Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
27.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
“Düzce başarı sıralamasında hızla yükseliyor”
EĞİTİM-Bir-Sen Düzce Şube Başkanı Ömer Faruk Çelebi, bir eğitim sendikası başkanının Düzce’de görev yapan eğitim camiasını kamuoyu önünde rencide eden, değersizleştiren ve zan altında bırakan açıklamalarını kınadıklarını açıkladı.
Eğitim 2016.02.03 - 17:00:46

 

 

 Çelebi, “Düzce eğitimine engel olan bu şahısların görevleri sona erdiğinde Düzce’nin eğitimde daha da ilerleyeceğine inanıyoruz” diye konuştu.

“KAMUOYUNU YANITLAMAYA ÇALIŞTI”
Sendika başkanının, TÜİK tarafından yapılan İllerde Yaşam Endeksi 2015 verilerinin eğitim boyutu sıralamasında medyaya yansıyan ve Düzce’nin eğitimde 65. sırada olduğu haberine mal bulmuş mağribi gibi sarıldığını ve en ufak bir araştırma dahi yapmadan eğitim camiasını hedef aldığını kaydeden Çelebi, “Bahse konu olan TÜİK İllerde Yaşam Endeksi 2015 verilerinde Eğitim Boyutu sıralama hesabında okul öncesi eğitim, ildeki üniversite veya yüksekokul mezunlarının sayısı, TEOG ortalaması, YGS-LYS ortalaması, kamunun eğitim hizmetinden memnuniyet oranı kriterleri olmasına rağmen sayın sendika başkanı, bu sonuçları yalnızca YGS-LYS ve TEOG başarı sıralaması gibi vermek suretiyle kamuoyunu yanıltmaya çalışmıştır. Sayın sendika başkanının yapmış olduğu bu açıklamalar başta kendi üyeleri olmak üzere Düzce’de fedakarca görev yapmakta olan eğitim çalışanlarını rencide etmiştir” dedi.
 
“DİKKATİMİZİ TUNCELİ ÇEKTİ”
TÜİK’in “İllerde Yaşam Endeksi 2015”verilerine bakıldığında Düzce’nin TEOG iller sıralamasında 53., YGS iller sıralamasında ise 58. sırada yer aldığını kaydeden Çelebi, “Düzce’nin YGS’de birinci il olan Yalova ile arasında 12 puan varken sonuncu il olan Ardahan ile arasında 17 puan fark vardır. TEOG’da ise Düzce’nin birinci il olan Tunceli ile arasında 40 puan fark varken sonuncu il Şanlıurfa ile arasındaki puan farkı ise 85’tir. Bu verileri incelerken dikkatimizi Tunceli ili çekmiştir. Tunceli TEOG’da Türkçe dersinde Türkiye birincisi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersinde ise Türkiye ikincisi olmuştur!” ifadelerini kullandı.

“DÜZCE HIZLA YÜKELİYOR”
Başarı sıralamasında önceki yıllarda 75 ve altı sıralarda bulunan Düzce’nin, fiziki yapının iyileşmesi, birçok okulun mecburi hizmet kapsamına alınması, öğretmen sirkülasyonunun azalması, eğitim yönetici kadrolarının değişmesi ve öğretmenlerin gayretleriyle başarı sıralamasında hızla yükseldiğini vurgulayan Çelebi, şu ifadeleri kullandı:
 
“MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDE SIKINTI VAR”
“Bu verileri göremeyen sayın sendika başkanına, istemesi halinde verilere nasıl ulaşabileceğini söyleyebiliriz. Anlaşılan Sayın sendika başkanı bu tür haberlere itibar ederek eğitim camiasını rencide etmek için fırsat kollamakta ve sanki Düzce’nin eğitimde başarısız olmasını arzu etmektedir.
Düzce’de milli eğitim müdürlüğünde maalesef bazı sıkıntılar yaşanmaktadır. Ancak bu sıkıntılar sayın başkanın bahsettiği şahıslarda değil, kendi eksikliklerini okul yöneticilerine ve eğitim çalışanlarına fatura etmeye çalışan, moral-motivasyonu bozucu tekit yazıları yazan bazı şube müdürleri ve gereksiz soruşturmalar açan müfettişlerdedir. Düzce eğitimine engel olan bu şahısların görevleri sona erdiğinde Düzce’nin eğitimde daha da ilerleyeceğine inanıyoruz. 
Sayın başkandan Düzce kamuoyu gibi bizler de, eğitim ile ilgili çarpıtmalarla dolu basın açıklamaları değil, eğitimin niteliğini arttırıcı somut öneriler sunmasını beklemekteyiz.”
Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Ya Ömer sen git tenkiti eleştir , iş bilmeyen müdürü yardımcıyı atanmasında bu yöneticiler iyiydi ama . bırakın millet saf değil kör hiç değil Allah tan Kork sağındaki solundakilere i bak
BAŞKAN - 20.2.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,87

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8