Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
18.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İSLAM KELEŞ, KATIRCIOĞLU'NUN İDDİALARINI YALANLADI
"Katırcıoğlu, şahsıma atfen söylediği bu sözleri ispat etmelidir, ispat edemezse kendisini müfteri olarak ilan ediyorum."
Gündem 2016.04.18 - 14:46:29

OKSİJEN Medya Sahibi İslam Keleş, gazetemize gönderdiği açıklamada, MHP’li Belediye Meclis üyesi Ercan Katırcıoğlu’nun kendisi hakkındaki iddiaları yalanladı. Katırcıoğlu’na bu iddialarını ispatlama çağrısı yapan Keleş’in açıklaması şu şekilde:

“Öncü TV'de 12 Nisan 2016 tarihinde yayınlanan Erol Tayhan’ın sunduğu Günlük isimli programa katılan Düzce Belediyesi Meclis Üyesi ve MHP Grup Başkan Vekili Sayın Ercan Katırcıoğlu, şahsımla ilgili birtakım asılsız iddialarda bulunmuştur.

Programda, şahsım ve sahibi olduğum kurum gerçek dışı söylemlerle töhmet altında bırakıldığı için kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına bu açıklamayı yapma gereğini duydum.

Sayın Katırcıoğlu’nun programda “İslam Keleş beni arayıp görüşmek istedi, ofisime davet ettim. Görüşmemizde bana (Gazetede çıkan haber benim insiyatifim dışında, benim üstümdeki bir güç tarafından yaptırıldı. Senden özür diliyorum. Bundan sonra benim gazetemde senin adınla ilgili bir satır yazı geçmeyecek”) dedi. Ben İslam Keleş’e adamlığından dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulunduğunu üzülerek öğrendim.

Ercan Katırcıoğlu, yaşına, emekli olduğu öğretmenlik mesleğine ve temsil ettiği siyasi kuruma yakışmayacak seviyesiz bir davranışta bulunmuştur.

Katırcıoğlu, kendisine gösterdiğimiz nezaketi ve saygıyı farklı şekilde yorumlamış, yalan ve hayal mahsulü beyanlarda bulunmuştur.

Evet, benim kendisini işyerinde ziyaret ettiğim doğrudur. O ziyaret tamamen beşeri ilişkiler seviyesinde gerçekleşmiştir.

Sohbetimizde “Gazetede çıkan haber insiyatifim dışında, benim üstümdeki bir güç tarafından yaptırıldı. Özür diliyorum” gibi bir ifadem kesinlikle olmamıştır.

Katırcıoğlu, şahsıma atfen söylediği bu sözleri ispat etmelidir, ispat edemezse kendisini müfteri olarak ilan ediyorum.

Öte yandan ziyaretin içeriği ne olursa olsun Sayın Katırcıoğlu'nun iki kişi arasında geçen bir sohbeti karşı tarafın rızasını almadan alenen canlı yayında ifşa etmesi gayri ahlakidir.

Katırcıoğlu ile ilgili Düzce’nin Sesi gazetesinde 8 ay önce yayınlanan haber belgelere dayalı gerçek bir haberdir. Kaldı ki, Katırcıoğlu bu haberi ne yalanlamış, ne tekzip göndermiştir. Dolayısıyla haberin doğruluğunu zımnen kabul etmiştir.

Hal böyle iken, hezeyan içinde abuk sabuk söylemlerde bulunan Sayın Katırcıoğlu’nun söylediği yalanlar, siyaseten gündeme gelmek, maaşla çalıştığı şirket patronlarının gözüne girmek çabasından başka bir şey değildir.

Katırcıoğlu’na son olarak söylenecek söz şudur:

“Bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye”

Bu arada, sözkonusu program sunucusu Erol Tayhan, cevap hakkını kullandırmayarak tarafsızlık ilkesine uymamış ve basın meslek ilkelerinin önemli bir kuralını çiğnemiştir.

Ayrıca Erol Tayhan programda, “Bazı meslektaşlarımız, belgesiz, mesnetsiz haber yapmaktalar” diyerek bize yönelik imalı suçlamada bulunmuştur. İma yollu bu suçlamayı reddediyor, ihtiyaç duyan herkese yaptığımız haberlerle ilgili belgeleri göndereceğimizi ilan ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
her şey bir yana özel bir konuşmayı buraya yansıtmamanız lazımdı.diyelim ki böyle bir konuşma yaptı.Başınız göğe erdimi
beşşartı - 18.4.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,18

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8