Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
AKÇAKOCA KENT KONSEYİ ARGE ÜNİVASYON VE KOSGEP DESTEKLİ PANEL DÜZENLENDİ
Akçakoca Kent Konseyi tarafından Belediye Meclis Salonunda düzenlenen “Ar-Ge İnovasyon Tübitak-Kosgep ve Marka Destekleri Paneli” oldukça renkli geçti.
Eğitim 2014.12.01 - 17:29:18

 

 

Panele konuşmacı olarak katılan Dünya Gazetesi Yazarı Hilmi Develi, Marmara Üniversitesinden Dr. Ahmet Feyzioğlu, KOSGEB KOBİ Uzmanı Birkan Arslan, Düzce Koordinatörü Tolga Kaya, Doğu Marmara ABİGEM Uzmanı Dilek Hazar, Aydolu Elif Yıldırım katılımcılara, Devletin küçük işletmecilere ve girişimcilere verdiği desteklere nasıl ulaşabileceklerini anlattılar.

Hilmi Develi, KOSGEB’in ( Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) Türkiye’nin ekonomisini canlandırmak, istihdamı artırmak, girişimciliği cesaretlendirmek için KOBİ’leri desteklemesinin (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler) çok iyi alınmış bir karar olduğunu söyledi. Türkiye’nin, inşaat sektörü ile gösterdiği gelişmenin bir süre sonra duracağını anlatan Develi, “Alış veriş merkezleri gelişmişlik olarak algılanıyor. Türkiye’de 364 tane AVM var. Bu üretime değil, tüketime yönelik ekonomi demektir. Bu durum, daha ne kadar devam edebilir" dedi.

 

PROJE YAP, FİKRİN OLSUN, PARAYI KAP

Akçakoca halkını, Devletin verdiği destekler üzerine bilgilendirmek amacıyla yapılan panelde küçük bir girişim olarak başlayan projelerden alınan olumlu örnekler paylaşıldı. Kent Konseyi Genel Sekreteri Mustafa Okutan, kendi buluşu olan, Usturadan jilet çeken küçük bir makine için Kosgeb’ten aldığı 30 bin TL. ile üretime başladığını ve tüm Türkiye’ye 400 binin üzerinde satış yaptığını, taleplerin devam ettiğini söyledi. Okutan, yine kendi buluşu olan perde asma aparatı için TUBİTAK desteği aldığını ve üçüncü projesi için de Tubitak ile irtibat halinde olduğunu açıkladı.

Panel’de, Düzce Organize Sanayi Bölgesinde, madenlere çelik ekipmanlar üreten firmanın maden kazalarını önleyecek Hidrolik Çelik Ayaklar için inovasyon çalışması yaparak, hazırladığı projenin, Tubitak tarafından nasıl desteklendiği anlatıldı. Yurt dışındaki madenlerde kullanılan bu aparatların, ülkemizde üretiminin yapılmasının maliyetleri düşüreceği, tüm madenlerde zorunlu olması durumunda, çökme kaynaklı kazaların son bulacağı fikri, kazalar hafızalarda hala tazeyken dinleyicileri heyecanlandırdı.

Kapanış konuşması yapan Sanayici ve Kent Konseyi Başkanı Adnan Yaman nasıl başlayacağını bilmeyenler için yol göstermeye hazır olduklarını söyledi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8