çıkan Abant İzzet Baysal Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu personeli Şeref Öztürk, dün saat 15.00 sıralarında aynı bölgede kestane yemeye gelen bir ayının saldırısına uğradı. Ayının saldırısından kurtulan Şeref Öztürk hafif yaralı olarak ayının bölgesinden uzaklaştıktan sonra cep telefonu ile jandarmayı arayarak yardım istedi.
Jandarma ile birlikte Bolu ve Düzce’den AFAD ekiplerinin de katıldığı arama çalışmaları sabah 04.30’a kadar sürdürüldü. Ancak Şeref Öztürk’e ulaşılamadı. Bu saate kadar süren arama çalışmaları sırasında Şeref Öztürk’ün cep telefonu üzerinde arama yapılarak 12 saat boyunca irtibat kuruldu. Fakat cep telefonunun şarjının bitmesi ile saat Saat 03.00’ten itibaren telefon irtibatının da kesildiği belirtildi. Arazinin engebeli ve sık ormanla kaplı olması, havanın kararması ve Şeref Öztürk ile irtibatın kesilmesi nedeni ile arama çalışmalarına ara verilerek günün ağarmasıyla birlikte yeniden aramaya devam edileceği belirtildi.
Ümitler tükenirken mutlu haber geldi. Abant İzzet Baysal Üniversitesi personeli Şeref Öztürk sabah saatlerinde Kaynaşlı’ya bağlı Darıyeri Hasanbey Köyü’ne kendi imkanlarıyla ulaşmayı başardı. Ayı tarafından yaralanan Şeref Öztürk’ün yorgun ve bitkin olduğu gözlendi. 112 sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan Öztürk Düzce Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.
 
İLKYARDIM BİLGİSİ SAYESİNDE KURTULDU
İlk yardım bilgisi sayesinde hayatta kalan Şeref Öztürk, "Kestane toplamak için ormandaydım. Bir de ormanda gezmeyi severim. Ormanları gezmek benim için bir hobi. Kestanelere bakarım dedim. Ormana giriş yaptım. Bayağı bir mesafe gittim. Akşam saatlerine yakın dönüş yaptım. Tam ormanın içinde ağaçlı yolda ilerlerken 5 metre mesafede karşıma ayı çıktı. Yolun ortasındaymış. Bende dura kaldım oda kaldı. Yanımda hiçbir şey yok. Zaten atmaya fırsat vermez zaten. Ayıyı benim görmem ile onun beni görmesi ile yanımda bitti. Saldıracağını anlayınca yolun altına kendimi attım. Çalıların içine doğru tekerlek gibi yuvarlanıyordum. O esnada kalçamdan yinede ısırmış. O sırada bende bağırdım. İkinci ısırık almadan kaçtı. Böğürerek kaçtı. Kan kaybetmeye başladım. Yolun düzlüğüne çıkıp yaralı bölgeye tampon uyguladım. Yürüdüm yürüdüm ama baktım kan kaybediyorum. Oturdum biraz dinlendim biraz yürüdüm baktım olmayacak dere yatağını kenarında oturdum. Sabaha kadar orada bekledim. Kurtarma ekipleri aradılar ama ulaşamadılar. Ölümle pençeleştim" dedi.
Yola da kendi imkanları ile çıktığını söyleyen Şeref Öztürk, “Sabah yine tampon uyguladım. Tampondan sonra kendimi biraz iyi hissettim yanımda şeker ve bisküvi vardı onları yedim. Kendimi enerjik hissettim. Aşağı doğru kendi imkanımla milim milim tehlikeli inişlerde yavaş yavaş indim. Otoyolla aramdaki mesafe 1 km, ormanın içindeydim. Bu mesafede beni bulamadılar. Otoyolun yanındaki servis yoluna indim. 2 km daha yürüdüm görünecek bir yere çıktım. Bir köylü geldi. telefon ile aradık ambulansla buraya getirdiler. Bolu’da üniversitesi çalışıyorum. Bir daha mümkün değil, resmen ölümden döndüm ikinci ısırığı vursa kurtulma şansım olmazdı. Ağzı ile ısırınca kalçamdan kapmış, sıcaklık hissettim. İkinci bir saldırıyı yapsaydı yaşama şansım yoktu" diye konuştu.
Hastane Başhekim yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Yaşar, yaptığı yazılı açıklamada, hastanın yaklaşık yarım litre kan kaybettiğini ve sağ kalçada kemiğe kadar oluşan 15 cm. derinliğinde iki adet diş izinin olduğunu ve bir miktar doku kaybı oluştuğunu belirtti.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8