Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAY
CHPİl Başkanı Mustafa İzgin, “CHP'nin 2019 halk iktidarını birlikte kurma hedefinin ilk adımını başlatalım” diyerek, Merkez İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.
Siyaset 2030.-1.1- - 14:39:56

 

İzgin, parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile adaylığını açıkladı. Açıklamasında öncelikle Rusya ile yaşanan gerilim ve gazetecilerin tutuklanması olayları ile ilgili bir değerlendirme yapan İzgin, “Hiç kimse Türkiye'yi komşuları veya başka devletler ile savaşın sınırına getirecek, içine sokacak davranış, sorumsuzluk içine girmemelidir. CHP’nin politikalarının kaynağı ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ ana ilkesidir. Bu ilkeden sapılacak her adım, ülkemizi ateşe atacaktır. Dış politikada atılacak adımlar, barış ilkemizden taviz vermeyen, NATO ve Birleşmiş Milletler zeminlerinde ortak hareket içinde olmalı, hiç kimse Türkiye'yi ve geleceğimizi bir ateşin içine atacak, maceraya sürükleyecek politikalara girmemeli, sivil toplum uyanık olmalıdır. Bize düşen mazlum toplumların, toplulukların yanında olmak, bunu diplomasi ve uluslararası hukuk çerçevesinde, barış yolları ile yapmaktır. Bütün sivil toplum tek bir ses, tek bir yürek savaşa sürüklenmeye hayır demeli ve hayatı savaş içinde geçen Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ ilkesinden ülkemizin ayrılmamasını diliyorum.

Devletin yapmış olduğu gizli bir yanlışı basının yayınladığı için ceza alması dünyada görülmemiş bir şey. Bu bizim ülkemizde yaşanıyor. Çok üzgünüz. Kimse bize bundan sonra hukuktan, kamu güvenliğinden bahsetmesin. Türkiye'de meşru yaşam mücadelesi verenler, hiçbirimiz güvende değiliz. Gerçeğin özgürce ifade edilemediği bir ülkede kimse güvende değildir. Muhalif basın örgütleri, basın etiğine ve kriterlerine dayanarak gazetecilik yapmaya çalışan bütün basın kuruluşları tehdit ve saldırı altında. Silahlı saldırı, suikast ve alçakça eylemlerde ölenler bizim en büyük siyasi rakibimiz de olsa onların ölümüne karşıyız. Ölüme karşı yaşamı, silaha karşı sivil direnişi, baskıya karşı demokrasiyi, hukuksuzluğa karşı adaleti savunuyoruz” ifadelerini kullandı.

“Tüm belediye başkanları AKP’li, milletvekilleri AKP’li, son genel seçimde yüzde 70 oy aldı, tüm İl Genel Meclisi üyeleri AKP’li” diyerek sözlerini sürdüren İzgin, son yerel seçimde Düzce’nin AKP’nin rekor oy aldığı iller arasında yer aldığını, vatandaşların ‘AKP Düzce’de çalışmadı’ demesine rağmen, en çok oyu neredeyse Düzce’de verdiğini vurguladı.

Düzce’de eksik olan çalışmalarla ilgili de eleştirilerde bulunan İzgin, “Şehir çalışması yok. Örneğin Melen çayımız neden Eskişehir’deki gibi Porsuk çayı yapılmasın? Neredeyse tekstilden başka yatırım yok. OSB ve teşvik değerlendirilemedi. Hastane inşaatı senelerdir bitirilemedi, halen prefabrikte hizmet veriyor. Kültür merkezi halen inşaat halinde, otogar yok, olanı da rezil durumda, ama cezaevi, karakol, adliye ve TOKİ binalarında sorun yok, yapılıyor. 16 yıl geçmesine rağmen depremin izleri hala duruyor. Düzce’de yaşamayan belediye başkanları ve milletvekilleri seçiyoruz” şeklinde konuştu.

Önümüzdeki seçimlere çok iyi hazırlanarak, önemli projelerle ülkemizi ve Düzce’yi geliştirme hedefinde olduklarını anlatan İzgin, “Örgütsel dayanışmamızla, sol kültürümüzün gereği olan demokratik haklarımıza sahip çıkmak, en başta parti içi demokrasiyi yaşama geçirmek, parti içi anlamsız muhalefete bir son vermek ve birlik-beraberlik içerisinde Cumhuriyet Halk Partili olmanın gururunu hep beraber yaşamak hepimizin en büyük arzusudur. İşte bu duygu ve düşüncelerimle; önümüzdeki süreçte, iktidarın yanlışlarına, tehditlerine, kuşatmalarına karşı durarak; partimize, dolayısıyla ülkemize ve insanlığa hizmet etmek için birlik olmalıyız. CHP'nin 2019 halk iktidarını birlikte kurma hedefinin ilk adımını bugün buradan başlatalım. 2019 yılında CHP’yi iktidar yapma uğraşısında göreve varım ve hazırım. 6 Aralık Pazar günü yapılacak olan Merkez İlçe Başkanlığı seçiminde aday olduğumu ve tüzük gereği delegelerimizin büyük çoğunluğunun imzalarını aldığımı bildirir, saygılar sunarım” ifadelerini kullandı. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
6 aralık pazar günü yapılacak kongrede aday olan chp merkez ilçe başkanlığı için aday olan eski il başkanı mustafa izgin.e başarılar diliyorum ama başarılı olmasını dilemiyorum..hayda oda nasıl bir söz diyebilirsiniz..şöyleki..en son yapılan 1 kasım seçimlerinde chp.nin başarı oranına baktığımızda kendini sosyal demokrat olarak gören mustafa izgin.in ben bu işi yapamıyorum..başarılı d olamadım o zaman bu partiye daha fazla d yönetici olarak yük olmamam lazım diyerek aday olmamaı gerekiyordu ama oda 9 seçim kaybeden genel başkanı gibi kendini başarılı gördüğü için aday oluyor sanırım..mevcut hükümet adaylarının..gönüllülerini ev eve dolaştıkları her eli sıktıklrı seçimlerde kaç kişinin elini sıktığını kime ne kadar yakın ve inandırıcı olduğunun bir özeleştirisini yapsa sorun çözülecek ..aslında aday olmazsa olsada kazanamaz ise diğer geçmişteki il başkanları ilçe başkanları gibi bir daha partiye uğrayacağını sanmıyorum..ben mesela bizzat kalabalık bir çok ailedeki hasta olanları..düğünleri...cenazeleri ziyaret etmesini isim vererek söylememe rağmen gitmedi.il başkanlığı merkez ilçe sekreteri olduğu dönemlerde eski partililerden kimi ziyaret etti..küskünleri partiye davet edip bir çay ısmarladı.yani birlik ve beraberliğe olan katkısını bir sorgulasa d partiye zarar vermeden bir köşeye çeklilse diyorum...çsorarsanız elinden geleni yaptı..tamam işte bende ınu diyorum mustafa beyin elinden gelenler ortada iken halen neyin peşinde..peki kim var onu beyenmiyorsanız derseniz hele bir sen aday olma bu partinin her üyesi ilçe başkanı il başkanı olacak seviyede..
köylü - 30.11.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,46

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8