Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
SPOR YÖNETİCİLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR
Düzce Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü, YÖK onayı ile hem örgün hem de ikinci öğretim programlarında eğitim verecek.
Spor 2016.06.23 - 14:20:51

DÜZCE Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Kürşat Karacabey, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nda ilk kez öğrenci alacak olan Spor Yöneticiliği Bölümü ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Düzce Üniversitesi’nde Spor Yöneticiliği Bölümü’nün YÖK onayı ile hem örgün hem de ikinci öğretim programlarında eğitim vermek üzere bu yıl açıldığını ifade eden Prof. Dr. Kürşat Karacabey; bölümde spor bilimleri ve yönetim bilimleri derslerinin yanında hukuk, işletme, ekonomi ve genel kültür alanlarında da dersler verileceğini dile getirdi.

 

KALİFİYE SPOR YÖNETİCİLERİ YETİŞTİRİLECEK

Prof. Dr. Karacabey, Spor Yöneticiliği Bölümü ile spor faaliyetlerinin organize edilmesi, denetlenmesi ve yürütülmesine ilişkin düzenlenen çeşitli eğitim-öğretim faaliyetleri sonucunda yönetme ve yönlendirme yeteneğine sahip bireylerin yetiştirilmesinin amaçlandığını söyledi. Bu alanda başarılı olmak isteyenlerin,  etkili iletişime, ekip çalışmasına ve sorumluluk almaya önem vermesi gerektiğini belirten Karacabey, “Spor Yöneticiliği Bölümümüz, devlet ve özel sektördeki sporla ilgili kuruluşların idare ve yönetiminde, eğitimin her alanında görev alabilecek; spor endüstrisine, sportif rekreasyona ve boş zamanların değerlendirilmesine yönelik hizmet edebilecek kalifiye spor yöneticileri yetiştirme amaçlarıyla faaliyetlerini sürdürecektir” şeklinde konuştu.

 

YGS PUANI EN AZ 220 OLMALI

Spor Yöneticiliği Bölümü’ne başvuru şartlarından bahseden Prof. Dr. Kürşat Karacabey, adayların 220,000 (iki yüz yirmi) ve üstü YGS puanına sahip olması gerektiğini ifade ederek, “Diğer bir şart ise adayların değerlendirilecekleri spor dalında federasyonlara bağlı aynı branştan en az iki yıllık lisanslı sporcu olmalarıdır. Bunun için de; federasyonlara bağlı en az iki yıllık lisanslı sporcu olduğunu gösteren ve ilgili kurumca verilen belgenin aslı ya da noter tasdikli sureti gerekmektedir”  dedi. Karacabey, aday başvurularının 2016 yılı ÖSYS sınav kılavuzunda yer alan özel yetenek sınavları hesaplama formülüne göre değerlendirileceğini de sözlerine ekledi.

 

MOTORİK ÖZELLİKLERİNİ GELİŞTİRECEĞİZ

Bölümün öğrencilere sağlayacağı katkılardan da söz eden Prof. Dr. Karacabey, “Spor Yöneticiliği Bölümü’nde eğitim görecek öğrencilerimiz, düzgün diksiyona sahip, ikili ilişkileri iyi, kişiler arası sağlıklı iletişim kurabilen, ikna yeteneği gelişmiş, zamanı iyi kullanabilen, sabırlı ve problem çözme yeteneklerine sahip kişiler olarak mezun olacaklardır. Ayrıca Bölümümüz, öğrencilerimizin temel motorik özelliklerini en üst seviyede geliştirmelerine ve kullanmalarına; koçluk, liderlik ve analitik düşünme becerilerine sahip olmalarına imkan sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

 

YENİ SPORTİF ALANLAR KAZANDIRILACAK

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın liderliğinde Düzce Üniversitesiile birlikte Spor Bilimleri Fakültesi’nin de her geçen gün geliştiğine ve büyüdüğüne dikkat çeken Prof. Dr. Kürşat Karacabey, “Rektörümüzün destekleri ile Üniversitemize kazandırılacak yeni sportif ve rekreatif alanlar sayesinde öğrencilerimiz, öğrendikleri teorik bilgileri, yapacakları staj ve uygulama eğitimleriyle kazandıkları bilgi ve becerilerini aktarma imkânına sahip olacaklardır” dedi.

 

PROFESYONEL BAKIŞ AÇISINA İHTİYAÇ VAR

Spor Yöneticiliği Bölümü’nün mezunlarına çok çeşitli kariyer olanakları sunduğunun altını çizen Prof. Dr. Karacabey, kamu ve özel sektörde yer alan spor kuruluşlarının kendini geliştirmiş, profesyonel bakış açısına sahip yeni mezunlara ihtiyaç duyduğunu ifade etti. Dünya genelinde ve ülkemizde sportif ve rekreatif faaliyetlerin planlanması ve yönetilmesi sürecinin çok talep aldığını ve geniş bir kitleye hitap ettiğini belirten Karacabey, bu durumun mezunların yeteneklerine ve hedeflerine uygun fırsatlar oluşturacağını söyledi. Mezunların;  üniversitelerdeki Spor Yöneticiliği Bölümlerinde akademik personel olarak görev alabileceğini dile getiren Karacabey, ayrıca turizm sektöründe, sportif organizasyonlarda, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda, federasyonlarda, spor medyasında, fitness merkezlerinde ve spor kulüplerinde yönetici olarak çalışabileceklerini sözlerine ekledi.

Prof. Dr. Kürşat Karacabey, Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü’nün Rektör ve Üniversite Yönetiminin verdiği destekle Türk spor kültürüne hizmet etmeyi şiar edindiğini belirterek sözlerini sonlandırdı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8