Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
27.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
ÖĞRETİM MATERYALLERİ SERGİSİ DÜZENLENDİ
Eğitim 2016.01.19 - 14:28:08

DÜZCE Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fahriye Hayırsever tarafından, Pedagojik Formasyon Programı bünyesinde yürütülen Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı dersi kapsamında “Öğretim Materyalleri Sergisi” düzenlendi.

DÜ Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Eğitim Fakültesi ile diğer fakültelerinden birçok öğretim üyesi ve öğretim elemanı, öğretmen adayları ile Düzce İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerinin katıldığı sergiye ilgi büyüktü.

Ders kapsamında öğrenciler; bilgi ve becerinin öğrenilmesi, öğrenilenlerin somutlaştırılması, kalıcılığının arttırılmasının yanı sıra daha etkili öğrenmenin gerçekleştirilmesinde öğretim teknolojileri ve materyallerinden nasıl yararlanacaklarını ve bunları öğrenme-öğretme sürecinde nasıl kullanacaklarını öğrendi. Ayrıca öğrenciler,  alan bilgilerinin yanında öğretim materyali tasarlama ve hazırlama ilkelerini, program geliştirme bilgilerini ve kendi branşlarının öğretim programlarını kullanarak işbirliğine dayalı öğrenme, yaratıcı düşünme, problem çözme gibi becerileri de kazandı.

Öğretmenlik mesleğine adım atan Pedagojik Formasyon Programı Sağlık Bölümü öğrencilerinden Nurşen Kızıldağ, Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı dersi bağlamında tüm pedagojik formasyon eğitimi sürecinde kazanmış oldukları deneyimlerine ilişkin, “Önceleri mesafeden dolayı keşke Düzce'yi tercih etmeseydim diye kendime kızıyordum. Ama kesinlikle doğru yerdeymişim. Her şey için teşekkürler. Farklı olacağımıza inanıyorum. Dileğim, bu farklılığı sonuna kadar götürebilmektir” dedi.

Yine Pedagojik Formasyon Programı Sağlık Bölümü öğrencisi Çiğdem Burak ise, “Sizi tanıdığım ve sizin öğrenciniz olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Bir gün, bir yerlerde eğitimci olabilirsek, o ortama renk katıp fark yaratacağımıza eminim. Her şey için teşekkürler” şeklinde görüşlerini paylaştı.

Değer üreten bir Üniversitenin Eğitim Fakültesi olarak, lisans, lisansüstü ve pedagojik formasyon programlarında, nitelikli öğretmen yetiştirme adına fark yaratan bir Fakülte olmak için çok ciddi çaba ve özverinin sarf edildiğini belirten Yrd. Doç. Dr. Fahriye Hayırsever,  öğrencilerin olumlu görüş ve deneyimlerle mezun olmalarının, Eğitim Fakültesi ve Düzce Üniversitesi adına mutluluk verici olduğunu ifade etti. Yrd. Doç. Dr. Fahriye Hayırsever,  Düzce Bilim Sanat Merkezi ve Merkezin öğretmenlerinden Adem Akkuş’un da öğretim materyallerinin hazırlanma sürecinde öğrencilere çok büyük katkı sunduğunu sözlerine ekledi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8