Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 12.8
21.6.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Resmi İlan 6.7.2017 - 10:11:29T.C DÜZCE 5. İCRA DAİRESİ

2017/680 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Düzce İli, Merkez İlçe, 1138 Parsel No, Aydınpınar köyü, Düzce İli, Merkez İlçesi Aydınpınar Köyü, 1138 Parsel 602,32m2 arsa nitelikli taşınmaz adres tabelasında Merkez Mah. 97 Numara yazmaktadır. Düzce İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel ve iyileştirme Müdürlüğü'nün 02.03.2017 tarih ve E. 1703 sayılı yazısında Aydınpınar Köyü 1138 Parsel, Bolu İl İdare Kurulu'nun 30.04.1987 tarih ve 1274 sayılı kararı ile belirlenen Köy Yerleşik Alanı sınırlarının içerisinde kalmaktadır denilmektedir. Düzce İli, Merkez İlçesi, Aydınpınar Köyü,1138 Parsel içerisinde 1 adet 3 katlı betonarme karkas apartman, 1 adet betonarme garaj, bir adet ateş tuğladan yapılmış kömürlük ve 1 adet ahşap kamelya (üzeri shingle ile kaplı) bulunmaktadır. Parselin çevresi duvar ile kapatılmıştır. Demir bahçe kapısı ve demir garaj kapısı bulunmaktadır. Yürüme yolları dış cephe graniti ile döşenmiştir. Binanın dışı boyalıdır. Çatısı ahşap iskelet olup kiremit kaplıdır. Apartmanın zemin katındaki kapı kitli olduğundan içerisine girilmemiştir. Bina girişi çelik kapıdır. Zemin kat ve 1. Katın pencereleri plastik doğramadır. 2. Katın pencereleri ise ahşaptır. Elektrik ve su bulunmaktadır. Isıtma ise kat kaloriferi ile sağlanmaktadır. Binanın dışına mantolama yapılmıştır. 2. Katın mantolaması ise plastik lamine malzeme ile yapılmıştır. Bina içerisindeki katlara bina içerisindeki basamakları ve sahanlıkları mermer kaplı merdiven ile çıkılmaktadır. 1. Kat zemini parke ile kaplıdır. Oda kapıları ahşaptır. 4 oda, 1 salon, mutfak, antre, banyo ve wc'den oluşmaktadır. Banyo ve wc seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı mermer olup duvarları seramik kaplıdır. Mutfak dolapları mevcuttur. Duvarlar ve tavanlar boyalıdır. Kat kaloriferi petekleri bulunmasına rağmen soba kuruludur. 2. Kat (çatı katı) boş durumdadır. Dış duvarlar tuğla ile kapatılmıştır. Bölme duvar yoktur. Sıvasız durumdadır. Yerler şapsız betondur. Tavan yapılmamış olup ahşap çatı iskeleti ve kiremitler görünmektedir. Tavan yüksekliği diğer katlardan daha alçaktır. Binanın zemin katından sonra konsol çıkma yapılmıştır. Bu sebeple zemin kat alanı diğer katlardan daha azdır.

Zemin Kat                           =(11,75x 11,50)  = 135,13 m2

1.Kat                                     =(13,00x12,50)  = 162,50 m2

2.Kat (çatı katı)                 =(13,00x12,50)  = 162,50 m2

Garaj ve yanında kazan dairesi yapı alanı 53,60 m2 dir.

Kamelya ise ahşap malzemeden yapılmıştır. 2,80m x 2,00m ebatlarındadır. 5,60m2'dir.

Kömürlük ise tuğladan yapılmıştır. Sıva ve boya yapılmamıştır. Garaj duvarına bitişik nizam olarak yapılmıştır. 3,00m x1,75 m ebatlarındadır. Yapı alanı 5,25 m2'dir.

TOPLAM DEĞER               : 266500,61 TL+60232,00 TL+2050,00TL=328782.61TL

Yüz Ölçümü                       : 602,32 m2

Kıymeti                                               : 328.782,61 TL

KDV Oranı                          : %18

Kaydındaki Şerhler         : tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü                     : 03/08/2017 günü 09:40  09:45 arası

2. Satış Günü                     : 14/09/2017 günü 09:40  09:45 arası

Satış Yeri                             :Fevzi Çakmak Mahallesi Kalıcı İş Yerleri C Blok No:234 Oda No:123 Merkez / DÜZCE (Atos karşısı  Düzce Eski Belediye Binası)

Satış şartları:

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırma da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakların toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellalık harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalkmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/680 Tlmt. Sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 20/06/2017

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
izmir sex shop    izmir sex shop
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Künye
İletişim
Yukarı
Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2016 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Bize Ulaşın Düzce Postası Kurumsal