Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
17.1.2019
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
100 Ünlü Düzceli : Hayri Sivrikaya - Düzce Postası Gazetesi 100 Ünlü Düzceli Araştırması -
Ünlü Düzce'liler 2015.04.09 - 15:38:00

 

- Nakliyecilikle başladığı ticaret hayatına 1975 yılında kurduğu kereste, kaplama ve parke fabrikasıyla devam eden ve en zengin hemşehrilerimiz arasında yer alan Hayri Sivrikaya,  spor alanındaki faaliyetleriyle dikkat çekmişti.


- Kurduğu futbol takımlarını kısa zamanda amatör ligden  1. lig kapısına kadar getirmeyi başardı.


- Daha sonra sağlık alanındaki yatırımıyla bütün dikkatleri üzerine toplayan  Sivrikaya, 2006 yılında bölgemizin ilk büyük, modern ve tam donanımlı özel hastanesini açtı.

 

 

 

1935 yılında Düzce’de dünyaya gelen Hayri Sivrikaya, askerlik görevinden sonra, nakliyecilikle başladığı  ticaret hayatını uzun süre devam ettirdi.

 

Bu arada kerestecilik işine de başlayan Hayri Sivrikaya,  1975 yılında kurduğu Doğ-San A.Ş ile   bu bölgenin en güçlü kereste, kaplama ve parke işletmelerinden birini hayata geçirmiş oldu.

 

Düzcespor’da uzun süre yöneticilik yapan Hayri Sivrikaya, daha sonra Kervanspor’u alarak Kervan Doğsanspor’u kurdu ve bu takımı kısa zamanda önce 3. lige, daha sonra ise 2. lige taşıdı.

 

 Hayri Sivrikaya Başkanlığında  2. ligde  başarılı sonuçlar alan Düzce Doğsanspor, 1. lig kapısından döndü.

 

Daha sonra aynı takımda futbolcu olan oğlu Selçuk Sivrikaya’yı  elim bir trafik kazasında kaybeden Hayri Sivrikaya, Düzce Doğsanspor’u Mudurnuspor’a devrederek Kulüp  Başkanlığına son verdi.

 

Hayri Sivrikaya’nın bir diğer oğlu Servet Sivrikaya ise, Atılıcılık dalında onlarca başarılı sonuçlar alarak dikkatleri üstüne çekti. 

 

Bu gün halen. ilimizin en güçlü firmalarından Doğ-San A.Ş.’nin yanı sıra Sivrikayalar Petrol bayiliğini de yürüten Hayri Sivrikaya,  2006 yılında Özel Hayri Sivrikaya Hastanesini  kurarak bölgemizde bir ilki başarmış oldu.

Aydın F. Maradit - 100 Ünlü Düzceli - Düzce Postası 2010  

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive