Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
17.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
“Melen Su Park Düzce’yi zenginleştirecek”
BATI Karadeniz Gelişim Projesi (BAKGEP) kapsamında Düzce’de 2002-2015 yılları arasında onlarca proje hayata geçirildi ve geçiriliyor.
Gündem 2030.-0.5- - 12:30:04

 

 

 

BAKGEP’in Düzce ayağının en önemli projesi ise Melen Su Park projesi olacak.

AK Parti iktidarı dönemlerinde Düzce’nin çehresinin modern bir hale dönüştürülmesi için proje ve çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Batı Karadeniz illerinin içinde olduğu BAKGEP adı altında büyük ve küçük ölçekli projeler hayata geçiriliyor. “Refahın Yeni Adresi” sloganıyla yola çıkan oluşum kapsamında Düzce’ye birçok yatırım sağlandı ve sağlanmaya da devam ediyor.

Son 13 yılda AK Parti tarafından Düzce’ye 6.3 Milyar TL yatırım ve destek sağlandığını kaydeden AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, “Yapılan dev yatırımlarla Düzce’mizin çehresi değişti. Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından 1.526 yeni derslik yapıldı ve okullarımıza 5. 186 adet bilgisayar gönderildi. 2006 yılında değer üreten üniversite sloganıyla yola çıkan Düzce Üniversitesi bünyesinde 12 fakülte, 3 enstitü, 4 yüksekokul, 8 meslek yüksekokulu, 8 araştırma ve uygulama merkezi kuruldu. Sağlık Bakanlığımız tarafından 16 sağlık tesisi inşa edildi. Ulaştırma Bakanlığımız tarafından 165 km bölünmüş yol yapıldı. TOKİ tarafından 5.631 konut yapıldı ve çiftçilerimize 419 Milyon TL zirai destek sağlandı. KÖYDES ve BELDES ile yolu ve içme suyu olmayan köy kalmadı” diye konuştu.

 

“DÜZCE’MİZİ ZENGİNLEŞTİRECEK”

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Melen Su Park projesinin Düzce’nin geleceği olduğuna dikkat çekerek, Asar Deresinin ıslahı ve Melen Su Park projeleri ile daha modern bir şehre kavuşacaklarını vurguladı. Melen Su Park projesi ile parklardan, tiyatro salonlarına, spor tesislerinden kültürel ve eğlence mekânlarına kadar birçok yapının olacağını belirten Keskin, “BAKGEP ile projelerimizi hayat geçireceğiz. Düzce’miz daha zengin ve daha yaşanabilir bir kent olacak” dedi.

 

“MELEN NEHRİ’NİN ŞEHRİ DÜZCE”

Ormanları, sayısız gölleri, yaylaları, kaplıcaları ve tarihi zenginliklerinin hepsini barındıran Düzce’de yatırımların artarak devam edeceğini kaydeden AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, “ Düzce’nin tüm içme suyu sorununu çözmek için Akçakoca Barajımızın yapımına devam ediyoruz. Düzce’mizde yapacağımız projelerle 2050 yılına kadar içme suyumuzu teminat altına alacağız” dedi.

2003-2019 yılları arasında 3 adet baraj ve gölet, 3 adet içme suyu tesisi, 5 adet enerji tesisi 36 adet de taşkın koruma tesisi tamamlanacağını söyleyen Keskin, “ 90 bin 860 dekar alanda çalışma yapılarak 7 milyon 370 bin adet fidanı toprakla buluşturacağız. 4 adet koruma alanımız ilan edilecek ve 8 adet kara ve deniz otomatik gözlem istasyonumuz ile 1 adet yıldırım tespit ve takip sistemimiz hayata geçirilecek” şeklinde konuştu.

Düzce’deki yaban hayata ve sokak hayvanlarına da sahip çıktıklarını belirten İl Başkanı Hikmet Keskin, sadece 2003-2014 yılları arasında 6 bin yaralı yaban hayvanının rehabilitasyonunun yapılarak doğam yaşam alanlarına bırakıldığını kaydetti. 6 bin sokak hayvanının aşılandığını ve sokak hayvanları için 20 adet kulübe, 500 adet de su kabı dağıtımı yapıldığını belirten Keskin, “ Sadece insana değil Yüce Rabbimizin yarattığı tüm canlıları önemsiyor ve refah içinde yaşaması için çalışıyoruz” diye konuştu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8