Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ 11. YAŞINI KUTLADI
Verdikleri desteklerle Düzce Üniversitesi’nin gelişmesine katkı sağlayan kişi ve kurumlar ile akademik ve idari personeller ödüllendirildi.
Eğitim 2017.03.18 - 12:57:33

Kurulduğu 2006 yılından bu güne gerek eğitim-öğretim, gerek bilimsel araştırma, gerekse bölgesel kalkınma gibi birçok alanda sayısız başarılar elde eden Düzce Üniversitesi, gerçekleştirdiği görkemli törenle 11. kuruluş yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşadı.

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen 11. Kuruluş yıldönümü programına; Düzce Valisi Zülkif Dağlı’yı temsilen Vali Yardımcısı Hasan Bağcı, Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Belediye Başkan Vekili Mesude Özcan, Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Baro Başkanı Av. Azade Ay, il ve ilçe protokolü ile öğretim üyeleri, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

 

REKTÖR ÇAKAR: DÜZCE İÇİN DEĞER ÜRETİYORUZ

11. Kuruluş Yıldönümü Akademik Yükseltme Teşvik ve Ödül Töreni’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, bu özel günde tüm konukları Düzce Üniversitesi’nde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başladı.

Düzce Üniversitesi’nin kuruluşundan bugüne yaşadığı büyük gelişim hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Çakar, 3 fakültesi, 4 bin öğrencisi ve 38 milyon TL bütçesi ile 2006 yılında eğitim hayatına başlayan Düzce Üniversitesi’nin, bugün 14 fakültesi, 30 bin öğrencisi ve 200 milyon TL bütçesi ile Düzce için değer ürettiğine vurgu yaptı. Lisans öğrenci sayısının ön lisans öğrenci sayısını aştığını ifade eden Rektör Çakar, 2500 akademik ve idari personeliyle, Araştırma ve Uygulama Hastanesiyle, bilimsel çalışmalarıyla, sosyal sorumluluk projeleriyle bölgeye hizmet vermekten gurur duyduklarını söyledi.

Düzce Üniversitesi’nin tamamlanan, devam eden ve yapımına başlanan projeleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, 11 yılda kapalı alan oranını 8 kat artırdıklarına dikkat çekti.  12 bin m2 alana sahip Kütüphane Binası, Ay Yıldızlı Yaşam Alanı, Spor Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi Ek Binası, 50 bin m2’lik Botanik Bahçesi projeleri gibi önemli yatırımlara başladıklarını dillendiren Prof. Dr. Çakar, yatırımların tamamlanmasının ardından Düzce Üniversitesi kampüsünün çok farklı ve renkli bir çehreye kavuşacağını belirtti.

Düzce Üniversitesi’nin kısa süre önce kurulmasına rağmen büyük başarılara imza attığının altını çizen Rektör Çakar, akademik teşvik sıralamasında Düzce Üniversitesi’nin, 100 üniversite içinde 10 basamak birden yükselerek 15. sırada yer alma başarısı gösterdiğini ifade etti. URAP kapsamında 2000 yılından sonra kurulan devlet üniversiteleri arasında Düzce Üniversitesi’nin birinci sıra yer aldığını söyleyen Prof. Dr. Çakar, öğretim üyesi başına düşen yayın sıralamasında ise Düzce Üniversitesi’nin 6. olma başarısı gösterdiğini sözlerine ekledi.

Düzce Üniversitesi’nin “Açık Kapı Günü”, “Rektör Öğrencilerle Buluşuyor”, “Yemeğim Nasıl Pişiyor?” ve “Meyve Yiyorum” gibi birçok yeni uygulamayı başarıyla hayata geçirdiğini belirten Rektör Çakar, MARKA’nın desteğiyle bölgenin ilk Tasarım Prototipleme ve Test Merkezi’ni Düzce Üniversitesi’nde kurduklarını, Düzce’de kurulması planlanan Oyuncak Organize Sanayi Bölgesi için milli, yerli ve evrensel oyuncak üretimi sürecine de yine Düzce Üniversitesi’nin öncülük ettiğini dile getirdi.

Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması projesinde 180 üniversite içerinden ilk 5 üniversite arasına girme başarısı gösteren Düzce Üniversitesi’nin kendi seçtiği sağlık ve çevre alanlarında Düzce’nin sürdürülebilir kalkınmasına destek olacağını ve şehrin ekonomik ve sosyal gelişmesine katkı sağlayacağına dikkat çekti. Düzce Üniversitesi’nin kurulmasından bugüne emek veren herkese teşekkür eden Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Necip Fazıl Kısakürek’in “Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

 

AYŞE KEŞİR: FİKRİ, VİCDANI, İRFAHI HÜR NESİLLER YETİŞMELİ

Konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, 11. kuruluş yıldönümünde Düzce Üniversitesi’nde konuşma gerçekleştirmenin çok anlamlı ve gurur verici olduğunu belirterek, Düzce Üniversitesi’nin çalışmalarını çok önemli bulduğunu ifade etti. Keşir, gelecek nesilleri yetiştirirken akademik başarıya odaklanılmasıyla birlikte eğitimcilerin; öğrencilere özgüven, ideal ve geleceği elinde tutma gayreti gibi duyguları da aşılması gerektiğine vurgu yaptı.

15 Temmuzda TBMM’ye giden ilk milletvekillerinden biri olduğunu söyleyen Ayşe Keşir, darbe girişiminde bulunan teröristlerin Ülkemizin yarınlarına ve ikbaline kastettiğini işaret ederek, darbenin gerçekleşmesi durumunda memleketimizin 100 yıl geriye gitme tehlikesi yaşadığını sözlerine ekledi. Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmenin önemi üzerinde duran Ayşe Keşir, bilimle aydınlanan güzel günlerin yakın olması temennisiyle konuşmasını noktaladı.

 

HASAN BAĞCI: ŞEHRE BÜYÜK KATKI SAĞLIYOR

Düzce Valisi Zülkif Dağlı’yı temsilen konuşmasını gerçekleştiren Vali Yardımcısı Hasan Bağcı, Düzce Üniversitesi’nin kurulduğu tarihten bugüne, şehrin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına büyük katkı sağladığını ifade etti. Düzce Üniversitesi’nin öğrencileri ve akademisyenleriyle büyük bir potansiyeli içinde barındırdığını söyleyen Bağcı, büyük bir gelişim gösterilmesinde emekleri olan başta Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar olmak üzere tüm kesimlere teşekkür ederek Düzce Üniversitesi’nin başarılarının artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

 

ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI, PASTA KESİLDİ

Açılış konuşmalarının sonrasında, Düzce Valiliğinin Düzce Üniversitesi’ne sağladığı maddi ve manevi katkılardan dolayı Düzce Vali Yardımcısı Hasan Bağcı’ya, Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’e ve Düzce Belediyesi adına ise Başkan Yardımcısı Mesude Özcan’a teşekkür plaketi ve hediyelerin takdim edilmesiyle devam eden programda, 11. Kuruluş Yıldönümü pastası, protokol üyeleri eşliğinde kesildi.

11. Kuruluş Yıldönümü programında, Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi öğretim üyeleri tarafından kuruluş yıldönümüne özel müzik dinletisi icra edildi. Udda Yrd. Doç. Dr. Haluk Yücel, kemanda Yrd. Doç. Dr. Filiz Kaya ve piyanoda Yrd. Doç. Dr. Ayşe Kaptan’ın gösterdiği müzikal performans, konuklar tarafından ilgi ve beğeniyle takip edildi. Enstrümanlardaki ezgilere başarıyla hayat veren öğretim üyeleri, katılımcılara keyifli dakikalar yaşattı.

 

DESTEKÇİLERE TEŞEKKÜR PLAKETİ

Müzik dinletisinin sonrasında Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, Gölyaka Belediye Başkanı Bekir Akbulut ve Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’e 2016 yılı içerisinde Düzce Üniversitesi’ne sağladıkları değerli katkılar nedeniyle plaketleri takdim edildi.

Verdikleri desteklerle Düzce Üniversitesi’nin gelişmesine katkı sağlayan; Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Düzce İl Başkanlığı, Teknorot A.Ş, Fibrobeton A.Ş., Dostel Otomotiv San. Tic. Ltd. Şirketi, Simge Otomotiv A.Ş., Forte Bilgi ve İletişim Teknolojileri A.Ş., Şah Elektrik Aydınlatma Tic. Ltd. Şirketi, Funny Pazarlama Gıda San. Tic. Ltd. Şirketi ve Giztaş Mühendislik A.Ş. temsilci ve yöneticilerine plaketleri takdim edildi.

 

AKADEMİK VE İDARİ PERSONEL DE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Yaptıkları proje ve çalışmalarla Düzce Üniversitesi’nin gelişmesinde pay sahibi olan akademik ve idari personeller ile öğrencilerin başarı belgeleri ve ödüllerinin verildiği programda, Enstitülerde yüksek lisans ve doktora tezinde ödül almaya hak kazanan mezunlara Tez Başarı belgeleri takdim edildi.

Düzce Üniversitesi Bilimsel Yayınları ve Proje Geliştirmeyi Teşvik Ödüllerinin takdimiyle devam eden törende; 2016 yılı kapsamında Yayın Başarı, Atıf Başarı, Fikri Sınai Mülkiyet, Proje, Keşif, Girişimcilik, Kurumsallaşma ve İhtisaslaşma, Birim Yayın Başarı ile Sanat, Sosyal Sorumluluk, Yurt Dışı Görevlendirme ve Basılı Yayın alanlarında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. 2016 yılı kapsamında Bilimsel Yayın Teşvik Ödülüne layık görülen akademisyenlere belgelerinin takdim edilmesinin sonrasında, Düzce Üniversitesi’nin çeşitli birimlerinde görev yapan ve 17 Mart 2016 tarihinden itibaren profesör, doçent ve yardımcı doçent unvanı almaya hak kazanan öğretim üyelerine cübbeleri törenle giydirildi.

11. Kuruluş Yıldönümü Akademik Yükseltme Teşvik ve Ödül Töreni, toplu fotoğraf çekimi ve fuaye alanında verilen kokteylin ardından sona erdi.

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8