Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
25.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Üniversite öğrencileri dertli
Düzce Üniversitesi Akçakoca Kampüsünde okuyan öğrenciler, Akçakoca’nın siyasetçi ve iş çevreleriyle yaptığı geleneksel toplantıların sonuncusunu ATSO Başkanı Mehmet Pazvant ve CHP’nin eski ilçe başkanı Nurol Badanoz’la yaptı.
Eğitim 2014.12.06 - 15:19:52
 
 
 
Sayıları 40 civarında olan üniversite öğrencileri, Mehmet Pazvant ve Nurol Badanoz’la Eski belediye binası içinde yer alan Efran kafe’de bir araya geldi. Geçtiğimiz yıllarda defalarca gerçekleşen ve üniversite öğrencileriyle Akçakoca halkının birbirlerini daha yakından tanımalarını sağlamaya çalışan toplantıların sonuncusuna ev sahipliğini, Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu öğretim üyesi Yardımcı Doç.Dr. Arif Güngör yaptı.
Toplantının organizasyonu ise, başkanlığını Emre Çıkrıkcı’nın yaptığı ‘’Düzce Üniversitesi Genç Organizatörler Topluluğu’’ ile başkanlığını Ufuk Can Aras’ın yaptığı ‘’Düzce Üniversitesi Akçakoca Kampüsü Medya Topluluğu’’ işbirliğiyle gerçekleşti. Toplantıya katılan öğrenciler, yurt ve barınma sorunlarından, ev kiralarının yüksek olmasına alternatif eğlence mekanlarının olmaması ve yetersiz kültür-sanat etkinliklerinden söz ettiler.
Bireysel girişimciliklerinin önünün kapatılmaya çalıştığını söyleyen bazı öğrenciler, Akçakoca’nın turizm sezonunun 2 ay gibi kısa bir süreye sığdırıldığını, turizmde alternatif modeller üzerine çalışmalar yapılmasının da gerekli olduğunun altını çizdiler.
Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Pazvant, topluluk üyesi öğrencilere girişimcilik ve iş fırsatları konusunda incelikli bilgiler verdi. Akçakoca’da üniversite öğrencisi sayısının zamanla çoğalmasıyla kaynaşma ve diyalog imkanlarının giderek azaldığını belirten Başkan Pazvant, her şeye rağmen ATSO olarak öğrencilerden gelen her türlü talebi karşılamaya çalıştıklarını söyledi.
Mehmet Pazvant, kendisinin de Kırşehir ve Ankara’da üniversite okuduğunu, öğrenci hayatındaki sıkıntılara yabancı olmadığını söylerken, öğrencilerden kendi işyerlerini kurmalarını veya bazı işyerleriyle anlaşmalar yaparak kendi fiyat ve tercih konseptlerini yaratmalarını tavsiye etti.
Eski CHP ilçe başkanı Nurol Badanoz ise, "insanlarımız okumuyor" serzenişinde bulundu. Rıfat Ilgaz’ın ilçede öğretmenlik yapan bir değer olduğunu söyleyen Badanoz, bu değere sahip çıkmanın bir göstergesinin de üniversite ve ilçe halkının birlikte gerçekleştireceği etkinliklerle mümkün olacağını sözlerine ekledi.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8