Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.10.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
TSO Başkanı Pazvant projeleri sundu
Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mehmet Pazvant ve yönetim kurulu üyeleri basın ile kahvaltıda bir araya gelerek, çalışmalarını bir sunum şeklinde anlattı.
Gündem 2015.02.12 - 13:50:08
 
 
 
Akçakoca Otelinde basın mensupları ile bir araya gelen ATSO Başkanı Mehmet Nazım Pazvant’a, Başkan Yardımcısı Hakan Solak ile yönetim kurulu üyeleri Hüsnü Koç, Dinçer Pazvant, kurum çalışanları Abdullah Başaran ve Kemal Başar, oda yönetimi olarak yürüttükleri proje ve gerçekleştirdikleri çalışmalara yönelik slayt gösterimi eşliğinde bir saatlik bir sunum yaptı.
Sunumu içerisinde yurt dışı gezileri ve fuar organizasyonlarıyla ilgili bilgiler veren Başkan Pazvant, iş sağlığı ve güvenliği seminerleri ve uygulamalı girişimcilik seminerleriyle ilçe genelinde 240 kişiyi sertifika sahibi yaptıklarını söyledi. Erdemir ve Çınar Boru fabrikalarıyla görüşmeler yaptıklarını söyleyen Pazvant, bu fabrikalarda çalışacak Akçakocalı personel sayısını arttırmak için ikili görüşmeler yaptıklarını ve meslek edindirme kursları açtıklarını belirtti. İşletme Fakültesinin inşaat çalışmalarını hızlandırmak için çok yönlü bir çalışma içine girdiklerini söyleyen Pazvant, işletme fakültesinin yaptırma ve yaşatma derneği yönetimini de, ATSO olarak devraldıklarını sözlerine ekledi.
 
OSB ÇALIŞMALARININ İÇİNDE ATSO OLARAK DOĞRUDAN YER ALIYORUZ
Organize Sanayi Bölgesi kurulması çalışmalarıyla ilgili olarak da bilgiler veren Pazvant, ilk etapta hazırladıkları projenin 2 bin 200 dönüm araziyi kapsadığını, bunun 400 dönümünün orman arazisini içermesi yüzünden Bakanlık’ın ağaç kesimine izin vermemesi kararını bildiklerinden, yaptıkları ikinci projede 400 dönümlük orman arazisini projeden çıkarttıklarını söyledi. Demir Çelik fabrikaları için 83 bin 500 avroluk kaynak teknolojisi alanında hibe aldıklarını ve bu projenin sonlanma aşamasında olduğunu da belirten Başkan Mehmet Pazvant, benzeri bir proje için ise 120 bin avroluk bir para diliminin kendi hesaplarına geçtiğini söyleyen Başkan Mehmet Pazvant Almanya, İsviçre ve Finlandiya’ya teknik eğitim için gönderilen Akçakocalılar için bu paralardan istifade edildiğini belirtti.
 
TOBB İLE UYUMLU GELENEKSEL BURS VE YARDIM ÇALIŞMALARI YAPIYORUZ
ATSO Başkanı Pazvant, Akçakoca’da yıllık 35 bin lira tutarında ramazan paketi yardımı dağıttıklarını söylerken 35 bin lira tutarında da okul öğrencilerine kırtasiye ve giysi yardımı yaptıklarının altını çizdi. Ay sonuna kadar 190 bin avroluk bir projenin onayını beklediklerini söyleyen Başkan Pazvant, bu parayla yenilenebilir enerji konularında çalışma yürüteceklerini ve 3 uzman personelin içinde yer alacağı bir laboratuvarı kuracaklarını sözlerine ekledi.
Mehmet Pazvant, kendi üyelerine yönelik etkin yöneticilik ve liderlik eğitimleri çalışmaları yürüttüklerini söylerken, 12 saat süren eğitimlerden 65 kişinin faydalandığını söyledi. Ereğli Avrupa Göz Hastanesi’yle anlaşma yaptıklarını da söyleyen Pazvant, üyelerin bu hastaneden de indirimli ücretlerle faydalanabileceklerini ifade etti. ATSO Başkanı Mehmet Nazım Pazvant, çevre il ve ilçelerin sanayi ve ticaret odalarının gerek sayısal açıdan gerekse bütçe ve proje birimleri sayıları açısından kendilerinin çok yukarılarında olduklarını belirtirken, ATSO olarak tüm diğer odalardan daha fazla hibe aldıklarını ve çok fazla projeyi hayata geçirdiklerini işaret ederek "Başka odalarda bizim yönetimimiz kadar proje birimleri var ama bizdeki heyecan yok" dedi.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8