Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.10.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
TEM CİNAYETİ DAVASINA DEVAM EDİLDİ
Asayiş 4.12.2015 - 14:28:35

SAKARYA TEM Otoyolu Sapanca mevkiinde meydana gelen cinayetle ilgili açılan davaya, tanıkların dinlenmesiyle devam edildi.

 

TEM Otoyolu Sapanca ilçesi Kurtköy mevkiinde TIR Parkı’nda gece saatlerinde öldürülmüş halde bulunan Aile Hekimi Dr. Emine Küçük (42) ve ilaç mümessili Mustafa Bayrak (28) cinayetiyle ilgili açılan davanın dördüncü celsesi gerçekleşti. Sakarya Adliyesi 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleşen davaya sanıklar, avukatlar ve yakınları katıldı. Mahkemede tanıklar dinlendi.

İlk tanık M.B. verdiği ifadede, “Ben olayın oluşuna ilişkin bilgi sahibi değilim. Ben sanıklardan M.A.Y. ve M.B.’yi tanırım. Daha önceden tanımadığım bir kişi beni telefonla aradı. Adının M.A.Y. olduğunu Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünde memur olarak çalıştığını, acilen kimlik çıkartmak durumunda olduğunu söyledi. Bunun üzerine bende muhtarlığa gittim, kendisi ile tanıştık bana burada Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünde çalıştığını uzun zamandır aynı evde ikamet ettiğini söyledi. Ben de sistemden kendisinin belirttiği yerde oturduğunu tespit ettiğimde, kendisine kimlik talep formumu verdim. Daha sonra şahsın belirttiği yerde çalışmadığını öğrendim” ifadelerini kullandı.

Tanık A.G. verdiği ifadede, “Olayla ilgili konuya ilişkin bilgim yoktur. Ben sanıklardan M.B.’yi tanırım. Sanık M.A.’yi, M.B’nin yanında 2 sefer gördüm. Bir seferde benim yanıma geldi. M.A.Y. bana kendisinin TÜBİTAK’ta mühendis olarak çalıştığını, Düzce ilinde birkaç proje bitirdiğini söyledi. Bana ve yanında bulunanlara Düzce ilinde bir öğrenci yurdu açığı bulunduğunu söyleyerek, bu konuda yatırım yapmamız gerektiğini söyledi. Biz bu amaçla arkadaşlarımızla arsa aldık, daha sonra bu olay patlak verdi. Sanık M.A.Y. bize 200 bin TL’yi temin edin geri kalanını ben kredi ve hibelerle halledeceğim dedi. Yani kendisi bize bu hususta yardımcı olacaktı. M.B. bir keresinde bana M.A.Y.’nin iş dolayısıyla güvenliğini sağlamak için kendisinden silahını istediğini ve kendisinin de M.A.Y.’ye silahını verdiğini söyledi. Ben de hatta M.B.’ye sen deli misin silah verilir mi dedim” diye konuştu.

Tanık S.Ş., “Ben konuya dair bilgi sahibi değilim. Ben sanıkların hiç birini tanımıyorum. Sadece maktul Emine’ye ait evin satıldığını ben bir şekilde duydum. Devamında sanık M.B.’nin ev ile ilgilendiğini öğrendik. Daha sonra M.B. bana ulaştı, beni Emine hanımın evine göstermek için götürdü, ev için 450 bin TL bir fiyat istediğini söyledi. Bana pahalı geldi, ben üzerine gitmedim” dedi.

Tanıkları dinleyen mahkeme heyeti, sanıkların kaçma şüphesi, delillerin karartılma şüphesi göz alarak şahısların tutukluluğuna dair karar vererek, davayı ileri bir tarihe erteledi. (İHA)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive