Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
26.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
GÜREŞ SALONU TÖRENLE AÇILDI
Aziziye Mahallesinde bulunan spor salonunda yeni düzenlemeler yapılarak, güreş ve jimnastik sporu için standartlara uygun hale getirildi.
Spor 2017.05.26 - 11:30:41

Düzce Belediyesi Haşim Keleş Güreş İhtisas Kulübü ve Özkan Olcay spor salonu açılış töreninde konuşan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzceli’nin güreşi çok sevdiğine vurgu yaparak “Bu salon sayesinde Düzce’de güreş sporu daha da yaygınlaşacak, Düzce’den ünlü güreşçiler çıkacaktır” dedi.

Başkan Mehmet Keleş, Özkan Olcay spor salonunun, fonksiyonları açısından Türkiye’de bir ilk olduğuna da değinerek, “Bu salon güreş sporu için özel olarak dizayn edilmiş, ayrıca salon içinde jimnastik sporu için de bölüm açılmıştır. Bu yönü ile bu salon Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşımaktadır” dedi. 

Aziziye Mahallesinde Pekintaş Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Olcay tarafından yaptırılan ancak uzun yıllar atıl durumda kalan spor salonu Düzce Belediyesi'ne devredilmesi ile birlikte yeniden yapılandırıldı. Düzce Belediyesi Haşim Keleş Güreş İhtisas Kulübünün kurulması ile birlikte spor salonunda yeni düzenlemeler yapılarak, güreş ve jimnastik sporu için standartlara uygun hale getirildi.

Yeniden yapılanmasıyla birlikte faaliyete geçen Düzce Belediyesi Haşim Keleş Güreş İhtisas Kulübü ve Özkan Olcay spor salonunun açılış törenine Düzce Vali Yardımcısı Hasan Bağcı, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Jimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Pekintaş Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Olcay, Pekintaş Düzce fabrika müdürü Faruk Darıyerli, Düzce protokol üyeleri, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Salonun açılışında konuşan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş Düzceli’nin güreşi çok sevdiğine vurgu yaparak, “Bu salon sayesinde Düzce’de güreş sporu daha da yaygınlaşacak, Düzce’den ünlü güreşçiler çıkacaktır” dedi.

Başkan Mehmet Keleş, Özkan Olcay spor salonunun, fonksiyonları açısından Türkiye’de bir ilk olduğuna da değinerek, “Bu salon güreş sporu için özel olarak dizayn edilmiş, ayrıca salon içinde jimnastik sporu için de bölüm açılmıştır. Bu yönü ile bu salon Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşımaktadır” dedi. 

Başkan Mehmet Keleş daha sonra konuşmasında özetli şu görüşlere yer verdi: “Bu salonun en büyük özelliği içinde jimnastik sporuna da hizmet etmesidir. Bu memleket güreşi çok sever. Bu salon sayesinde şimdi bu spor daha da gelişecek, yaygınlaşacak ve Düzce’den ünlü güreşçiler çıkacaktır. Düzce’de yağlı pehlivan güreşlerini geleneksel hale getirdik ve bu yıl 12’incisini düzenleyeceğiz.”

Daha sonra konuşan Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın da konuşmasında şu görüşlere yer verdi: “Türk spor tarihine baktığımız zaman başarının en fazla güreş branşında olduğunu görüyoruz. Güreş Türk sporunun lokomotifidir. Güreşe yapılan yatırımlar her bakımdan kazançlıdır. Bu tesisi kazandırdığı için Başkan Mehmet Keleş’e teşekkür ederiz’. Açılış törenine katılan Jimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen de şunları söyledi “ Jimnastik tüm sporların temelidir. Jimnastik küçük yaşta başlanılan bir spordur. Spora hizmet etmek eğitime, sağlığa hizmet etmek demektir.”

Açılışta son konuşmayı yapan Düzce Vali Yardımcısı Hasan Bağcı da konuşmasında özetle şu görüşlere yer verdi: “Gurur ve sevinci yaşıyoruz. Ata sporumuzun yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması açısından bu salon çok önemlidir. Bu sayede güreş sporu Düzce’de en üst seviyelere çıkacaktır.”

Konuşmaların ardından Düzce Müftüsü Selami Emen’in dualarıyla salonun açılış kurdelası kesildi. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Düzce Belediye'sinin yapmış olduğu hizmetlerin açılışına Vali'nin ve AK Partili yöneticilerin katılmaması onların ayıbıdır. Ne açılışlara katılıyorlar ki bir bahane sunmaları kabul edilemez. Düzce'li olarak hiç yakışık almıyor. Tamamen siyasi bir tepki gibi görünüyor.
Hasan - 26.5.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,07

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8