Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
3 yeni osb hayata geçiriliyor
AK PARTİ Düzce Milletvekili Faruk Özlü, “Gençlerimize iş imkânı sağlamak, ticaret ve sanayimizi geliştirmek maksadıyla önümüzdeki dönemde Düzce’de 3 adet yeni OSB projesini hayata geçireceğiz” dedi.
Gündem 2026.-1.0- - 13:59:29

 

 

 

AK Parti Düzce Milletvekili ve 1’nci sıra Milletvekili adayı Dr. Faruk Özlü Organize Sanayi Bölgeleriyle ilgili bilgiler verdi.
Düzce’de AK Parti iktidarı döneminde hayata geçirilen 2 adet OSB’de (Organize Sanayi Bölgesi) 6.000 kişinin üzerinde kişiye iş imkanı sağlandığını ifade eden Özlü, Akçakoca, Gümüşova ve Çilimli’de yapılacak Organize Sanayi Bölgelerinde de toplamda 10.000 kişiye yeni iş imkanı sağlanacağını söyledi.
 
BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ
“AK Parti olarak sanayinin uygun görülen alanlarda yapılanmasını sağlamak, çarpık sanayileşme ve çevre sorunlarını önlemek, kentleşmeyi yönlendirmek için Organize Sanayi Bölgelerine (OSB) büyük önem yeriyoruz” diyen Faruk Özlü, “Bugün Türkiye’de alt yapısı mevcut 153 OSB’nin 88’i bizim dönemimizde hayata geçirilmiştir.Türkiye’de 2002’ye kadar her yıl ortalama 2 OSB tamamlanırken, AK Parti döneminde 9 OSB tamamlanmıştır. Diğer taraftan, üstyapı ve altyapı inşaatı tamamlanan 448 Sanayi Sitesinin 99’u da bizim dönemimizde yapılmıştır” ifadelerini kullandı.
 
6000 KİŞİYE İŞ İMKÂNI SAĞLADIK
AK Parti iktidarı döneminde Düzce’de 2 adet OSB projesinin hayata geçirildiğinin altını çizen AK Parti Düzce Milletvekili Özlü, “Bu projeler için yaklaşık 31 milyon TL kredi kullandırdık. Bugün 60 adet parselde üretime geçilmiş bulunuyor. Bu projeleri hayata geçirerek 6000’in üzerinde insana iş imkânı sağladık.  173 hektar alan üzerine kurulan 1.OSB’de yaklaşık 5500, 81 hektar alan üzerine kurulan 2.OSB’de ise yaklaşık 600 kişi çalışıyor” dedi.
 
AKÇAKOCA’DA 488 YENİ İŞYERİ
Akçakoca’yı da unutmadıklarını belirten Faruk Özlü, “Diğer taraftan Akçakoca’da toplam 488 iş yerinden oluşan 2 adet Sanayi Sitesi de bizim dönemimizde hayata geçirildi. Bu siteler için bugünün fiyatları ile yaklaşık 22 milyon TL kredi sağlandı. Burada bugün 1.500’e yakın kişi çalışıyor” şeklinde konuştu. 
3 ADET YENİ OSB HAYATA GEÇECEK,BAKANLIK ONAYI ALINDI
“Gençlerimize iş imkanı sağlamak, ticaret ve sanayi geliştirmek maksadıyla önümüzdeki dönemde Düzce’de 3 adet yeni OSB projesini hayata geçireceğiz” ifadelerini kullanan Özlü, “Bunlardan ilki tek bir sanayi dalına odaklanacak ilk etapta 88.5 hektar alan üzerinde kurulacak ve 3000’in üzerinde kişiye iş imkanı sağlayacak Akçakoca İhtisas OSB olacak. Diğeri 134 hektarlık alanda faaliyet gösterecek ve tamamlandığında yaklaşık 4000 kişiye iş imkânı sağlayacak Gümüşova Islah OSB. Her ikisi içinde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onayı alındı. Üçüncü yeni OSB Çilimli’de kurulacak. Çilimli OSB yaklaşık 95 hektar alan üzerinde kurulacak ve tamamlandığında yaklaşık 3000 kişiye iş imkanı sağlayacak” dedi.
AK Parti Düzce Milletvekili Faruk Özlü son olarak, mevcutlar ve yeni kurulacaklarla birlikte Düzce’de toplam 5 Organize Sanayi Bölgesi olacağını da sözlerine ekledi.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
palavra palavra yav bir düşün hadi bu martavalı sıkarken karşındaki adamlar cahil. ama düzcede aklı başında çok yiğit var. Düzcede yeni organize sanayi bölgelerini nereye hangi araziye yapacaksın ki? Zaten arazi yetersiz. Tarım arazilerine verimli topraklara mı yapacaksınız. Düzce yeni sanayi bölgelerini kaldırmaz. AMA ŞUNU SÖYLERSEN TUTAR: DÜZCENİN VERİMLİ MÜMBİT TOPRAKLARINDA ORGANİK SERTİFİKALI TARIM YAPILMASI İÇİN HER TÜRLÜ PROJEYİ YAPACAĞIZ. ama yalan dolan 2 kasım günü görün bakın bunlar ne olacaklar?
Mustafa Öncel - 26.10.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,52

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8