Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
LYS HEYECANI DEVAM EDİYOR
Üniversite adaylarının katıldığı Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) kapsamında fen bilimleri alanında yapılan LYS-2 başladı.
Eğitim 2017.06.17 - 11:46:42

Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Sistemi'nin ikinci aşaması olan Lisans Yerleştirme Sınavı'nın üçüncü (Fen Bilimleri) ve dördüncü (Yabancı Dil) oturumu bugün yapılıyor. Milyonlarca öğrencinin katılacağı sınav 5 oturumda tamamlanacak.

ÖSYM tarafından 5 oturumda uygulanan Lisans Yerleştirme Sınavı'nın üçüncü oturumu olan LYS-2 Fen Bilimleri bugün gerçekleştiriliyor.

Toplam 832 bin 994 adayın katılacağı LYS-2 Fen Bilimleri sınavı saat 10.00'da başladı. Sınav, tek oturumda uygulanacak ve 135 dakika sürecek. Sınavda, fizik, kimya ve biyoloji testleri yer alacak. Testlerde 30'ar soru bulunacak ve 45'er dakika cevaplama süresi verilecek.

Lisans Yerleştirme Sınavı'nın dördüncü oturumu olan LYS-5 Yabancı Dil sınavında adaylara 3 kısa cevaplı soru sorulacak. Toplam 101 bin 332 adayın katılacağı LYS-5 Yabancı Dil sınavı saat 14.30'da başlayacak. Tek oturumda uygulanacak sınavda adaylara 120 dakika verilecek ve 80 soru sorulacak.

Sınavda adaya LYS başvurusunda bildirdiği yabancı dile ait soru kitapçığı verilecek. Yabancı dil testinde 3 soru, kısa cevaplı soru olacak. Adaylar soruların cevabını cevap kağıdının ilgili alanında yazacak ve kodlayacak.

 

EDEBİYAT-COĞRAFYA OTURUMU YARIN

 

Üniversiteye giriş için ikinci aşama olan LYS'nin 5'inci ve son oturumu olan Edebiyat-coğrafya LYS-3 ise 18 Haziran Pazar günü yapılacak.

 

15 DAKİKA KURALINA DİKKAT

 

Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacak.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8