Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
“AYAĞIMIZA DOLANAN DİKENLERİN UTANCINI DUYUYORUZ”
"Gönderdeki bayrağımızı yere atan gafili de, direğe tırmanarak yerine asan koca yürekli çocuğu da biz yetiştirdik."
Eğitim 2024.-1.1- - 13:56:23

ŞUURLU Öğretmenler Derneği (Öğ-Der) Düzce Şube Başkanı Şafak Duman, ülkenin dört bir yanında, nöbet tutan asker sorumluluğuyla, nesillerin ihyası ve geleceğin inşasıyla meşgul tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Yılda bir kez süslü-cilalı sözlerle hatırlanan öğretmenlerin, kalan 364 gün onurlu görevlerinin sorumluluğu ve zorluğu altında, tüm olumsuzluklara rağmen görev yapmaya çalıştıklarını vurgulayan Duman, şunları kaydetti: “Bu hususta kimseden takdir beklemiyor ve yine kimseyi suçlamıyoruz.

Meyve veren ağaçları biz diktik yıllar önce; ayağımıza dolanan dikenlerin de utancını duyuyoruz. Gönderdeki bayrağımızı yere atan gafili de, direğe tırmanarak yerine asan koca yürekli çocuğu da biz yetiştirmedik mi? Gençlerimiz 16 yıllık okul hayatından sonra dağlara çıkıyorsa, birçoğu madde bağımlısıysa, evlilik önemsiz görülüyor zina hızla artıyorsa, kumar şans oyunu olarak görülüyor ve yaygınlaşıyorsa eğitim sistemimizi hala sorgulamayacak mıyız? Bilim adamının beyni, topçunun ayağı kadar konuşulmuyorsa kimi suçlayacağız? Görmezden gelecek, olağan mı karşılayacağız? Hak, günah, sevap, haram, tebliğ, akaid, ahlak, maneviyat, ümmet gibi kelimeleri cami hutbelerinden ders kitaplarına ne zaman taşıyacağız?” ifadelerini kullandı.

 

DERTLENEN NESİLLER YETİŞTİRMELİYİZ!

Yıllardır oynayıp oynattığımız Polyana’cılık yetmedi mi? Eğitim sistemimizi, her türlü şart ve ortamda mutlu olabilmeyi başaran nesiller yerine, dertlilerle dertlenen nesiller yetiştirebilmek gayesiyle yeniden yazmayacak mıyız?

Öğretmenler Günü münasebetiyle bizleri tebrik eden yöneticilerimize teşekkür ederiz. Kendilerinden, beklentilerimizi de dikkate almalarını bekliyoruz. Hemen şunu belirtelim ki yaptığımız onurlu görevin karşılığı olarak ücret talep etmiyoruz. Zira paha biçilemeyeceği herkes tarafından ifade edilmektedir. Ancak ülkemizin ekonomik zenginliklerinin adil paylaşımını bekliyor ve öğretmenler olarak payımıza en az beş bin liranın düşmesi gerektiğine inanıyoruz.

Hiçbir kurum ve kuruluşun 30 yıllık iş garantisiyle sözleşme yapmadığını biliyoruz. Ancak farklı bir işte çalışsınlar sözünü de hak etmiyoruz. Kariyer basamaklarının performansa dayalı, yenilenen bir şekle kavuşturulmasının ve buna göre adil bir ücretlendirmeye gidilmesinin herkes için daha makul ve kabul edilebilir olacağını düşünüyoruz. Çalışan bayanların doğumdan sonra 4 yıl izinli sayılmalarını ve 20 yılda emeklilik hakkı verilmesini bekliyoruz. Nöbetin zorunlu bir görev olmaktan çıkarılmasını, okullara güvenlik görevlisi verilmesini, öğretmene her türlü şiddetin önüne geçilmesini istiyoruz. Ücretli öğretmenlerimizin de kadrolularla aynı haklara sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Her türlü iletişim araçlarından eğitim ve eğitimciyi değersizleştiren yayınların kaldırılmasını bekliyoruz. İdealist öğretmenlerin yetişmesi için eğitim fakültelerinin yeniden yapılandırılması gerektiğine inanıyoruz.

 

KÜRESEL DEĞİL ALTERNATİF EĞİTİM!

Küresel dünyaya uyum sağlamak için değil, yeniden alternatif olabilmek için çalışmalıyız. Bunun için de yeniliklere değil, önce unuttuklarımızı hatırlamaya ihtiyacımız vardır. Bu sebeple eğitim sistemimizi “önce ahlak ve maneviyat” diyerek yeniden yazmalıyız. Bir milletin geleceğine verdiği önem, eğitim ve eğitimcisine verdiği önem kadardır diyerek sözlerime son veriyor, yaptığı işin şuurunda olan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tekrar tebrik ediyorum. Siz değerli basın mensubu arkadaşlarımıza da katılımınızdan dolayı teşekkürlerimizi sunuyor, görevinizde başarılar diliyoruz.”

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
harika tesbitler var
cihan - 26.11.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,75

çok güzel bir açıklama
tebrikler - 25.11.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,80

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8