Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
25.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ'NDE ORMAN ÇALIŞTAYI YAPILDI
Doğal afetlere karşı yapılacak çalışmalarda Çevre ve Orman Müdürlüğü’nün üniversitelerle işbirliği içinde olması gerektiği belirtildi.
Çevre 2017.05.02 - 12:29:45

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi tarafından düzenlenen 6. Orman İnşaatı, Transportu ve Teknolojileri Çalıştayı, alanında uzman konukların katılımıyla gerçekleştirildi.

Orman Fakültesi’nden gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını, Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi ve Çalıştay Başkanı Doç. Dr. Abdurrahim Aydın yaptı.

Çalıştayın herkes için yararlı geçmesi dileklerinde bulunan Aydın,  yapılacak sunumların orman inşaatı, transportu ve teknolojileri alanına önemli katkılar sağlayacağını ifade ederek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Çalıştayda ayrıca,  Prof. Dr. Abdullah E. Akay, Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hulisi Acar, Orman Genel Müdürlüğü İnşaat ve İkmal Dairesi Başkanı Hasan Kanca, ÇEM Genel Müdürlüğü Etüt ve Proje Daire Başkanı Beytullah Fidan ve Düzce Üniversitesi Orman Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Derya Eşen birer konuşma gerçekleştirdiler.

Açılış konuşmalarında doğal afetlere karşı yapılacak çalışmalarda Çevre ve Orman Müdürlüğü’nün üniversitelerle işbirliği içinde olması gerektiği belirtilerek, orman yollarının, uzun yıllar kullanılabilmesi için heyelan bölgelerinden geçirilmemesi gerektiği ifade edildi.

Konuşmacılar, çalıştayda ortaya çıkacak bilgi ve çıktılar ile orman inşaatı, transportu ve teknolojileri alanına büyük katkı sağlanacağının altını çizdiler. Orman Mühendisliği denince akla sadece ağacın gelmemesi gerektiğini dile getiren konuşmacılar, Avrupa’da ve gelişmiş ülkelerde Orman Mühendisliği alanında orman transportu ve teknolojilerinin de önemli konuların başında geldiğini ifade ettiler.

T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın son yıllarda yaptığı çalışmalarından da bahseden konuşmacılar, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na ait büyük miktarda arazilerin işgal altında olduğunu ve bunları geri kazanılabilmesi için çalışmalar yapıldığını söylediler. Programda, koruma, geliştirme ve iyileştirme yapılabilmesi için daha fazla çalışılması gerektiğine de vurgu yapıldı.

Açılış konuşmalarının ardından Agricultural University Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hajri Haski ile University of Florence Öğretim Üyesi Dr. Andrea Laschi ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sercan Gülci yaptığı sunumlarla katılımcıları bilgilendirdiler.

6. Orman İnşaatı, Transportu ve Teknolojileri Çalıştayı, düzenlenen sosyal programla son buldu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8