Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
25.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ ARAPÇA ÖĞRENİYOR
Ağırlıklı olarak, Arapça dilinin telaffuzu, anlama ve konuşma yönü üzerinde durulan kursta gün boyu her türlü aktivite Arapça olarak gerçekleştiriliyor.
Eğitim 2016.08.18 - 14:10:42

DÜZCE Valiliği’nin onayı ile Düzce Üniversitesi öncülüğünde İlahiyat Fakültesi ve Düzce Kredi Yurtlar Kurumuyla (KYK) ortaklaşa düzenlenen, İlahiyat Fakültesi’ndeki kız öğrenciler için Arapça yaz kampı gerçekleştirildi.

Konuralp’taki KYK kız öğrenci yurdunda düzenlen, İlahiyat Fakültesi Dekanı M. Faruk Bayraktar, Doç. Dr. Arif Aytekin ve öğretim üyeleri tarafından desteklenen Arapça kursunda, İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Fuat Akdemir ve Öğretim Görevlisi Yıldız Hızal görev yapıyor.

TharaaShamıa ve Ayat isimli iki Arapça öğretmen eşliğinde 45 gün sürecek olan kursta, Fakülte öğrencilerinden oluşan on üç kız öğrenciye Arapça konuşma ve dil becerilerini geliştirme eğitimi veriliyor. Ücretsiz olarak düzenlenen Arapça kursunun ibate, iaşe ve eğitim giderleri Düzceli işadamları tarafından karşılanıyor.

Ağırlıklı olarak, Arapça dilinin telaffuzu, anlama ve konuşma yönü üzerinde durulan kursta gün boyu her türlü aktivite Arapça olarak gerçekleştiriliyor. Tamamen Arapça konuşmaya yönelik olan kursta Türkçe konuşulmuyor.  Arapça düşünme, anlama, konuşma ve yazma gibi kişisel yeteneklerini geliştirmek için tüm etkinlikler ve dersler Arapça olarak gerçekleştiriliyor. Bu bağlamda öğrencilerin tamamen Arapça diline odaklanması sağlanıyor.

2015-2016 yılında 103 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlayan Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, alanında kaliteli ve başarılı öğrenciler yetiştirmek için Arapça yaz kampı ve benzeri kursları önümüzdeki yıllarda sürekli hale getirmeyi düşünüyor. Arapça yaz kurslarının gelecek yıllarda erkek ve kız öğrencilerin yanı sıra herkese açık bir şekilde gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Vah geleceğim vah. Arapca öğrenerek bu kızlarımız mı demokrat ve cumhuriyetten yana olacaklar Bilen varsa beri gelsin. Milletime selam.
Numan Gümüş. - 18.8.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,94

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8