Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
MECHİTO PROJESİ EĞLENEREK ÖĞRETİYOR
Eğitsel çikolata otomatı MECHİTO öğrencinin cevapladığı soruya göre çikolata vererek soru çözme becerisini cesaretlendiriyor.
Eğitim 2016.06.02 - 14:36:24

DÜZCE’NİN Cumayeri ilçesinde eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren Mehmet Metin Ortaokulu’nun yürütücülüğünde, Cumayeri Meslek Yüksekokulu, AR-GE Topluluğumuz ve Mehmet Metin Ortaokulu katkılarıyla yüzde yüz yerli olarak üretilen “MECHİTO” (eğitsel çikolata otomatı) adlı yarışma aracı, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi.

Cumayeri Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi ve Ar-GE Topluluğu Danışmanı Oğuzhan Kendirli, Cumayeri Meslek Yüksekokulumuz Mekatronik Bölümü’nden Öğr. Gör. Gültekin Çakır ve Öğr. Gör. Sabri Uzuner ile AR-GE Topluluğu Başkanı Kübra Yılmaz konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Projeyle öğrencilerin soru çözme isteklerinin artırılmasının amaçlandığını dile getiren Öğr. Gör. Oğuzhan Kendirli, projede çalışan AR-GE Topluluğu ve Cumayeri Meslek Yüksekokul öğrencilerine teşekkür etti.

“Bu proje ile ortaokul çağındaki öğrencilerime düşündükleri her şeyin hayata geçirilebilir olduğunu ve dünya üzerinde yapılmayacak hiçbir şeyin olmadığını göstermiş olduk” diyen Öğr. Gör. Gültekin Çakır, öğrencilerin; yeni bir fikrin ne kadar değerli olduğunu ve her şeyin yeni bir fikir ile ortaya çıktığını öğrendiklerini söyledi.

Mehmet Metin Ortaokulu ile birlikte projelendirdikleri eğitsel çikolata otomatı MECHİTO’nun öğrencinin cevapladığı soruya göre çikolata vererek onların soru çözme becerisini cesaretlendirdiğini ve eğlenerek öğretmeyi gerçekleştirdiğini belirten Öğr. Gör. Sabri Uzuner, “Cumayeri Meslek Yüksekokulumuzun öğrencilerini de bu projeye dâhil ederek ortaya ürün koyma hissiyatını geliştirmiş olduk. Bu projede emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize canı yürekten tebrik eder, başarıların devamını dilerim. Ayrıca projede emeği geçen Mekatronik Bölümü öğrencilerimiz Mustafa Merinç, Serhat Körsü, Barış Oğul ve Ferhat Dinler’e teşekkür ederim” dedi.

AR-GE Topluluğu Başkanı Kübra Yılmaz ise eğitsel çikolata otomatının gerçekleştirdikleri ilk proje olduğunu ifade ederek, “Projenin böyle güzel bir amaca hitap etmesi bizleri onurlandırdı. Topluluğumuz üyelerinden Yusuf Akyol, Çağla Pınar Yılmaz ve Ahmet Fatih Çobaner’e teşekkür ederim. AR-GE Topluluğu olarak yeni arkadaşlarımızı aramızda görmek isteriz. Birlikten her zaman kuvvet doğacaktır. Ayrıca bu projeler bizleri geleceğe hazırlayacaktır” şeklinde konuştu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8