Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
OKUL SPORLARI ORYANTRİNG ŞAMPİYONASI DÜZCE’DE YAPILDI
Türkiye Okul Sporları Oryantring Şampiyonası nefes kesen mücadeleye sahne oldu.
Spor 2017.02.02 - 12:58:59

Düzce, Türkiye okullu oryantring sporcularına ev sahipliği yaptı. Kentpark’ta yapılan yarışmalar nefes keserken sporcular, finişe ulaşabilmek için yoğun çaba harcadı.

Türkiye Oryantring Federasyonu tarafından Düzce Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü ve Oryantring İl Temsilciliği ortaklığı ile düzenlenen Türkiye Okul Sporları Oryantring Şampiyonası nefes kesen mücadeleye sahne oldu.

Türkiyeden 43 ilden 350’den fazla sporcunun katıldığı şampiyonada sporcular 3500 metre yol katederek 30’dan fazla hedefe işaret bıraktılar. Yerlerin çamur olması nedeniyle zaman zaman zorlanan sporcular, zorlu etapları en çabuk bitirerek finişe ulaşmak için kıyasıya ter döktüler.

Finiş düzlüğünde ise sporcular yine çamurlu zeminin azizliğine uğradılar. Birçok sporcu finişe ulaşabilmek için koşarken çamurlu zeminde kayarak düştüler.

Türkiye Oryantring Federasyonu Etkinlik Direktörü Cihat Acar, yapılan şampiyona ile ilgili olarak, “Düzce oryantring için güzel alanları olan bir şehir. Bu şehirde bu etkinliği yapıyor olmaktan mutluyuz. Türkiye’nin birçok şehrinden okullu öğrenciler burada 4 kategoride yarışarak, hedefleri bulmaya çalışıyorlar. Organizasyon çok güzel ve renkli devam ediyor. Düzce oryantring şampiyonlarına ev sahipliği yapabilecek ender şehirlerimizden bir tanesi. Gelecek şampiyonların Düzce’de yapılması için çalışmalarımız olacak” dedi.

Düzce Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Feyzullah Dereci ise böyle bir etkinliğe ev sahipliği yaptıklarından dolayı mutlu olduğu söylerken, oryantiring dışında başka şampiyonalara da ev sahipliği yapmak istediklerini belirtti.

“Düzce altyapısı ile oryantring sporunu kaldırabilecek doğal güzelliklere sahip bir il. Burada Türkiye’nin birçok ilinden gelen sporculara ev sahipliği yaptığımız için mutluyuz. Federasyonumuz da uygun görürse doğal güzellikleri olan bir şehirde oryantiring alanında başka şampiyonalara da ev sahipliği yapmak istiyoruz” dedi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8