Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.7.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Zordaki usta esnafa destek sözü verdi
Ekonomi 17.01.2015 - 12:44:34 
Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (DESKKKOP) Başkanı Ertan esnaf kredi faizlerini karşılama bütçesinin 600 milyon TL’den 750 milyon TL’ye çıkarıldığını söyledi. 
Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) tarafından organize edilen ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirilen ‘Yeni Türkiye Buluşması’ adlı toplantının esnaf için çok olumlu geçtiğini ifade etti. Taşlı, yaptığı değerlendirmede Başbakanın esnafa verecekleri destekleri bizzat kendisinin açıkladığını hatırlatarak “Özellikle unutulmaya yüz tutmuş sanatlar ve sanatkarlarla ilgili desteklemelerin olacağını, geçmişte ülkemizde ciddi işler yapan, hizmet eden sanatların canlandırılacağını ve ekonomik desteğin faizsiz olacağını söyledi” diye konuştu.
 
KATILIM BANKASI ARACILIĞI
DESKKKOP Başkanı Ertan Taşlı, Katılım Bankasının esnaf için önemli bir gelişme olduğunu vurguladı. Taşlı, Hazineden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın paylaştığı Katılım Bankası haberinin çok önemli bir gelişme olduğunu yorumlayarak "Başbakanımız, Katılım Bankasının Halk Bankası bünyesinde kurulacağını dile getirdi. Faizsiz çalışma sistemi ile çalışacak esnaflarımızın da Halk Bankası aracılığı ile kurulan Katılım Bankasının içinde çalışacağını ifade etti. Bu çok güzel bir gelişme. Katılım Bankacılığında malı peşin para faturalı alıyorsunuz. Vadeli fiyatla ödemiş oluyorsunuz. Böylece faiz kavramı ortadan kaldırılmış oluyor” şeklinde konuştu.
Ertan Taşlı, ustalar içinde faizsiz kredi müjdelerinin olduğunu anlatarak “Ustalık belgesi olanlara özellikle bir yılı dolduran ustalara faizsiz kredi kullanılacağını müjdesini verdi. Güzel bir gelişme Girişimcileri ve ustaları kalkındıracak güzel bir gelişme. Türkiye’de usta ve sanatkar bitiyor . Bunu desteklemek ve yeniden fırsat vermek adına önemli ve güzel bir çalışma” diye konuştu.
 
CUMHURİYET TARİHİNDE GÖRÜLMEMİŞ BİR RAKAM
Taşlı, Başbakan tarafından devlet desteğinin 750 milyon liraya çıkarılmasının Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir rakam olduğuna dikkat çekti. Taşlı Genel Merkezin taleplerini ve Başbakanın açıklamaları ile ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi: "Esnafın ihtiyacı olduğu anda kooperatifler aracılığı ile verdiği kredide yapılan bir çalışma oldu. Bu sene 600 milyon liralık bir faiz desteği kondu. Bilindiği gibi Krediyi biz kullandırıyoruz. Banka krediyi verdikten sonra esnaf çektiği kredinin yarı faizini kendisi ödüyor. Diğer yarısını da devlet sübvanse ediyor. Bu sene bütçeye 600 milyon kondu. Geçtiğimiz yılın performansına bakıldığında 600 milyon liranın çok yetmeyeceği görülüyordu. Hazır kararname çıkmadan bu oranının yükselmesi ile alakalı Genel Başkanımız Abdülkadir Akgül, hükümetimiz ve hazinede yapılan çalışmalarda o toplantıda Başbakanımızdan 600 milyonun yetmeyeceğini 100 milyonluk desteğinin kararname ile konulmasını talep etti. 2015 yılı içinde esnafa para yok demeyelim, faydalandıralım. Bu talebin ardından başbakanımız siz bizden 100 milyon istiyorsunuz yetmez 150 milyon koyuyoruz dedi ve devletin desteğini 750 milyon liraya çıkarttı. Bu çok önemli rakam. Cumhuriyet tarihinin görülmemiş bir rakamı. Bu yıl eski para ile 17.5 katrilyon liraya ulaşabilecek bir kredi hacmine ulaşılmış oldu. Esnaflar başvurduğunda düzgün çalışan kooperatiflerinde bir sıkıntı olmayacak. Düzce kooperatifi de bunlardan bir tanesi. En üst limitle kredi kullandırıyor. Kredilerin geriye dönüş oranlarında sıkıntılı bir süreç yok.”

KÜÇÜK ESNAFA CİDDİ ADIM
Küçük esnafın devlet tarafından kollanması bununla alakalı ciddi bir adım atıldığını ve Düzce’ninde bundan faydalanacağına dikkat çeken Taşlı şöyle konuştu: "Başbakanımız Torba yasadan sonra yapılan çalışmaların akabinde AVM’lerle ilgili perakende yasa ile ilgili yapılan çalışmaları değerlendirdi. Esnafların AVM’lerin içinde yer verilmesinin yasal zorunluluk getirildiğini ifade etti. Küçük esnafımızın devlet tarafından kollanması bununla alakalı ciddi bir adım atıldı. Anayasal güvenceye sahip çıkıldığı açıkça ortaya çıkmış oldu. Düzce bundan en üst seviyede faydalanacak inşallah. Hazine ile Genel Merkezimizle, Halk Bankası Genel Müdürü ile çok güzel bir diyaloğumuz var."
 
İLÇELERDE SIKINTILAR AŞILDI
Göreve geldiklerinde ilçelerdeki kooperatiflerde sıkıntı olduğunu ancak hepsinin giderildiğini ifade eden Taşlı “Onlarda yoluna girmiş vaziyette. Ciddi destekler veriyoruz. Bundan sonraki süreç içinde 2015’de esnafımızın talebine karşılık vereceğimiz ortamı yakalayacağımızı ümit ediyorum. Sıkıntı olmayacağımdan eminim. Düzce merkez kooperatifimiz değil, ilçelerdeki kooperatiflerimiz de bundan faydalanacak” dedi.
 
AYAKLARINI YORGANLARINA GÖRE UZATSINLAR
Ertan Taşlı, esnafa krediyi uygun şekilde kullanılması tavsiyesinde bulunarak “Esnaflarımız ayaklarını yorganlarına göre uzatmaları, akıllı işler yapmaları gerekiyor. Buradan aldıkları paraları diğer sosyal ihtiyaçları için değil de iş yerlerine gelir getirici yatırımlar yapmaları gerekiyor. Aldıkları paralar geriye ödenebilecek paralar. Uygun imkanlı ödenebilecek taksitli ve esnafa destek verebilecek kapasitede imkanlar sağlanıyor” diye konuştu.
Taşlı, özellikle son 10 yıldır esnafa büyük destek verildiğini ifade ederek “Ülkeyi idare eden iktidarın hazinesi ve yöneticileri esnafa büyük destek veriyor. Bu destek esnafımızın içinde her kesimden her siyasi düşünceden ulaşabildiği bir destek bundan dolayıda biz daha çok teşekkür ediyoruz” dedi.
 
ESNAF DÜZCE’NİN BEL KEMİĞİDİR
Esnafın bir şehrin bel kemiği olduğunun altını çizen Taşlı, verilen destek Düzce’ye sahip çıkıldığını belirterek “Esnaf şehirlerin, ülkenin bel kemiği dediğimiz bir kesim. Esnaf demek Düzce’de şu anda 8 binin üzerinde aktif esnaf var. Bu 8 bin esnaf demek küçük bir rakam değil. 4’le çarptığınızda zaman 32 bin Düzce nüfusuna hükmeden bir kesim. Bu kesimin desteklenmesi demek ki Düzce’nin ayakta tutulmasına sahip çıkılıyor manası çıkıyor. Bu yapılanlardan dolayı Cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza, kabine üyelerine , meclisimize, muhalefet partilere bütçe ile ilgili verdikleri desteğe teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
 
TARİHİN EN İYİ ŞARTLARI
Cumhuriyet tarihinin en iyi şartlarını sağlayacak gelişmeler olduğunu vurgulayan Taşlı, şunları söyledi: "İktidarın bu konuda çalışmalarını görmezden gelmek doğru değil. Cumhuriyet tarihinin en iyi şartlarını sağlayacak gelişmeler oldu. Bizler yok demiyoruz artık. Biz artık para yokluğundan değil en alt seviyeye düşürerek bu işlerin yapılmasından yanayız. Başbakanımız açıkladı. Türkiye genelinde Kooperatiflerin masrafları da en alt seviyeye indi. Kredilerde sadece esnaf kefalet Kooperatiflerinde yüzde 1’lik bir getiri sağlanıyor. Oda ancak kurumun ayakta kalışını sağlıyor. Maliyetlerinin çok düşük olduğu ve rakamlarının 150 bin liraya kadar yani esnafın yaptığı işe göre değişen rakamlarda kredi kullandırılması küçük bir olay değil. Gerçekten önemsenecek bir olay. Bu işte emeği geçenlere teşekkür ediyorum."
Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
HİÇ KATILMIYIRUM BU YORUMLARA HİÇBİRİNİ TANIMADIĞIM HALDE DOSYAMI HAZIRLADIM KREDİMİ ALDIM BENCE KASITLI YORUMLAR BU YORUM SAHİPLERİ KESİN ESNAF DEĞİL KONGREYE GELİP SÖYLESEYDİNİZ BUNLARI ORDAKİ ESNAF SİZE BUNUN CEVABINI VERİRDİ.AMA BU YORUMU YAZANLAR GERÇEFTEN BU MAĞDURİYETİ YAŞADILARSA KONGREDE BUNU ANLATIRDI BU YORUMCULAR BAŞKANI ÇEKEMEYENLER KONGREDE HERŞEY ORTADA İDİ AYNASI İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ
GERÇEK ESNAF - 19.01.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,37

ezilen esnaf yazısınaaaa.helal olsun .adamın söyledikleri çok az söylemiş .taşlı ve yönetimi deskompu kendi çiflikleri gibi kullanıyorlar.istediklerine kredi çok kolaylıkla veriliyor amma onlara yağ çekmeyenler olursa vay haline ne kredisi o aslı.esnafın olan kooperatifin yerinde çay bile içemezler .isterseniz deneyinde görün.orayı krallar padişahlar zaptetdi.yetmedi gözleri daha yukarıları zaptetmek.isterseniz takip edin kooperatif esnafı düşmüş.faize çıkması çok zor .kooperatif değil sanki merkez bankası esnafın iliğine kadar alıyorlar.sonra al eline bu kadar para nasıl ödersen öde .evini iş yerini ipotek et yani sürün işte sana esnafı koruyan kooperatif .çok doğru ama aması varrrrr.
saf köylüüüüü - 18.01.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%46,98

SAYIN. DESKOMP BŞK .TAŞLININ TV LERDE ŞOV YAPMA ZAMANI GALİBA YAHU VERİLEN KIREDİLERİ KUŞA BENZETİP ESNAFA TÜRLÜ BAHANELERLE SANKİ BİŞEY YAPMAKTALARMIŞ GİBİ DEVLETİN VERDİĞİ,HALK BANKASINDAN ÇIKAN BU KIREDİLERİ.ÇOK İŞ YAPMAKTALAR GİBİ BİZ VERİYORUZ DİYE ESNAFI KARŞILARINDA SOLTA DURDURUYORLAR .ASLINDA BU ZATLAR ESNAFIN SAYESİNDE ORADA OLDUKLARININ FARKINDA BİLE DEĞİLLER.ADAMLAR HER KÖŞE BAŞINI KENDİLERİ TUTMAK GAYRETİ İÇİNDELER OLMAZSADA GENE KENDİLERİNE OMUZ VERECEK YAĞCILARI KÖŞELERDE BESLEMEKTELER.AMAÇLARI ONLARI BASAMAK KULLANMAK İSTERSENİZ TAKİP EDİNİZ.... YÜCE ALLAHA HAVALE EDİYORUZ.
EZİLEN ESNAFLAR - 17.01.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%43,73

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
izmir sex shop    izmir sex shop
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Künye
İletişim
Yukarı
Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2016 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Bize Ulaşın Düzce Postası Kurumsal