Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 12.8
21.6.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Resmi İlan 21.6.2017 - 11:35:20T.C

DÜZCE

5. İCRA DAİRESİ

2016/2083 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Düzce İli, Merkez İlçe, 18 Ada, 6 Parsel No, Kültür Mahalle/Mevkii, 3 Bağımsız Bölüm Taşınmaz Kültür Mahallesi hudutları dahilinde bulunan 18 ada 6 nolu üzerinde parsel bulunmaktadır. Taşınmazın kuzey hududu Mehmet Akif Çıkmazına cepheli vaziyette bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde esen APT. No:5 olarak adlandırılmış bodrum+zemin+1normal kat +çatı katından oluşan bodrum katı işyerleri üst katları mesken olarak kullanılmakta olan betonarme tarzda yapılmış bu bina mevcut bulunmakta olup tespit konusu 2 nolu bağımsız bölüm zemin katta 3 nolu bağımsız bölüm ise 1. Katta dubleks mesken olarak yer almaktadır. Dava konusu 18 ada 6 parsel üzerindeki bina incelendiğinde bina dışı Amerikan siding kaplıdır. Yani yalıtım mevcuttur. Kalorifer doğalgaz ile ısınmaktadır. Merdiven kaplamaları mermerdir. Çeli ahşap üzeri kiremit kaplıdır. 3 nolu bağımsız bölüm dubleks konut niteliğinde dubleks kısım 68,35M2 alt kısım 64,27M2 toplam alanı 132,62 metrekaredir. Islak yerler seramik diğer yerler laminat parke kaplıdır. Kartonpiyer uygulaması mevcuttur. Banyo WC tavana kadar fayans kaplıdır kapı ve pencere doğramaları ahşaptır. Dubleks mesken incelendiğinde yerler ahşap lambiri kaplıdır. Tavanda da lamberi mevcuttur. Kapı doğramaları ahşap pencere doğramaları PVCdir teras bulunmaktadır. Bir kısım yerler laminat parkedir. Mutfak tezgah altı ve üstü dolapları mevcut ve tezgah arası fayans kaplıdır. Dubleks kısıma çıkış merdiveni ahşap olarak bulunmakta üzeri verniklidir. Alt katında bir oda bir salon bir mutfak hol antre banyo WC ve balkon bulunmakta iken üst katında 3 oda banyo wc teras bulunmaktadır. Banyoda duşa kabin mevcuttur. Tavana kadar fayans kaplıdır.

Kıymeti                        : 195.799,38 TL

KDV Oranı                    : %1

Kaydındaki Şerhler     : tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü               : 21/07/2017 günü 15:51 – 15:56 arası

2. Satış Günü               : 25/08/2017 günü  15:51 – 15:56 arası

Satış Yeri                       :Fevzi Çakmak Mahallesi Kalıcı İş Yerleri C Blok No:234 Oda No:123  Merkez / DÜZCE (Atos karşısı – Düzce Eski Belediye Binası)

2 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Düzce İli, Merkez İlçe, 18 Ada, 6 Parsel No, Kültür Mahalle/Mevkii, 2 Bağımsız Bölüm Kültür Mahallesi hudutları dahilinde bulunan 18 ada 6 nolu parsel 2 nolu bağımsız bölüm konut niteliğinde parsel üzerindeki binada arka cephe yani güney kısma bakmaktadır. Taban ve toplam alanı 51 metrekaredir bir oda bir salon antre hol bir mutfak bir WC banyodan oluşmaktadır. Islak yerler seramik diğer yerler laminat parke kaplıdır. Projede olmayan ve daha sonra eklenen bir balkon mevcuttur. Kalorifer doğalgaz ile ısınmaktadır. Binaların metrekare normal inşaat maliyet bedelleri gösterir cetvele göre çevre ve şehircilik bakanlığının 06/07/1985 tarihli ve 85/9707 sayılı bakanlar kurulu kararı ile yürürlüğe giren mimarlık ve mühendislik hizmetleri şartnamesinin 3.2 maddesi gereğince mimarlık ve mühendislik hizmet bedellerinin hesabında kullanılacak 2016 yılı yapı yaklaşık birim maliyetleri dikkatle alındığında yapının mimarlık hizmetlerine esas alınan sınıfı esas alınarak inşaat genel giderleri ile yüklenici karı dahil 3b grubu kısmına giren yapının birim metre kare fiyatı 750 TL’dir betonarme yapı durumu ve keşifteki bilgiler ile yapı yaşı dikkate alındığında 02121982 gün ve 17886 resmi gazetede yayınlanan aşınma paylarına ilişkin oranları gösteren cetvel gereğince yıpranma oranı önceki keşif tarihi itibariyle %10 dur. Dava konusu 18 ada 6 parsel nolu üzerinde mevcut binanın 2/12 arsa paylı zemin kat 2 nolu ve birinci kat 3 nolu bağımsız bölüm mesken niteliğinde bulunan taşınmazın bodrum kat+ zemin kat+ ikinci katta (1 kat+ çatıkatı) (çatı katı 3 ve 5 nolu bağımsız bölüm) oluşmaktadır. Dava konusu 2 ve 3 nolu bağımsız bölümdür. Zemin katta 2 nolu bağımsız varır. 1. Katta ise 3. Nolu bağımsız bölüm vardır. 2. Kat yeni çatı katında iste 3 nolu bağımsız bölümün devamı olan yanı dubleks kısmı vardır.

İmar durumu dikkate alındığında; Kültür Mah. 18 ada 6 nolu parsel düzce belediye başkanlığı tarafından mevcut imar planında konut alanı olarak düzenlenmiş olup, yapılaşma koşulları ayrık nizam 3kat TAKS:0.40, KAKS:1.5dir. Parsel üzerinde 1998/5927, 2003/68 ve 2005/231 ruhsat nolu 3 katlı parsel yapı bulunmaktadır. Taşınmazın değerini etkileyen olumlu etmenler şunlardır. Ulaşım imkanları kolay olması kullanılır vaziyette olması, merkezi konumda olması yani dava konusu 5. Nolu bağımsız bölümün bulunduğu 18 ada 6 parsel ve taşınmaz anıt parka yaklaşık 400 metre krempark avmye yaklaşık 540m ve valilik binasına 600 metre mesafede olması olarak sıralanabilir.

 Kıymeti                        : 106.292,39 TL

KDV Oranı                    : %1

Kaydındaki Şerhler     : tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü               : 21/07/2017 günü 16:01 – 16:06 arası

2. Satış Günü               : 25/08/2017 günü  16:01 – 16:06 arası

Satış Yeri                       :Fevzi Çakmak Mahallesi Kalıcı İş Yerleri C Blok No:234 Oda No:123  Merkez / DÜZCE (Atos karşısı – Düzce Eski Belediye Binası)

 

Satış şartları:

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırma da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakların toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, malın tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellalık harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalkmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2083Tlmt. Sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 12/06/2017

 

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
izmir sex shop    izmir sex shop
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Künye
İletişim
Yukarı
Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2016 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Bize Ulaşın Düzce Postası Kurumsal