Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.10.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Temiz çevrem, yeşil Düzce'm
DÜZCE Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 1 - 7 Mayıs tarihleri arasında 81 ilde gerçekleştirilen temizlik seferberliğine "Temiz Çevrem, Yeşil Düzce'm" adı altında destek verdi.
Gündem 2015.05.07 - 14:29:19
 
 
 
 Düzce Belediyesi Kent Parkı'nda düzenlenen etkinlikte Düzce protokolü ve öğrenciler, birlikte çöp topladı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 1 - 7 Mayıs tarihleri arasında 81 ilde sokak, park, bahçe, sahil, deniz gibi ortak kullanım alanlarının temizlenmesi için belediyelerin ve il özel idarelerinin rutin faaliyetleri dışında bir temizlik seferberliği başlattı.
Düzce Belediyesi de düzenlenen etkinlikte Uzunmustafa İlkokulu, Yunus Emre İlkokulu, Pakmaya İlkokulu, Necmi Hoşver İlkokulu ve Beyciler İlkokulu'nun katkılarıyla "Temiz Çevrem, Yeşil Düzcem" adı altında bu kampanyaya destek verdi.
Düzce Belediyesi Kent Parkı'nda düzenlenen etkinlikte Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, çevre temizliğine verilen önemin yalnızca bir günle sınırlı kalmamasına dikkat çekerken, çevre temizliğinin belediyeler, il özel idaresi ve vatandaşların işbirliğiyle mümkün olabileceğini ifade etti.
Başkan Keleş, "Çevreyi temiz tutmak için halkı bilinçlendirmek, toplumu bilgilendirmek gerekiyor. Halkı bilgilendirmek çevre temizliğini sağlamak mümkün değil. Önemli olan kirlendikten sonra temizlemek değil, kirlenmeden önce temiz tutmak." dedi.
Konuşmaların ardından Düzce Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen 2014-2015 Yılı Atık Pil Toplama Yarışmasında derece alan okullara ödülleri takdim edildi.
116 kilo 6 gram atık pil toplayarak birinci olan Düzce İstiklal Anaokulu masa tenisi seti, 63 kilo 32 gram atık pil toplayarak ikinci olan Düzce Farabi Anadolu  Lisesi spor seti, 43 kilo 140 gram atık pil toplayarak üçüncü olan Düzce Uzunmustafa İlköğretim Okulu ise satranç takımı ve eğitim panosuyla ödüllendirildi.
Atık Pil Toplama Yarışması Ödül Töreninin ardından Düzce Protokolü, öğrencilerin "Temiz Çevrem, Yeşil Düzce'm" sloganıyla hazırladığı resimlerin yer aldığı sergiyi gezdi.
Öğrenciler, sergideki resimleri tek tek inceleyen Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'e çizdikleri resimleri anlattı.
Ardından Düzce Protokolü ve öğrenciler, "Ekibini kur, sloganını hazırla, yollara düş, örnek ol, gerçek temiz nesli göster" vizyonuyla Kent Park'ın iki gün boyunca temizlenmeyen kısmında çöp topladı. 
Programın sonunda öğrencilere çevre temizliğine karşı farkındalık yaratmak amacıyla çam ağacı ve rüzgar gülleri armağan edildi.
 
 
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8