Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Dܒde Uluslararası Öğrenci Şöleni
DÜZCE Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Topluluğu’nun düzenlediği “I. Uluslararası Öğrenci Şöleni”, Atatürk Eğitim ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Eğitim 2024.-1.2- - 15:54:29

 

Düzce Üniversitesi’nde eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler tarafından ülkelerinin tanıtımının yapıldığı programa, Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç,  öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Uluslararası Öğrenci Topluluğu Başkanı SharifMassad, “Ülkemizden farklı bir ülkedeyiz. Fakat Ülkemizi sevdiğimiz değerde Türkiye’mizi de seviyoruz. Gurbetteyiz ama kendi ülkemizdeymiş gibi hissediyoruz. Zorlanıyor olabiliriz fakat sizler yanımızda olduğunuz için cesur ve güçlüyüz” dedi.

Bu organizasyonda Düzce Üniversitesi’nde eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerin ülkelerinin tanıtılacağını söyleyen SharifMassad, “Türk arkadaşlarımızla tanışıp birbirimize destek olmaktayız. Başta Rektörümüze, Rektör Yardımcılarımıza ve organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar,Düzce Üniversitesi’nin, çok farklı ülkelerden gelen yaklaşık 300 yabancı öğrencinin öğrenim gördüğü bir üniversiteye dönüştüğünü söyledi.

Rektör Çakar, “Hepinize Üniversitemizde olduğunuz için ve birçok tercihin içerisinden bizi seçerek kayıt yaptırdığınız için teşekkür ediyoruz. Sizlerin dışındaki Türk öğrencilerimiz de size alışmaya, kaynaşmaya, sizinle arkadaşlık kurmaya bu vesile ile imkan bulacaklar” dedi.

Bu organizasyonla Düzce Üniversitesi’nin, farklı milletlerden, farklı dünyalardan gelen insanlara yakınlığını, samimi bir şekilde kucak açtığını göstermek istediklerini ifade eden Rektör Çakar, organizasyonu gerçekleştirdikleri için Uluslararası Öğrenci Topluluğu Başkanı Filistinli SharifMassad ile Dış İlişkiler Koordinatörü Uzman Mehmet Mert Kaleci’ye teşekkür etti.

Düzce Üniversitesi’nde yaklaşık 20 farklı ülkeden öğrencinin eğitim gördüğünü söyleyen Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Yabancı öğrencilerimizin sayılarının artmasını diliyoruz. Hepiniz hoş geldiniz. Umuyoruz ki Ülkemizde, Şehrimizde ve Üniversitemizde geçireceğiniz günler, sizin için unutulmaz bir hatıra olur. Hepinize çok teşekkür ediyorum” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

Açılış konuşmalarının ardından Düzce Üniversitesi’nde eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler; Arnavutluk, Suriye, Özbekistan, Azerbaycan, Irak, Filistin, Mısır, Türkmenistan, Bosna Hersek, Pakistan, Kazakistan, Romanya ve Ukrayna’nın tanıtımlarını gerçekleştirdi.

DEPKKE Kültür Grubu tarafından Filistin kültürel halk oyununun da sergilendiği programda kültürel performans, katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Renkli anlara sahne olan I. Uluslararası Öğrenci Şöleni, etkinliğe katkıda bulunan yabancı uyruklu öğrencilere teşekkür belgelerinin takdim edilmesi ile son buldu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8