Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
25.3.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
AK Parti’den Düzce Postası’na ziyaret
“Çalışma barışı içinde, iş odaklı çalışacağız”
Siyaset 2015.04.02 - 17:39:02

 

“Oylar hizmete dönüşecek”


AK PARTİ Düzce Milletvekili Adayları Dr. Faruk Özlü ve Ayşe Keşir, Düzce Postası’nı ziyaret etti. Yayın Sahibi Aydın Maradit ile yapılan görüşmede; Merkez İlçe Başkanı Durmuş Arslan, Kadın Kolları Başkanı Sebahat Uçar, İl Yönetim Kurulu Üyesi Sibel Tuncer ile bazı yöneticiler de hazır bulundu.

1. Sıra Milletvekili Adayı Dr. Faruk Özlü, Düzce’nin yaptığı güzel işlerle anılmasını ve örnek gösterilmesini arzuladıklarını söyledi. “Kendi içimizde mücadele etmek yerine, başka illerle yarışmayı öngören bir düşünce yapısına sahibiz” diyen Özlü, Düzce’nin sorunlarının çözülemeyecek kadar büyük olmadığını kaydetti ve “Çözmemek için bir gerekçemiz olamaz. Eksiklerimizi biliyoruz. Bunları gidereceğiz” şeklinde konuştu. Düzce’nin tamamımı temsil edeceklerini ve MHP’li ve CHP’lilerin de oylarına talip olduklarını vurgulayan Özlü, “Biz seçildiğimiz takdirde hiçbir ayrım yapmadan hizmet getireceğiz. İldeki herkesin sorunu bizim sorunumuz. Bunun sorumluluğunu hissedeceğiz. Rekor oya ulaşabilelim ki Düzce Ankara’nın gözbebeği olsun. Düzce hatırı sayılır bir konumda olsun ki, bizim elimiz güçlü olsun ve tuttuğumuzu kopartabilelim. Birinci olursak, gittiğimiz yerlerde birçok kapı bize çok rahatlıkla açılacak. 4 defadır 3-0 yapan ve Türkiye birincisi olan bir iliz, bunun bir karşılığı olsun diyeceğiz. Düzcelilerin verecekleri oylar, tekrar Düzce’ye dönecek. Düzce küçük bir il. Sorunlarını çözmek zor değil. Uyumlu ve Ankara’da ağırlığı olan bir takım olacağımızı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Düzce’yi üniversite şehri yapmak istediklerini ve üniversiteyi destekleyeceklerini anlatan Özlü, Düzce’nin bir spor kompleksine ihtiyaç duyduğunu belirtti ve “Daha modern, medeni, her türlü sporun yapılabileceği bir spor kompleksi hayalimiz var” diye konuştu. Konuralp’e ilişkin özel bir proje yapmak istediklerini dile getiren Özlü, “İzmir Selçuk’ta Şirince Köyü vardır. Keşke biz Konuralp’i Şirince Köyü gibi yapabilsek” dedi.

Akçakoca balıkçı barınağını taşımak ve ilçeye ihtisas OSB kazandırmak istediklerini de anlatan Özlü, “Fındık dışında gelir elde edilebilecek alanlar oluşturmamız gerekiyor. Bunun için de Kar marjı yüksek yatırımları bu ilçemize kazandırmalıyız” dedi.

“Düzce’nin abur-cubur işletmeleri kaldıracak kapasitesi yok” diyen ve dar arazilere daha nitelikli işletmeler kurulması gerektiğini vurgulayan Faruk Özlü, “Düzce’de işsizlikten çok ücretten memnuniyetsizlik var. Ekonomik olarak kötü bir yer değil. Yapmamız gereken seviyeyi yükseltmek. Nitelikli, kar marjı yüksek işler yapmak. Bizim savunma sanayinde asgari ücret 2 bin 200 TL’dir. Savunma Sanayii nitelikli işler yapıyor, kar marjı yüksek. Ona göre de işçiye para ödüyor. Düzce’ye de bu tür yatırımları kazandırmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

3. sıra Milletvekili Adayı Ayşe Keşir ise, uyum içerisinde ve iş odaklı çalışacaklarını belirterek, “Biz hep iş odaklı konuşuyoruz. Bunun Düzce için de bir kazanım olmasını istiyoruz. Bu saatten sonra insanları ve olayları değil, iş konuşalım. Çalışma barışı içinde, iş odaklı çalışacağız” diye konuştu.

Düzce’de özellikle bayan seçmenlerin teveccühü ile karşılaştığını dile getiren Keşir, “Düzce’nin yarısını arkama alırım diye düşünüyorum. Kadınlarımızdan büyük teveccüh var. AK Parti Düzce’de ilk kez bir bayan milletvekili adayı çıkartıyor. Aday olmak bile bir şeref benim için. Ama seçilirsem daha büyük bir şeref olacak. Ben Fatma Şahin’in çırağıyım. Kendisi ile 10 yıl çalıştık. O hep derdi; ‘İşini yap, geç, git. Sağına, soluna bakma’ diye. Biz hep iş odaklı çalıştık. Onun için bugüne kadar da yanılmadık. Sorunları biliyoruz. Çözmemiz gereken noktaları biliyoruz. Ankara’da gücümüz de var. Zorlayacağız. Ulaşılabilir olacağız. 81 ilden ulaşılabilen bir kadınım. Artık biraz daha hizmet odaklı modern siyasete dönüşmemiz gerekiyor” dedi.

Ziyaret fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive