Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Vali ve Milli Eğitim Müdürü hakkında suç duyurusu
TÜRK Eğitim-Sen Düzce Şubesi tarafından, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun kararını yerine getirmedikleri iddiasıyla Düzce Valisi Ali Fidan ve Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman hakkında suç duyurusunda bulundukları bildirildi.
Gündem 2015.08.06 - 16:57:50

 

 

 

Türk Eğitim-Sen Düzce Şube Sekreteri İsmail Şişman, müdür atamalarının haksız, hukuksuz ve kayırmacı bir anlayışla yapıldığının mahkemelerde alınan kararlarla ispat edildiğini ve bu bağlamda Sakarya Bölge İdare Mahkemesi’nin; Düzce İl Milli Müdürü, İlgili Şube Müdürleri, Akçakoca İlçe Milli Eğitim Müdürü ve ilgili Şube Müdürü hakkında “mahkeme kararlarını gereği gibi yerine getirmediği gerekçesiyle soruşturma izni” verdiğini söyledi. Şişman, bu kararların devamının geleceğine olan inançlarının tam olduğunu söyledi. 
“Yaklaşık bir hafta kadar önce yeni müdürlük mülakatları sonuçları açıklandığında ise geçen yıldan farklı bir durum olmadığını, atanması istenen kişilere yüksek puanlar takdir edildiğini gördük” diyen Şişman, “İl Milli Eğitim Müdürü, ilgili Müdür Yardımcısı, atamadan sorumlu Şube Müdürü ve diğer değerlendirme komisyonlarında görev yapanların eğitim camiasını bir bütün olarak görmekten aciz, kör bakışlı bir anlayışla yönetmeye devam ettiklerini görmemek mümkün değildir” ifadelerini kullandı.
Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun verdiği kararda, “eğitim kurumu müdürü değerlendirilirken 6 ay birlikte çalışma şartına uyulmadığı” gerekçesiyle değerlendirmeleri hukuka aykırı bulduğunu vurgulayan Şişman şunları kaydetti: “Müdür yardımcıları değerlendirilmesinin objektif ve hukuka uygun olmadığı tespit edilmiştir. Konu ile ilgili Türk Eğitim-Sen Genel Başkanımız Sayın İsmail Koncuk tarafından hafta başında bütün illerin valilikleri uyarılarak hakları gasp edilen tüm eğitim yöneticilerinin haklarının iade edilmesi gerektiği bildirilmiştir. Aksi takdirde Türk Eğitim-Sen olarak bu kişilerin bir araya getirilerek, mahkeme kararının uygulanması adına her türlü mücadelenin verileceği bilinmelidir.
Tüm bunlara rağmen bugüne kadar Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun kararını yerine getirmeyen Düzce Valisi Sayın Ali Fidan ve Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ahmet Yurtman hakkında suç duyurusunda bulunarak hukuk mücadelemizdeki kararlılığımızı bir kez daha gösteriyoruz.
Toplu sözleşme sürecinin başladığı bu günlerde biz Türk Eğitim-Sen olarak kanunların bizlere tanıdığı yetkiler ölçüsünde, kamu görevlilerinin masabaşı oyunlarla haklarının gas edilmesinin önüne geçmek için elimizden geleni yapmaktan geri durmayacağız. Memurları masada satmaya kalkan olursa, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da onların ipliğini pazara çıkarmak bizim asli görevimizdir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8