Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
TATİL BAŞLADI
Eğitim 2016.01.22 - 14:50:34

DÜZCE’de 2015-2016 eğitim yılında yaklaşık 70 bin öğrenci için tatil zili çaldı. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan öğrenciler bugün karne aldı. Vali Ali Fidan Kalıcı Konutlar Cumhuriyet İlkokulunda karne dağıtım törenine katıldı, hem öğrencilere hem velilere tavsiyelerde bulundu. 
2015-2016 eğitim öğretim dönemi ilk yarısı sona erdi. 70 bin öğrenci ile 6 bin öğretmen 25 Ocak-5 Şubat tarihleri arasında yorgunluk atacak. İkinci dönem ise, 8 Şubat 2016 Pazartesi günü başlayacak ve 17 Haziran 2016 Cuma günü sona erecek.
Öğrenciler ve veliler karne heyecanı yaşarken, Vali Ali Fidan, beraberinde Vali Yardımcısı Selda Dural, Jandarma Alay Komutanı Bilal Güvenir, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz ve Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman ile birlikte Cumhuriyet İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı. Vali Ali Fidan ve protokol üyeleri okul öncesi eğitim alan miniklerle sohbet ettiler, öğrencilerin karnelerini verdiler. Minikler ise Vali Fidan’a kendi elleri ile yaptıkları küçük hediyeler sundu.
Yarıyıl değerlendirmesinde bulunan Vali Ali Fidan, 15 günlük tatilde çocukların durumlarını değerlendirerek ikinci döneme daha iyi başlayacaklarını belirtti, öğrenciler ve velilere tavsiyelerde bulunarak, öğrencilerden kitap okumalarını, velilerden ise karnesinde zayıfı olan çocukları azarlamamalarını istedi.
Vali Fidan, “Öncelikle çocuklarımıza, öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum. Eğitim dönemi bir süreç. Yarıyıl dönemi de çocuklarımızın muhasebesinin yapılmasına, durumunun görülmesine fırsat veriyor. İnşallah çocuklarımız durumlarını değerlendirerek yeni dönemde eksikliklerini gidermek için bir çaba gösterecekler. Tatil önemli çocuklarımız için ama özellikle velilerimizden rica ediyorum, ders notları düşük diye çocuklarını azarlamasınlar. Dersler her zaman telafi edilebilir. Başarı tek başına çocuğa bağlı değil. Velilerimize, öğretmenlerimize düşen vazifeler var. Çocuklarımıza yarıyıl tatilinde ödev yok. Oyun oynayıp, dinlenerek geçirsinler ama kitap ta okusunlar” dedi.
Karne dağıtımının ardından Cumhuriyet İlkokulunda yarışmalarda dereceye giren öğrencilere madalya ve hediyeleri Vali Fidan ve protokol üyeleri tarafından verildi, öğrenciler protokole ilgi gösterirken, bol bol hatıra fotoğrafı çekildi. Öğrenciler karne heyecanı ile birlikte yarıyıl tatiline girmenin mutluluğunu yaşarken, veliler de en az onlar kadar heyecanlıydı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8